Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395610 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #45 poslato: Novembar 14, 2011, 20:39:26 »
Bio sam u bih i hrvatskoj skoro i nikakvih problema nisam imao i obilazicu celu bivsu SFRJ.
Bio sam mlad kada se raspadala a kamoli srece da smo jos uvek svi zajedno.

Slažem se. Ali, ako i bude koji problemčić (budala je uvijek bilo i biće), ne smije čovjek cijeli narod kriviti za to, nego se uspraviti i tražiti najkvalitetnije.
Forum zabranjuje politiku, najstariju .urvu pa neću o tome, a da ima o čemu, ima brate, premda bih volio da nema. No, i ovako mi se borimo za kakav-takav napredak.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Aleksandar Karakas

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #46 poslato: Novembar 14, 2011, 20:43:13 »
Hvala Vama kolega Esade.

Mi smo ovde mladi da ucimo od vas starijih i iskusnijih a gde zabrljate vi mi smo tu da ispravimo.

A sto se tice pcelarstva mucicu sve kolege dok mi u glavu neudje.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #47 poslato: Novembar 14, 2011, 20:51:47 »
Hvala Vama kolega Esade.

Mi smo ovde mladi da ucimo od vas starijih i iskusnijih a gde zabrljate vi mi smo tu da ispravimo.

A sto se tice pcelarstva mucicu sve kolege dok mi u glavu neudje.

Upravu si. Puno smo zabrljali. Ne dajte se vi, a to je najlakše: druženje i poštovanje.
Samo naprijed. Ja sam ti uvijek na raspolaganju, a kad god ti nešto kažem, biće to iz skromnog iskustva, i uvijek kao i svom sinu.
I, nemoj me persirati, ovdje smo drugovi i svi isti, a i pravila su takva.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #48 poslato: Novembar 14, 2011, 22:45:33 »
Dragi prijatelji,
Sve pohvale za diskusije pune tolerancije i rzumevanja. Takvi ljudi nam trebaju. Siguran sam da se ove diskusije prate pa bi dobro bilo da se izvuku i prave pouke.
Ovaj forum je do sada primer dobre komunikacije medju ljudima bez obzira na verska nacionalna pa i pčelarska ubeđenja.
Srdačno vas sve pozdravljam.



Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #49 poslato: Novembar 14, 2011, 23:22:15 »
Dragi prijatelji,
 Siguran sam da se ove diskusije prate

Ko špijunira?





Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #50 poslato: Novembar 14, 2011, 23:26:06 »
Dragi prijatelji,
 Siguran sam da se ove diskusije prate

Ko špijunira?





Vasile,
Nije Milić na to mislio, siguran sam. Mislio je da se prate u pozitivnom smislu te da tako pozitivno djelujemo na druge, dakle - dajemo pozitivan primjer.
Kolega Miliću, hvala na doprinosu.

Pozdrav obojici, i svima, svako dobro!

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #51 poslato: Novembar 14, 2011, 23:34:46 »
Esade,
baš tako, čitaju ih mnogi članovi drugih foruma, bez namere da "špijuniraju". Forum je javan pa nema nikakve potrebe da zaziremo što se čitaju naše poruke.  Naprotiv mislim da zajednički pozitivno utičemo na druge. A nije loše da služimo za primer na ponos svih ovde prisutnih.
Pozdrav.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #52 poslato: Novembar 14, 2011, 23:50:25 »
Esade,
baš tako, čitaju ih mnogi članovi drugih foruma, bez namere da "špijuniraju". Forum je javan pa nema nikakve potrebe da zaziremo što se čitaju naše poruke.  Naprotiv mislim da zajednički pozitivno utičemo na druge. A nije loše da služimo za primer na ponos svih ovde prisutnih.
Pozdrav.

Sasvim tačno, znao sam da isto mislimo i hoću da vjerujem da će i dalje tako biti.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #53 poslato: Novembar 14, 2011, 23:51:40 »
Od ovoliko lepih reci, koliko napisaste za samo jedan dan, meni pripade muka. Ovoliko neistine neprocitah nigde do sad, a urednici nigde da se umesaju, niti da skrenu paznju. Bas demokratski forum.
Vise ne zelim da posecujem ovaj forum, iz razloga jer se siri glas mrznje, pa zbog toga molim administratora da obrise moj profil.
Unapred zahvalan.
P.S.( Nadam se da cu sa prijateljima, koje sam upoznao na SPOS-ovom forumu, a sada su na ovom, da i dalje ostanem prijatelj. Na moju zalost, ovde nisam upoznao nikog novog, ko vec nije bio na maticnom forumu. )

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #54 poslato: Novembar 15, 2011, 00:48:46 »
Kolega Esade ako Vas ikada put u Vrsac navede moja su vrata svakom otvorena to vazi za sve ljude dobre volje.

A u svakom coveku treba samo da vlada jedna misao One world  family.



Esade Milan mi reko da si me zvao. Dobrodošo u Skopje i danju i noću. Dal to dobro razumem da su te vrbovali iz SPOS preko pp.
Aco sigurno je svuda dobrodošo ali na SPOSOV forum nije, i tamo su ponižavali Esada.

Vasile,
Nisu me vrbovali, niti to htjeli, niti sam to rekao. Vrbovanje je nešto drugo. Rekao sam da su me zvali nazad te putem p.p. ubjeđivali da sam pogrešno razumio nekoga ko tamo tako nije mislio kako je napisao i kako sam ja shvatio. Odbio sam sve i zamolio da izbrišu sve moje postove, avatar..., svaki trag. Poslije toga sam na p.p. dobijao razne poruke, nijedna uvredljiva, prijeteća i sl., čak naprotiv. Međusobno smo čestitali jedni drugima praznike i sl. Mislim da sve te poruke još imam.
Vasile, da te zamolim nešto. Nemoj me navoditi da pričam o nečemu o čemu ne volim. Da smo na SPOS-u, tamo bih pristao na svaku vrstu debate, ali ovdje ne. A, brate, imamo toliko finih tema pa zašto se opterećivati nepotrebnim problemima. Više volim pratiti krasne slike prirode, pčelinjaka...: Sveto, Savo, Valon, Đoko, Žika, Marko, Branko... i mnogi drugi. U tome uživam, a koliko mogu, i sam pripomognem, i hoću dok god sam ovdje.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #55 poslato: Novembar 15, 2011, 00:55:01 »
(Evo Esad me sada preduhitrio sa ovom porukom pa možda delimično i odgovorio na neka moja pitanja)
Gorane, stvarno mi je žao što vrlo emotivno reaguješ.
Hajde molim te navedi neki primer mržnje. Ako je došlo do neke greške ili vređanja urednici će svakako reagovati.
Meni su ovde neke stvari potpuno nejasne.
Prvi put čujem da je Esada na SPOSovom forumu neko vređao na nacionalnoj osnovi.
Pa bih molio kolegu Esada da nam to potvrdi ili da demantuje.
Mi svakako nismo sudije da bih bilo kome sudili ali možemo da ukažemo na eventualne nekorektnosti ako su se desile ili da ih demantujemo ako nisu.
Ako slučajno i postoji neka greška to onda sigurno potiče od nekog nekorektnog pojedinca.

Otvaranjem ove teme svakako da nisam želeo da stvaram animozitet nego da ukažemo na mogućnosti boljih međuljudskih odnosa i međusobnog poštovanja članova SPOSovog foruma.

Gorane, veruj da će na ovom forumu svako vređanje i iznošenje neistina biti onemogućeno bilo kom članu ovog foruma ali u isto vreme nikom neće biti uskraćeno iznošenje mišljenja i ličnih iskustava ukoliko u tim izjavama nema mržnje i vređanja bilo članova ovog ili onog foruma.

Slobodno citiraj poruku bilo kog člana ovog foruma i traži dodatno objašnjenje i argumente.

Niko ti ni jedno takvo pitanje i ni jednu takvu poruku neće izbrisati a nadam se da ćeš dobiti adekvatan odgovor.


Pozdrav svima......
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2011, 01:07:02 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #56 poslato: Novembar 15, 2011, 01:21:54 »
(Evo Esad me sada preduhitrio sa ovom porukom pa možda delimično i odgovorio na neka moja pitanja)
Gorane, stvarno mi je žao što vrlo emotivno reaguješ.
Hajde molim te navedi neki primer mržnje. Ako je došlo do neke greške ili vređanja urednici će svakako reagovati.
Meni su ovde neke stvari potpuno nejasne.
Prvi put čujem da je Esada na SPOSovom forumu neko vređao na nacionalnoj osnovi.
Pa bih molio kolegu Esada da nam to potvrdi ili da demantuje.
Mi svakako nismo sudije da bih bilo kome sudili ali možemo da ukažemo na eventualne nekorektnosti ako su se desile ili da ih demantujemo ako nisu.
Ako slučajno i postoji neka greška to onda sigurno potiče od nekog nekorektnog pojedinca.

Otvaranjem ove teme svakako da nisam želeo da stvaram animozitet nego da ukažemo na mogućnosti boljih međuljudskih odnosa i međusobnog poštovanja članova SPOSovog foruma.

