Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #60 poslato: Novembar 15, 2011, 02:52:21 »
Vojo,
Bez ikakvog podilaženja, jer za to nema ni osnove ni potrebe, ja ti se zaista divim. Maloprije sam o tome razmišljao. Ovaj forum je tvoje djelo i ja to poštujem. To normalan čovjek mora poštovati. Ako se sjećaš, prijavio sam se samo da ti čestitam. Mislio sam da sam to kao čovjek dužan i ne kajem se. Ne bih se kajao ni da me sad najteže izvrijeđaš: meni moje, svakom svačije.
Zašto ti se divim? Valja sve pratiti, biti u toku, a ti to moraš, provući se kroz iglene ušice, ugoditi i neiskvariti itd., itd. Pa, čovječe, da bi sve to uspio, tvoj dan ne bi smio imati 24 sahata, no bar 72, a pošto nije tako, ne znam kako sve stižeš. Neka ti je sve u pomoći.

Slažem se, možda ova tema nije trebala biti otvorena jer, riječ riječ vuče, a riječi su čudne.

A problemi? Ma riješiće se to na zadovoljstvo svih nas. Valjda smo još ljudi, valjda smo nešto i naučili iz naše sveukupne nevesele historije!

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #61 poslato: Novembar 15, 2011, 16:36:30 »
Poruka Žarka Đorđevića na forumu SPOS-a 7.11.2011.: “Ne zaboravite da ima mnogo takvih i na još jednom Vojvođanskom forumu  koji nemaju ovde šta da kažu pa tamo pljuju po Sposu i predsedniku .Neki si sa dva prezimena ,drugi upravljaju propalim preduzećima pa ima i bivših predsednika koji ovde nemaju istomišljenike a dreba im duševna hrana.”

Prema Vojin komentar na forumu SPOSa radi se o ovom forumu, a stičem utisak da je reč o Žiki i Miliću.  Dokle će iznositi laži i vređati i omalovažavati druge?

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #62 poslato: Novembar 15, 2011, 17:24:02 »
Ma ljudi opustite se i uživajte ovde. Otkako su me  isterali sa foruma SPOS-a, mnogo sam mirniji i imam mnogo više vremena.
Prijateljstva tamo stečena ostala su i to nikako ne želim da promenim.
Lepo mi je kada ne znam šta tamo rade...
Veliki pozdrav

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #63 poslato: Novembar 15, 2011, 17:39:23 »
Zašto misliš da nismo opušteni? Ne treba valjda da ćutimo dok nas neko pljuje. Baš me interesuje da li su svi koji su ovde isterani iz SPOSov forum?

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #64 poslato: Novembar 15, 2011, 19:00:02 »
Poštovane kolege pošto mi je zabranjeno slanje poruka na SPOSovom forumu sve one pčelare koji žele da mi se obrate putem PP to mogu da učine ovde na ovom slobodnom forumu, forumu mira i razumevanja.

Ovakvu poruku sam dobio od uredništva Sposovog foruma:


 Vojo Brstina, забрањено вам је да шаљете поруке или приватне поруке на овом форуму.
Vredjanje urednika preko PP poruka Д) да не вређају, провоцирају, нити омаложавају уреднике и администратора (ни на форуму, ни преко приватних порука, ни пр
----------------------------------------------------------------------.

Tamo obrazloženje ne postoji.

Pozdrav svima......

Kolega Vojo šta se ovo opet desava , pravi napad i to frontalno , vjerovatno se sa PP dogovaraju . pozdrav


Jeste prijatelju dragi, upravo frontalni napad.


Pozdrav svima....

Trojica urednika na tom forumu stvaraju nered i podstiču klimu mržnje i hajke na tom forumu i IO SPOSa ih treba snikuti sa tih funkcija ako želi da forum radi normalno.

Pozdrav svima....

Evo još jedan dodatak, poslednja PP od administratora:

Поруке: 1.560



   (Нема теме)
« За: Vojo Brstina послато: данас у 23:39:51 »  Уклони   

--------------------------------------------------------------------------------

Поштовани,

Забрањен вам је приступ форуму због вређања уредника форуму, преко приватних порука.

Правилинк каже:

5. Корисници овог сајта су дужни:
А) да пре свега поштују овај правилник
Б) да поштују мишљење других људи
Ц) да не вређају, провоцирају, нити омаложавају друге кориснике (ни на форуму, ни преко приватних порука)
Д) да не вређају, провоцирају, нити омаложавају уреднике и администратора (ни на форуму, ни преко приватних порука, ни преко емаил-а, нити било где).

Поздрав,
 
 

Vojo kolku je ovakvih ko ti koji su vređani, omalovažavani i bez opomena i razloga isterani iz SPOSOV forum, 10, 100 ili 1000. To samo znaju golemi urednici. Tamo odjedanput čovek se izgubi pojede ga mrak. Pogledaj na gore kolko se mnogo ljudi interes za ovaj golem problem. Nemoj da razočaraš ovie ljudi i SPOSOVE žrtvi. Ne smeju da se prozivaju žrtvi ko Esad, nego krivci. Nemoj da se ti sramuješ za tuđe zlo. Za pravda i bog treba da se borimo svi!

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #65 poslato: Novembar 15, 2011, 21:32:16 »
Lepo Laza kaza, opustite se ljudi.
I podsećanje na to šta je radio nekog može da naljuti, a nama nije cilj da bilo koga ljutimo već da uživamo čitajući poruke i pouke vredne svake pažnje od uvaženih članova ovog foruma.
Samo da podsetim uvažene kolege, naš Žika na koga su odapete neke otrovne strelice, ima nekoliko zapaženih referata iz oblasti pčelarstva na medjunarodnim naučnim skupovima održanim u inostranstvu. Poziv za takve eminentne skupove mora da se zasluži a naš Žika je to zaslužio kvalitetom održanih brojnih predavanja u zemlji i inostranstvu. Šta ima da kaže ničim izazvani odapinjač otrovnih strelica videli ste.
Obzirom da je ovde bilo pomena o raznim vređanjima želim da vas podsetim na jednu odredbu Zakona o udruženjima:
Citat
Udruženje se osniva i organizuje slobodno i samostalno je u ostvarivanju
svojih ciljeva.
Ciljevi i delovanje udruženja ne mogu biti usmereni na nasilno rušenje
ustavnog poretka i narušavanje teritorijalne celokupnosti Republike Srbije, kršenje
zajemčenih ljudskih ili manjinskih prava ili izazivanje i podsticanje neravnopravnosti,
mržnje i netrpeljivosti zasnovane na rasnoj, nacionalnoj, verskoj ili drugoj pripadnosti
ili opredeljenju, kao i polu, rodu, fizičkim, psihičkim ili drugim karakteristikama i
sposobnostima.

Zbog kršenja odredbi ovog člana izriče se mera zabrane rada udruženja.
Pozdrav svima.

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #66 poslato: Novembar 16, 2011, 14:12:16 »
Obzirom da je ovde bilo pomena o raznim vređanjima želim da vas podsetim na jednu odredbu Zakona o udruženjima:
Citat
kršenje zajemčenih ljudskih ili manjinskih prava ili izazivanje i podsticanje neravnopravnosti,
mržnje i netrpeljivosti zasnovane na rasnoj, nacionalnoj, verskoj ili drugoj pripadnosti
ili opredeljenju, kao i polu, rodu, fizičkim, psihičkim ili drugim karakteristikama i
sposobnostima.

Zbog kršenja odredbi ovog člana izriče se mera zabrane rada udruženja.


Pčelarska udruženja mogu da krše u ovom delu.
Da li to znači da SPOSu može da se zabrani rad, ako se utvrdi da krši citirani član Zakona o udruženjima?

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #67 poslato: Novembar 16, 2011, 16:28:01 »
Kolega Milane,
Zakon je jednak za sve a odnosi se na udruženja i njihove saveze, koji su osnovani i registrovani  skladu sa pomenutim Zakonom
Citirao si deo člana 3. stav 2. Zakona o udruženjima.
Citiraću vam šta Zakon propisuje:
Citat
Član 50.
O zabrani rada udruženja iz člana 2. stav 4. ovog zakona, kao i udruženja čiji
su ciljevi ili delovanje suprotni odredbi člana 3. stav 2. ovog zakona odlučuje Ustavni
sud.
Odluka o zabrani rada udruženja može se zasnivati na radnjama članova
udruženja ako postoji veza između tih radnji i delovanja udruženja ili njegovih ciljeva,
ako se radnje zasnivaju na organizovanoj volji članova i ako se prema okolnostima
slučaja može smatrati da je udruženje tolerisalo radnje svojih članova.
Udruženju će se zabraniti rad ako se učlani u međunarodnu organizaciju ili
udruženje iz člana 2. stav 4. ovog zakona, odnosno koje deluje radi ostvarivanja
ciljeva iz člana 3. stav 2. ovog zakona.
Zabrana rada saveza odnosi se i na ona udruženja u njegovom članstvu koja
su izričito bila obuhvaćena postupkom zabrane.
Simboli vizuelnog identiteta i druge oznake udruženja kome je zabranjen rad
(zastave, parole, uniforme, grbovi, značke i dr) ne smeju se javno upotrebljavati

Komentar nije potreban.

