Autor Tema: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK  (Pročitano 105554 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« poslato: Januar 23, 2011, 09:43:27 »
Mislim da je cilj osim profita svakog pcelara da i kupcu ili narodu,  kaze sta sve mogu da koriste od pcele i kako da se:


-Preventivno zastite medom i pcelinjim proizvodima,

-Hrane i uzivaju u plodovima od pcela i pcelarenja, koji nam dragi Bog stvori,

-Kako se leciti i sta sve lece pcele i njeni plodovi rada.

-Pcele cak i dusu lece ( Pogledajte mentalni stav jednog pcelara).Kod nas kazu:,, Pcele lece cak i ludilo".
« Poslednja izmena: Januar 26, 2011, 00:22:33 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2011, 10:27:05 »
   LECENJE BRONHITISA MEDOM


 Dok sam bio mali covek, cesto bih imao bronhitis i zapaljenje grla.
Pokusavali bi doktori to da lece antibioticima preporukama lecenja na moru itd.
More mi je isto pomagalo.Ali cim te godine ne bih otisao na more eto ti bolesti.

Kada su moji roditelji culi za lecenje bronhitisa sa medom odmah su probali i to je meni proredilo bolest.
Za kratko vreme bolest je iscezla. Lecenje se sastoji ovako:

              -Uvece pre spavanja sa malo mlake vode rastvoriti med u jednu malu posudu da moze lakse da se namaze na kozu
              -Namazati grudi bolesnog od brade do krajeva rebara
              -Preko toga bi stavljali hartiju onu masnu koja se nekada nalazilla po nasim prodavnicama
              -Oko grla i vrata pamucnu plavu maramu
              -Dobro bi me utoplili pokrili i ja bi sanak snio.

 Normalno ujutru bi me oprali da me nebi pcele pojele.

 Nebi trebalo vise od 4 veceri. Pravi se pauza od 4 dana pa opet ako treba.
 
 Meni je to pomoglo. Toliko za danas. Ajde pcelari svi Vi znate po neki takav lek koji Vam je pomogao.

 Napisite po jedan nacin lecenja medom i mozda ce to nekome da pomogne.

 Bog nam je zbog toga dao pcele da pomazemo jedan drugome. Zamislite kolicinu biljaka oko sebe 5 kilometra

 One vrednice sakupe polena iz tog prostora.Naprave med sa kojim mi namazemo decije grudi da bi lakse disale.

 Pozdrav i da svi ljudi budu srecni i zdravi pogotovo mali andjeli

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2011, 13:54:22 »
Da bi med bio ispravna životna namirnica, tj. hrana i istovremeno lek, potrebno je da mi pčelari, konačno prestanemo da pčelama dajemo u hrani sve i svašta, a posebno antibiotike. Tačnije rečeno nikakve strane materije, naročito antibiotika nebi smelo a se nađe u medu ni u tragovima.
Ogromna većina pčelara zaista radi ispravno. Retki pojedinci koji to ne poštuju, štete sebi i drugima.
Pozdrav.

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2011, 14:52:01 »
Evo jednog interesantng teksta:

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2011, 15:47:26 »
   

   Posto svi znamo da koriscenjem meda dobijamo zdrav organizam otporan na bolesti, tj. jacamo svoj imuni sistem.
Evo jedan lep kolac koga sva deca i mala i velika vole. A zove se:

                          M E D E NJ A C I

    Potrebno je:
-200 g secera,
-100 g meda,
-    5 g bikarbone sode,
-   10 g tucanog karanfilica,
-500 g brasna,
-    3 jajeta + 1 zumance,
- 20 g ulja.

    Sve to lepo zamesiti. Od toga praviti kuglice i peci na jakoj vatri. Kada budu gotove, skinuti ih u jednu serpu, preliti prelivom.

PRELIV: Uspinovati 150 grama secera sa malo vode i u tu masu dodati umuceni belanac, pa mutiti dok to nepobeli

Uzastopna Poruka: Januar 23, 2011, 21:48:23
   Evo jedne VITAMINSKE BOMBE

   Voce sa medom:  -500g  jabuka
                           -4  pomorandze
                           -3  banane
                           -4 supene kasike mlevenih oraha
                           -3 kasike meda
                           -sok od limuna (nacediti limun)
                           -slag i 100 g milerama.

     Voce ocistiti i iseckati na sitne komade (kocke), umesati sa mileramom, medom i malo ruma.
Posuti sa mlevenim orasima i ostaviti da se hladi (stavi se u frizider).

      Nakon sto se masa dobro ohladila, preliti je slagom po zelji, i sluziti. Ponudite to deci koja ne voli da jede voce.
Pricacete nam kako se dave u tome. Rum njima nemojte da sipate. Odrasli mogu i malo vise ruma.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2011, 21:48:23 od strane admin »

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2011, 16:17:55 »
   Jacanje polne moci ili pcelareva Vijagra
 
    -Puter od kikirikija   100 grama
    -Meda                  100 grama
 
    Spremanje:  Zagrejati puter od kikirikija dok ne omeksa tako da moze da se muti varjacom.
Zagrejati med dok ne postane tecan 40 stepeni.Uliti med u puter mesajuci energicno, bolji je mikser.Treba masa da bude jednolicna.
Sipati to u teglu i cuvati na hladnom.Uzimati kao krem 1-2 kasike dnevno ili namazano na hleb. Javite rezultate.

Uzastopna Poruka: Januar 23, 2011, 21:49:50
     
       ZENSKE BOLESTI

    Veliki broj zena tokom menstrualnog ciklusa ima velike bolove.
Protiv ovoga mozete koristiti:

    List nane   20 g
    List i cvet srdacice(LEONURUS CARDIACA)  15 g
    Vino  1 litar
    Med  100 g

   Postupak: List nane i listove i cvetove srdacice izmrviti  i sipati u prokljucalo vino.
Ostaviti dok se ne ohladi. poklopljeno da bude.Procediti kroz cediljku i dodati med.
Piti po 50-100cm3 pre svakog obroka.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2011, 21:49:50 od strane admin »

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2011, 16:38:59 »
 
   U staroj Kini narod je cenio i postovao doktore koji su imali malo pacijenata.
   
   Ti doktori su ucili narod kako zdravo da zive, kako da se zastite cime da se hrane kako da ne oboljevaju.

   Zato su i bili popularni u svom narodu.
   
   Pa tako doktori koji imaju mnogo pacijenata nisu ucili svoj narod o zdravom nacinu zivljenja i takvi imali su pune ruke posla.

   I nisu bili cenjeni doktori u svom narodu

Uzastopna Poruka: Januar 23, 2011, 21:50:06
     
     Lek za CIROZU JETRE
 
  Jedna od posledice hronicnog alkoholizma je ciroza jetre. Od ove opake bolesti mozemo koristiti ovaj preparat kao propratnu terapiju,
pored lekarske terapije.

   Sargarepe  1000g
   Meda  250 g
   Mleca   10 g

Postupak spremanja:sargarepu ocistiti, isrugati i propasirati kroz pasirku.
Dobijeni sok promesati sa medom i mlecom dok se ne dobije homogena masa.
Koristiti 3 puta po jednu supenu kasiku pre jela.
Preparat cuvati na tamnom i hladnom mestu.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2011, 21:50:06 od strane admin »

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2011, 17:20:30 »
Kolega Predraže odakle biraš ove recepte? Pozdrav.

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2011, 18:16:33 »
  
    Pojedine recepte i sam zapisujem kad cujem da je nekome nesto pomoglo i koristilo, a nesto iz brosurice:
 
mala poljoprivredna biblioteka    
med i pcelinji proizvodi  HRANA_LEK KOZMETIKA   Ing.Jankovic Petar, Dipl.hem. Hadzi-DJordjevic LJubomir,
Pcelarski kombinat Beograd  izdanje II  1986 god.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2011, 09:02:26 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2011, 19:26:14 »
     
         Primetio sam prilikom obilaska nasih manastira, da nasi monasi (pojedini) drze odradjene flase sa nekim tecnostima i travama.
U manastiru Denkovcu sam i pitao oca Petra sta ima u tim flasama koje su na suncu.Odgovorio mi je da su to lekovite biljke sa medom u odredjenim vocnim rakijama. Na svakoj flasi postojao je datum sastav koliko sam ja zapazio.On sam je licno imao probleme sa srcem i kaze da odredjeni lek koji je po zapisu napravio i pio, lek mu je pomogao. To su mu potvrdili i doktori. Rekli su mu da oni nisu mogli da mu pomognu i da mu je samo pomogao njegov lek.

        Tako evo jednog napitka kod slabosti organizma koji ce ojacati organizam. Znajte samo jedno kad covek popije jednu rakiju, on je lav,
kad popije dve, on je majmun, kad popije tri on je svinja. Tako i vi se pridrzavajte propisane doze, jer ovo je ipak lek.

         -Nane    5 g
         -Ruzmarina  10 g
         -Propolisa    10 g
         -Meda       50 g
         -Rakije (sljivovice ili lozovace)   1 L
 
 Priprema:listove trava isitniti, propolis izmrviti, sve to preliti medom i rakijom. Dobro promuckati i drzati u toploj sobi u mraku 20 dana.
 Povremeno flasu muckati. Nakon 20 dana, procediti kroz gazu i piti pre jela po jednu casicu.Ova rakija prijatno ce osveziti usta i
 otvoriti apetit.Koristite uvek staklene flase, nikako plasticne.
 