Gorane, veruj da će na ovom forumu svako vređanje i iznošenje neistina biti onemogućeno bilo kom članu ovog foruma ali u isto vreme nikom neće biti uskraćeno iznošenje mišljenja i ličnih iskustava ukoliko u tim izjavama nema mržnje i vređanja bilo članova ovog ili onog foruma.

Slobodno citiraj poruku bilo kog člana ovog foruma i traži dodatno objašnjenje i argumente.

Niko ti ni jedno takvo pitanje i ni jednu takvu poruku neće izbrisati a nadam se da ćeš dobiti adekvatan odgovor. 


Pozdrav svima......

Vojo,
Kad mi se čovjek ne obrati lično, nego uopšteno misli na MNOŽINU, niti imam pravo niti se osjećam prozvanim da nekom nešto odgovaram, a i nekulturno bi bilo da to učinim. Goranov post je uopšten i, izgleda, odnosi se na cijelu temu, a to me ne zanima jer ja nisam ni urednik niti administrator niti to želim biti. Tačno se vidi kad sam se ja nadovezao na ovu temu (kad je već ta neka "mržnja" uveliko bila analizirana) i šta sam rekao, a slučajno sam je otkrio jer se ja obično držim tema koje volim, što se može i provjeriti.
Ako sam ja nekog uvrijedio po bilo kojem osnovu, nađite to, odmah se i izvinjavam i isključujem. Je li pošteno? A da ja nekome ovdje kao učenik odgovaram, to neću jer nema ni potrebe. Jednostavno, neću na ovom forumu da govorim o drugom forumu! Možda mi je to jedina greška što sam se NADOVEZAO na temu jer mi je bilo žao ljudi koji su, očito, imali neugodnosti.
Ne znam samo kako si ti Vojo iz Goranovog uopštenog teksta izvukao samo mene da nekom nešto odgovaram? Mene niko nije spomenuo, i nikoga, nego MNOŽINU.
Uostalom, ovo nije SPOS, nego "Košnice Voja", a tema o nekoj "mržnji" ima čak četiri stranice. Eh, sad, šta ko smatra uzurpiranjem teme i foruma, to je pitanje.
Evo mog priloga dobre volje. Sve što sam rekao, mislio sam i istina je. Ali, ako to smeta forumu (ne pojedincima koji bi da uređuju, a nisu urednici), brišite sve, važniji je forum i od mene i od bilo koga drugog jer je forum TIJELO. A ako je gospodin Goran mislio na mene u tom negativnom smislu, zaista se neću spustiti na taj nivo i unaprijed odbijam i razgovor, a nekamoli raspravu jer niti sam ja ovdašnji niti on tamošnji advokat. Molim, pročitajte pažljivo sve postove i izvedite realan zaključak, a ja na ovo neću gubiti vrijeme, više volim brate pročitati štogod lijepo, pametno, pogledati isto tako...

Heh, ja bio otišao tragati za podlogom BA 29 da ti pokušam pomoći, vratih se i zatekoh ovo. Svašta!

Našao sam samo da je BA 29 podloga za krušku, mušmulu itd., dakle samo podloga za plemenite sorte.

Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2011, 01:33:16 od strane Esad Jusić »

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #57 poslato: Novembar 15, 2011, 01:29:32 »
Vojo,
Istina je da sam emotivna osoba, i da sve primam k'srcu vrlo emotivno, sto ne znaci da neznam da rasudjujem realno. Ne zelim da citiram pojedine odgovore, pametan si dovoljno da mozes i sam da primetis.
Stvarno ne zelim da polemisem vise ovde, jer ocigledno je da nema svrhe. Svaka dalja diskusija otisla bi u neki vid svadje, sto ja svakako ne zelim. Zbog toga smatram, a ujedno molim admina, da obrise moj nalog, zarad mira i prijateljstva.
Esade, stvarno mi je zao ako te je bilo ko vredjao na nacionalnoj osnovi. Ja sam jedan od onih sto nikako ne moze da prezali raspad nase stare Juge, pa samim tim nikad nisam gledao ko je sta po nacionalnosti, vec kakav je covek.
Pozdrav svima....

