Radovi na pčelinjaku > Praktično pčelarstvo i metode pčelarenja

Градско пчеларење

<< < (2/5) > >>

Рајко Борић:
Две кошнице у граду, у мојој башти, Вождовац и на тераси стана родитеља, Савски Венац

sirka pavel:
Kolega,kod tebe u ovom slučaju, ne važi pravilo da se pčelari samo u jednom slažu a to je, da se košnici prilazi sa zadnje strane ;)

drazen.kasapovic:
Поставио сам један иб нуклеус на три наставка на свој балкончић вероватно на опште одушевљење комшилука.
Нећу га форсирати чекам прави моменат и природне ројеве матичњаке.

dejan kostadinovic:
Pozdrav prijatelji!
Danas u Novom Sadu,preko puta TEHNOLOSKOG FAKULTETAkod samog pesackog prelaza,u stablu sam primetio jedan roj.Sam otvor kroz  koji pcele prolaze je dosta mali tako da je tesko bilo sta uciniti.Mozda ne bi bilo lose bar tretirati ga protiv varoe?Sta se praktikuje u ovakvim slucajevima i da li postoji nacin da se nekako pcele izmame napolje?

Jano Supek:
Kolega dejane, kada sam počinjao sa pčelarenjam, onda sam svašta pokušavao, da bi povaćao pčelinjak a da potrošim što manje para. vadio sam pčele iz roletni, iz dimnjaka, peo se na drveće, bez razmišljanja da mogu pasti ali nikad nisam uspeo izvaditi pčele iz neke šupljine ako nisam našao maticu i nju prebacio na ram sa leglom, pa ram malo udaljio od  mesta gde su bile i povadio svo saće. tako sam uspeo da ih nateram da se presele na ramove pa u košnicu. Pošto je sada već kasno za takve radnje a i za tretman varoe je kasno. Ako je bilo varoe, zimske pčele su od nje oštećene i verovatno neće dočekati proleće a ako prežive onda su vredne pažnje jer su prirodno sposobne da se izbore same protiv varoe i raznih bolesti. Možda neko zna neki način da ih izmami napolje, što se mene tiče ja nisam uspeo. Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju