Bolesti i lečenje pčela-Štetočine i borba protiv njih > Štetočine i borba protiv njih

Osice

<< < (3/8) > >>

Zoran Akik:

--- Citat: Stankovic Miodrag  Septembar 26, 2013, 20:46:27 ---I kod mene na 1000 mnv ima mnogo osa i strsljenova. E sad strsljenovi su smanjeni sa zamkama sa pivom ali to ne interesuje ose ali sam primetio jednu stvar - nisam slikao ali sledece idem na pcelinjak pa cu slikati.

Kanta kakva se koristi za Jupol plasticna od 30 l mi je sluzila kao pojilica ali su je pcelke vrlo slabo posecivale pa kad sam je pre jedno nedelju dana slucajno okrenuo - bila je prazna i tako ostavio. Posle Лtri cetri dana dno su prekrile mrtve ose i dosta zivih koje su pokusavale da se uspuzu uz zidove ali nisu uspevale. Iz nekog razloga nisu uspevale da polete ili su to uspevale samo 10-tak cm a onda padale nazad. Sigurno ih je bilo oko 100 i vise komada. U kanti nije bilo nicega jedino se ujutro uz ivice dna kondenzovala voda ...

--- Kraj citata ---

Vojo Brstina:
Kolega Zorane, da li je u kanti bilo nekakve tečnosti?

Imate li koju fotografiju kako je izgledala kanta u kojoj su se skupljale ose?

Pozdrav svim dragim prijateljima....

Lazovic Zivojin:
 Najlogičnije objašnjenje za sakupljanje osa u kanti mi je ono koje je dao Šole.
 I ja se nadam da je GAME OVER za njih u ovoj godini
Veliki pozdrav

Vojo Brstina:

--- Citat: Vojo Brstina  Oktobar 16, 2013, 23:37:17 ---Kolega Zorane, da li je u kanti bilo nekakve tečnosti?

Imate li koju fotografiju kako je izgledala kanta u kojoj su se skupljale ose?

Pozdrav svim dragim prijateljima....

--- Kraj citata ---
Ovo je samo bio citat iz Miodraževog posta.
Tek sad sam pročitao ceo Miodragov post i Šoletov odgovor i iskustvo.

Kod mene ih još uvek ima. Pre dva dana sam posmatrao kako napadaju na slabije zajednice.

Pozdrav svima...

zdravko.reljic:
Ove god nije bilo kao prosle ali dosta je ostalo u flasama koje sam vise puta mijenjao
    pozdrav svima

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju