Radovi na pčelinjaku > Praktično pčelarstvo i metode pčelarenja

Pogace za prihranu

<< < (2/8) > >>

Vojko Aleksic:

--- Citat: Lazovic Zivojin  Januar 19, 2011, 23:49:47 ---Ima kad nema.

--- Kraj citata ---

--- Citat: Dimitrije Nikolic  Januar 19, 2011, 23:52:29 ---a hrane iza klubeta do mile volje ,a pcele nemogu do nje sta onda

--- Kraj citata ---

Postoji specijalno modifikovana hranilica, pa se ubaci ram pun meda na satonoše. To kad ima hrane. Malo je više posla, ali je jeftinije i pčele se kvalitetnije hrane.

Kad nema hrane - pogača.

Dimitrije Nikolic:
Vojko meni je cast kada mogu sa vama da caskam ,bas se prijatno osecam

kada sam u drustvu iskusnijih kolega,jeste to najbolje resenje, ali je kod mene to trenutno ne izvodljivo,

pa moram da pribegnem ovakvom resenju.Srdacno te pozdravljam,i ono hvatanje za glavu se nije odnosilo na tebe nego

sam mislio uopste .

Lazovic Zivojin:
Nećete verovati, kolega Vojko, ali postoji hrana koja je kvalitetnija od meda u smislu svarljivosti i minimalnih nesvarljivih ostataka u debelom crevu pčele. Naročito je pogodna kod teških i dugih zima, gde po nekoliko meseci nema izleta pčela.
Pozdrav

Dimitrije Nikolic:
Mogli bi danima o tome uvek je bilo onih za i protiv ja postujem i jedne i druge,

ali gledam svoja posla,rekao sam da ja dajem pogace pa sam hteo da razmenim ikustva sa onima koji to rade isto,

a nisam hteo da se upustam u diskusiju dali treba ili ne,mislim kolege da smo se razumeli.Pozdrav!

slobodan ilic:
Kolega Lazovicu ovo sto si napiso od reci do reci isto mi je rekao kolega koji prfesionalno pcelari sa oko 2000 kosnica.On tu htanu kupuje na veliko( hiljade litara i ovo je slika sa njegovog imanja)Inace manje kolicine po 25 i 50 litara kosta 1litar kao 1 kila secera.Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju