Autor Tema: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje  (Pročitano 18210 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #45 poslato: Septembar 18, 2020, 08:37:53 »
Pozdrav kolege evo kod mene bagrem poceo da cveta. Bice pase hahahaha. Juce slikano pri obilasku pcelinjaka, sve naopako ove godine.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #46 poslato: Januar 06, 2021, 09:23:40 »
Sretno badnje jutro, nek su sretni badnjaci, daj Boze zdravlja i srece.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #47 poslato: April 15, 2021, 18:59:16 »
Pozdrav za sve kolege sa foruma. Evo i ja da se javim i izlozim stanje na mom pcelinjaku, kod mene je tek u cvetu dren i dzanarika, od voca nista jos nije krenulo. Ukupno stradalo do sad 9 drustva, razlog sem za par koja su ostala bez matice neznam, znam sigurno da nisu od gladi jer su kosnice pune hrane. U ponedeljak izvrsio prvi detaljniji pregled drustva i mogu reci slobodno da nisam zadovoljan stanjem koje sam zatekao. Drustva su uglavnom na 3 do 4 rama legla oko dve trecine rama obostrano, sto je za ovo vreme po meni slabo i cisto sumnjam da ce stici da se spreme za bagrem. Hrane u kosnicama ima i previse za ovo doba ali to je verovatno i zbog slabijeg razvoja malo legla i manja je i potrosnja. Noci su jos uvek u minusu i sve kasni ove godine, nadam se samo lepom vremenu kad krene cvetanje voca da pcele iskoriste vocnu pasu za razvoj drustava. Inace ovde u mom kraju su pcelari imali dosta gubitaka ove godine i niko nezna pravi razlog. Pozdrav i medna godina nam bila.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #48 poslato: April 15, 2021, 20:21:39 »
Zdravo Miško.
Kažeš "Društva su u glavnom na 3 do 4 rama legla..."Kažeš:"Noći su još uvek u minusu..."
Pa šta bi hteo?!...Vidiš da pčele znaju...Ma, znaš i ti...Biće to sve odlično!
Svako dobro.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #49 poslato: April 16, 2021, 09:32:02 »
Pozdrav kolega Dušane, znam ja i razumem da je prema vremenu i temperaturi to tako. Ali mislim da bagrem nece mnogo kasniti, i da je ostalo malo vremena do bagrema da se drustva razviju kako treba. Daj Bože da nisam u pravu i da grešim. Mislim da ce cim prodje ovo zahladjenje ako ugreje sve krenuti odjednom i na brzinu da cveta, i da bagrem nece mnogo okasniti.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2231
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #50 poslato: April 16, 2021, 09:47:53 »
Pozdrav kolega Dušane, znam ja i razumem da je prema vremenu i temperaturi to tako. Ali mislim da bagrem nece mnogo kasniti, i da je ostalo malo vremena do bagrema da se drustva razviju kako treba. Daj Bože da nisam u pravu i da grešim. Mislim da ce cim prodje ovo zahladjenje ako ugreje sve krenuti odjednom i na brzinu da cveta, i da bagrem nece mnogo okasniti.


Чињеница је да је ово пролеће чудно. Ако се мало боље погледа март је био хладнији од фебруара. Април никакав а прогноза каже да ће до краја бити кишовит. Ноћас су у Београду заледиле шофершајбне а на мом пчелињаку у Плани било -2. Мраз је већ  обрао кајсије и брескве а питање је како стоји и са другим воћем. Ових дана у јеку је цветање вишње и то пчеле неће искористити. Но , мора и отоплити и слажем се са Мишком да ће онда нагло све што је преостало да се расцвета на брзину . Што се багрема тиче нема шансе да се отвори пре Ђурђевдана. Ових дана је кренуо по сантиметар , два и ако је ово моје предвиђање добро не може замедити пре 10 - 11 маја. Што касније то боље.


Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #51 poslato: April 25, 2021, 19:37:35 »
Danas po lepom i sunčanom danu uradio pregled svih društva. Stanje za nijansu bolje nego pre desetak dana, aki jos uvek nisam zadovoljan trenutnim stanjem. Uglavnom su prosirile leglo za po jedan ram i zalegle su komletno ramove koji su pre deset dana bili sa dve trecine legla. Jos nisam poceo sa prihranom sirupom jer su noci jos uvek dosta hladne, pocela je da otvara cvetove po neka šljiva, kruskai jabuka. I mislim da ce se sve preklopiti kao sto sam i pomenuo proslog puta, cim je malo ugrijalo sve je krenulo odjednom. Gledao sam danas bagrem i stari i mladi i jos nema nikakvih pokazatelja da ce da krene, nadam se da ce barem jedan deo drustava koje su trenutno malo jace da stignu do bagrema da se razviju kako treba. Pozdrav i medno svim kolegama.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #52 poslato: Februar 08, 2024, 12:40:41 »
 Pozdrav za kolege, evo i ja da   se javim posle duzeg vremena. Prosle godine sam imao gubitak [preko zime ] gotovo ceo pcelinjak od 57 drustva ostalo je samo jedno. Neznam razlog a voleo bih da znam sta je u pitanju, od gladi nije jer su kosnice ostale pune hrane ali bez pcela.
Tako da sam ja od te jedne prezivele prosle godine formirao jos tri nove i zazimio 4 drustva koja su za sada u dobrom stanju.
inace sam redovno pratio forum i citao vasa iskustva.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #53 poslato: Februar 08, 2024, 12:56:06 »
 Juce otvorene kosnice posle tretmana pocetkom decembra oksalnom, zadovoljan sam zatecenim stanjem, drustva izgledaju dobro hrane ima, jedno drustvo pregledano brzinski i uocio leglo otvoreno na jednom ramu velicine sake. Svakom drustvu dodao po pogacu.
 Cilj za ovu godinu je da makar dupliram broj drustva.
 Pozdrav.

Van mreže Aleksandar P Savić

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Рипањ - Велка Рамаћа
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #54 poslato: Februar 08, 2024, 14:13:43 »
Жао ми је због твог прошлогодишњег губитка, али не бих да улазим у детаље. Међутим, одавно сам схватио да смо ми, пчелари, као птица Феникс - поново се рађамо из пепела!
Само напред и МЕДНО!!!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #55 poslato: Februar 08, 2024, 18:17:52 »
Баш велика штета прошле године.
Добро је што је сада стање нормално.
Може се опет од сваке заједнице направити макар по још три ( мада може и много више) а то је још 12 нових заједница и да се фино зазими 15 друштава пчела.
За сада је важно да их не убрзавамо са леглом.
Поздрав свима.
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #56 poslato: Februar 08, 2024, 19:36:30 »
Tako sam i ja planirao otprilike , ali nek bude za sad da se duplira, samo me muci i interesuje sta se desilo sa pcelama.
Mada imam neke sumnje , i mislim da nije bila moja greska, ali ne mogu to da tvrdim kad nisam siguran i da gresim dusu.
hvala vama kolege na recima podrske i naravno idemo dalje polako da se ponovo prosiri pcelinjak.

Na mreži Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #57 poslato: Februar 10, 2024, 20:52:08 »
Ух, велики ударац за тебе, али још веће похвале за вољу и снагу за опоравак, само напред!!!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2231
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #58 poslato: Februar 13, 2024, 08:17:09 »



Да си ближе имао би од мене пар ројева гратис. Ако можеш да се организујеш ( идеш Поморављем крајем маја почетком јуна ) можемо то да организујемо само се јави на време десетак дана пре доласка.


Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #59 poslato: Februar 13, 2024, 09:58:48 »
Hvala kolega Gorane.
Ali zaista od srca hvala na ponudi, ovim ste pokazali da ste pravi pcelar, a pre svega DOBAR COVEK.
Prosiricu ja polako od ovih mojih drustava, a sam vas gest i ponuda je isto kao da ste mi ih vi poklonili.
Ovo daje volju i nadu , ima jos uvek dobrih i plemenitih ljudi.