 Prijatno...   
     

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2011, 22:50:59 »
Vino od meda je najstarije pice covecanstva. Mnogo kasnije pocela su pica od: grozdja jecma, sljiva ...
U danasnje vreme alkoholna pica od meda su vrlo retka, ne zbog toga sto su loseg ukusa, naprotiv, izuzetno su kvalitetna,
ali su ih zamenila pica od jeftinijih sirovina.Evo recepta za ;

                          Snazno zacinjena MEDOVINA

Potrebno je:  Vode    100 l
                   Meda   35 kg
                   Limunske kiseline     10 gr
                   Vinske kiseline         10 gr
                   Cimeta                   15 gr
                   Muskatovog orascica  10 gr
                   Karanfilica          15 gr
                   Pekarskog kvasca - zivog    40 gr
 Postupak: rastvoriti med u vodi i kuvati 2 casa tako da kljuca.Pri tome stalno mesati i skidati penu da bi se odstranile mehanicke necistoce
               i ubili svi mikroorganizmi. Kada se smesa ohladi, dodati kvasac i prebaciti u bure i dobro zatvoriti a prethodno dodati vinsku i
               limunsku kiselinu, kao i zacine koje treba staviti u krpenu vrecicu i potopiti je u rastvor. Masu drzati na temperaturi od 20 - 25 C
               Nakon 2 meseca kada je kompletno vrenje zavrseno, masu treba pretociti i cuvati jos 6 meseci. Nakon isteke tog vremena,
               istociti u flase i tako dobijenu medovinu mozete piti. Medovina dobijena na ovaj nacin sadrzi oko 14% alkohola.

               Ko zeli, vodu moze da zameniti svezim sokom od grozdja ili ribizle. To menja ukus i nakon zavrsenog vrenja, ostaje vise secera u
               vinu. Sa kvascem se moze dobiti i veci procenat alkohola u vinu. Takodje, upotrebom raznih vrsta vocnih sokova, kao sto su
               jabukov, sljivin itd... Smanjuje se dodavanje kiseline, s obzirom da ih ima u samom soku od voca. Takodje po ukusu u vrecicu sa
               zacinima moze se dodati nesto ljuski od neprskanih pomorandzi, lisca nane cvetova kamilice.
               U principu treba znati da, za 1 grad alkohola, 100 litara vina treba dodati oko 2,4 kg meda. Na osnovu ovoga, zavisno od jacine 
               medovine koju zelimo, mozemo izracunati koliko nam je meda potrbno za odredjenu jacinu vina.
               Kod slabijih kvasaca ostaje jedna kolicina meda koja ne prelazi u alkohol, pa ce vino biti slabije i imati blazi ukus. Zato savetujemo
               da se , pre nego sto se pocne proizvodnja, pokusa naci kvasac u institutima za vino koji ga sigurno imaju.


               iz male poljoprivredne  biblioteke;  med i pcelinji proizvodi HRANA-LEK KOZMETIKA 



               Ziveli!

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2011, 22:04:52 »
                                             MAGIČNA KOMBINACIJA

          *Služi kao namaz za hleb,zemičke i preko pečenog mesa.
          *Prodaje se u radnjama sa "zdravom" hranom.
 
  Neverovatno ali tačno: med u prelivu za salate i kao medni krem sa belim lukom već uveliko teaže na američkom i srednjeistočnom tržištu.
Jedna od vlasnika Američke firme koja od 1985 g.proizvodi različite gurmanske začine,a koji su iz hobija nastali u njegovoj kuhinji,kaže:
"Možda je veoma teško shvatiti da ukus meda ibelog luka mogu ići zajedno ali akouspete da nagovorite potrošače da tako nešto probaju,iznenadićete se koliko će im se takav proizvod svideti"
  Mešavina meda i belog luka u vidu krema služi kao namaz na hleb,zemičke i preko pečenog mesa.Ovaj proizvod koji se sastoji isključivo od medai belog luka bez ikakvih dodataka konzervansa,služi ikao osnova za pravljenje preliva za salate.Ovih preliva u američkim restoranima ima mnogo vrsta i bez njih bi "JENKI"teško opstali.
  Proizvodi o kojima govorimo se trenutno nalaze u prodaji u 21 državi SAD,posebno u specijalizovanim radnjama sa "zdravom"hranom.Cilj je da med sa belim lukom postane standardan dodatak jelima kao što su to već kečap i majonez.
  Prema tvrđenju vlasnika firmeukus meda i belog luka je dosta specifičan i podseća na kinesku hranu.Ljudi sve češće prihvataju produkte
sa medpm kao prirodne proizvode,a izbegavaju kukuruzni sirup koji se u većini radnji može kupiti.
  Zanimljivo je kako je med sa belim lukom izašao na internacionalno tržište.Sultan od Omarna je prilikom svog boravka u jednom
njujorškom hotelu probao medni krem sa belim lukom.Posle povratka u Oman,nastavio je da poručuje ovaj proizvod od hotela.Jednog
popodneva na dvoru se našao gost koga su poslužili neobičnimkremom.Ispostavilo se da je gost bio vlasnik velikog lanca bakalnica,i pošto
se oduševio proizvodom,naručio je više hiljada pakovanja,i gotovo je" opustošio"proizvođače u SAD.