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #58 poslato: Novembar 15, 2011, 01:56:34 »
Vojo,
Istina je da sam emotivna osoba, i da sve primam k'srcu vrlo emotivno, sto ne znaci da neznam da rasudjujem realno. Ne zelim da citiram pojedine odgovore, pametan si dovoljno da mozes i sam da primetis.
Stvarno ne zelim da polemisem vise ovde, jer ocigledno je da nema svrhe. Svaka dalja diskusija otisla bi u neki vid svadje, sto ja svakako ne zelim. Zbog toga smatram, a ujedno molim admina, da obrise moj nalog, zarad mira i prijateljstva.
Esade, stvarno mi je zao ako te je bilo ko vredjao na nacionalnoj osnovi. Ja sam jedan od onih sto nikako ne moze da prezali raspad nase stare Juge, pa samim tim nikad nisam gledao ko je sta po nacionalnosti, vec kakav je covek.
Pozdrav svima....

Gorane,
Pošto si mi se direktno obratio kao čovjek čovjeku, red je da ti odgovorim.
Na slici izgledaš tako smiren čovjek i dobričina, ali ja kroz ekran ne mogu to ni potvrditi niti negirati, a nije mi to ni namjera, kao što neću ni analizirati tvoje riječi.
Jesam vrijeđan, ali NE OVDJE. I ja sam, kao i ti, pobornik bivše Juge, ali ko sam ja i šta mogu. Vrlo malo! No, mogu otvoriti svoja vrata i za tebe i za druge ljude, i to pokušavam. Meni je 52 godine i ako do sada nisam nešto zaključio, onda sam retardiran, a zaključio sam sljedeće: na ovaj svijet sve nas donose MAJKE. Kasnije nam, BEZ NAŠE VOLJE, lijepe raznorazne etikete: vjerske, nacionalne, kulturne, političke..., a kad odrastemo, već su nas svrstali u torove, što je NIKAD neću prihvatiti. Ako hoćeš dokaz, reci, odmah ti šaljem bar 20 brojeva mobilnih telefona, a ti onda sam reci ko su ti ljudi i šta su ti rekli. I sada su moje prve komšije: Makedonci, Srbi, Hrvati i muslimani Bošnjaci. I te ću ti brojeve dati.
Za kraj: svi griješimo, svi se moramo i popravljati. A, ako mene želiš lično provjeriti, bujrum sutra odmah na autobus i pravac Bugojno. Bićeš moj gost, a kad se vratiš, kaži svima utiske.
Evo u prilog tome današnja moja boljka. Brndu neobično cijenim. On je jučer bio predavač na Palama, a to je 150 km od mene. Vjeruješ li mi da nisam mogao otići jer .urva od života nije dala pa mi je gorčina zbog toga u grlu jer sam zaista volio vidjeti i čuti tog čovjeka te popiti piće i popričati. Nisam imao PARA!!!

Mislim da sam unekoliko uspio objasniti. Ako nisam, tu sam, ali, vjeruj mi, da me je i ovo uznemirilo, bespotrebno uznemirilo jer kad želim nešto reći, ja to i kažem glasno i jasno, a, eto, jezik mi i jeste struka.

Može jedna sugestija? Nemoj napuštati ovaj forum. Ja sam napustio SPOS i pogriješio sam. Tamo sam se trebao objasniti. Ima o tome još priče, ali je o tome ovdje kraj. Ovo je drugi forum.
Bio sam i na tzv. bosanskom forumu, i njega sam napustio. I još jedan takav. I nemam se namjeru vraćati niti pričati o njima, a valjda je morao postojati razlog napuštanja.
Znaš, ako se u kafani ne osjećam ugodno, ja je promijenim (nemoj da sad neko pomisli da forum ponižavam uporedbom sa kafanom). Dakle, ostani da se družimo, premda i ti možeš bez mene i ja bez tebe, ali možda nekad u ovom otrovnom životu baš jedan drugom zatrebamo. Da li sam jasan sad?

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #59 poslato: Novembar 15, 2011, 02:32:59 »
Stvarno je i meni gorčina i teško pričati o problemima.
jednostavno ne mogu da ne pročitam napisane postove i da ne iznesem neko svoje mišljenje a najradije bih voleo da ovu temu nisam ni otvorao i ako je njen jedini cilj da nam SPOSov Forum bude bolji i da ukažemo na nedostake u njegovom radu kako bi se ti nedostaci lakše i brže otklonili.
Gorana kao svog starog dobrog prijatelja zamolio bih da još jednom razmisli i da tako tešku odluku ne donosi tako na prečac. Možda mene još više bole nepravde.

Na svakom Forumu pa i na ovom sigurno će doći do grešaka ali ako iskreno želimo da ih ispravimo onda moramo na njih i da ukažemo.

Sve kolege i prijatelje molim da sve što im se ne sviđa i na ovom Forumu Košnice Voja prokomentarišu i iznesu svoje mišljenje kao i daju sugestiju ili predlog za bolje rešenje.

Pozdrav svima.....

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.