    Ja sam lično probao,čenovi od jedne glavica belog luka se samelje u pastu u blenderu i sve to umeša u 1 kg.meda.
    Ko voli nek izvoli.
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2011, 22:23:57 »
Ja sam ovu "Magičnu kombinaciju" pravio u omeru 1:1. Mešavina je jako dobra, a koristio sam ju sa skoro svakim jelom, a ponekad mazao na krišku hleba. Jedino što nije dobro što me posle u kući svi zaobilaze i izbegavaju razgovor sa mnom. Ali, ko zna zašto je to dobro. Pozdrav.

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2011, 12:04:09 »
Kao mladic dosta sam se bavio sportom.Jedan napitak koji nam je savetovao trener da pijemo posle treninga dosta je okrepljivao mlad organizam. Pa ga i ja tako preporucujem Vama.

       1  Limun se nacedi u jednu casu mlake vode u koju stavimo supenu kasiku meda.
   
Dobro promesati dok se ne rastvori med i odmah piti. Pozdrav.
         

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #14 poslato: Januar 30, 2011, 18:56:02 »
Evo jos jednog narodnog leke. Ja cuh , ja ga i zapisah. Normalno u sebi ima meda.


      LEK ZA ANGINU ILI BOLESNI KRAJNICI


Potrebno je:   Koprive mladog lisca 200 gr
                   
                   Meda      100gr

Priprema:   Mlado koprivino lisce iseckati i dobiti gustu kasu. U jednu teglu izmesati med i koprivu To ostaviti nekoliko dana u toplu sobu.
               Kad pocnete da uzimate lek uzimate svakih sat po 1 kasiku tog leka.
             
               Pozdrav.



Uzastopna Poruka: Januar 30, 2011, 22:53:27
Pored meda lekovitost voska je isto poznata i opet evo jednog leka u vidu meleme ja cuh ja i zapisah.
Lek je iz nasih manastira. Moja kuma kad jebila mala bude poparena vrelom vodom od njene majke ispusti je majka u
kadicu sa vrelom vodom. Ode majka do manastira da uzme lek. Monahonje u poslu nisu napravile melem, ali ispricaju Branki kako da spasava dete.
Moja kuma danas nema uopste oziljak i mi u ulici vise puta smo se uverili delotvornosti tog leka jel bude zapisan od nas nekoliko.


                    LEK ZA OPEKOTINE   Za skidanje oziljka

Porrebno je: dve solje maslinovog ulja
                 
                 Dve sake like ( Sloj ispod kore) od Obzove
                 
                 Parce cistog voska

                 3-4 zrna tamljana

Priprema:  Zagrejati maslinovo ulje i proprziti Obzovinu liku u to ubaciti parce cistog voska i istucan sitno tamljan i njega isto ubacite kad i vosak.
Skloniti sa vatre i povremeno mesati dok se ne ohladi. Ako je suvise tvrdo opet se zagreje i doda jos malo maslinovog ulja.
 
Sa ovim melemom mazati, a preko premaza staviti salvetu.Ovo se radi posle ovog dole prvog melema, po skidanju temperature iz opekotna . Sa ovim skidate nabore i fleke da ne ostnu. Ne ostaju cakni ni fleke, vise puta sam se uverio.


                           MLEM ZA IZVLACENJE TEMPERATURE IZ OPEKOTINA

Mast svinjsku oprati u 9 belih vina.
 
Umutiti belanac penasto.

Na list kupusa namazati ovo pa previti 24 casa drzati.



Ovo ide prvo na ranu dok se ne izvuce temperatuva sa opekotina.


Evo ljudi ne zatrebalo Vam, ali neka bude zapisano da to nisu cuvali zapisujuci vremenom bi se zaboravilo .Vise puta sam se uverio da je melem delotvoran. 100% otklanja oziljke od opekotina. Ako se u startu pocne sa njim, rezultati su odlicni.

Pozdrav od Predraga

 
« Poslednja izmena: Januar 30, 2011, 22:53:27 od strane admin »