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #68 poslato: Novembar 17, 2011, 19:10:28 »
Zaista verujem da ne postoji ni jedan ozbiljan razlog za bilo kakvo tvoje povlačenje sa foruma.

Први пут чујем да је Есада на СПОСовом форуму неко вређао на националној основи.
Па бих молио колегу Есада да нам то потврди или да демантује.


Ima razloga Vojo kako nema. Ti si bez razloga prozivao Esada. On jasno kaza šta je imao, a ti si vršio pritisak vrz njega. Čovek ne e televizor pa da ga ti pališ i gasiš kako ti odgovara. So jedno dupe ne možeš da sediš na dve stolici. Ti moraš da odlučiš da li ćeš so pčelarite u demokratija ili so SPOS u diktatura.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #69 poslato: Novembar 17, 2011, 19:33:46 »
Vasile, ja sam Esada zamolio da nam to potvrdi ili demantuje a nisam mu naredio.
Mislim da tu nije bilo nikakvog pritiska nego samo molba za odgovor koji bi nam eventualno dao jasnije i preciznije stanje.
Ako se ta moja molba može smatrati pritiskom onda ga ja molim da mi oprosti.
Verujem međutim da je u pitanju nešto drugo što je meni nepoznato.

Pozdrav svima......   
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #70 poslato: Novembar 19, 2011, 16:56:36 »

To je UREDNIČKA DIKTATURA.

Уредници СПОСовог форума могу да дођу овде и да виде како се води Форум у миру и уз поштовање свих његових чланова. To što se sada radi na tom NAŠEM DRUGOM FORUMU to je sramota za srpsko pčelarstvo.

To je tuga srpskog pčelarstva.

To je Bruka neviđena !!! Stvarno ne znam kako to drugačije komentarisati.



Vojo mislim deka ti nešto pogrešno razume. Ne e to urednička diktatura. Ribata smrdi od glavata, a čisti se od repa.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #71 poslato: Januar 18, 2012, 17:54:16 »
Ja moram da se umesam, jer mi neke stvari nisu ni malo jasne.



Glupe su te podele tipa MI i ONI. Iskreno, najvise bih voleo da Voja nikad nije otvorio ovaj forum, i da smo svi tamo i da svi lepo diskutujemo, bez uvreda i vredjanja.

U sred rasprave, koja se tiče praktičnog pčelarstva, uleće Kralj Sunce (to je onaj što misli da je forum njegov ili: forum to sam ja) sa ponovnim skretanjem sa teme, čim se citiraju njegove nelogičnosti i neprimerene rasprave. Čovek polako postaje slučaj.



Naravno, pojedini urednici (koji su inače “pedantni” ali da bi ponekoga isprovocirali) su svesno i “savesno” ostavili poruke koje su van teme. Čisto da malo izazovu nered.

Jedno malo podsećanje kolegi Goranu na “glupe podele tipa mi i oni” kako je sam napisao (obratiti pažnju na sliku koja ima naslov MI i ONI).

Gorane, jel' malo jasnije?
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #72 poslato: Januar 18, 2012, 21:09:58 »
Evo šta piše časopis "Srpski pčelar" o tom velikom uredniku foruma SPOS-a Slobodanu Jevtiću iz Starog Kostolca:

"Zoran Petrović primetio da
pojedinim urednicima neko
piše poruke, pa Slobodanu
Jevtiću iz Starog Kostolca
kaže: „Gospodine uredniče
Slobodane, Vi u svakoj poruci
kršite Pravilnik o radu foruma,
diskutujući potpuno van teme.
Svaki urednik na forumu ima
svoju funkciju, Vi ste vatrogasac,
sipate vodu u vatru.
Analizirao sam
Vaše poruke i primetio da ih
nije pisali jedno već dva lica
različitih misli, različitog karaktera
i različite pismenosti, sa
različitim fondom reči. Posle
mog ukazivanja, svako može
da obrati pažnju na to i uveri
se da je to tačno. U Vašem je
interesu da to istinito objasnite“."

Van mreže vojkan randjelović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 84
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #73 poslato: Januar 19, 2012, 11:11:49 »
ma ljudi opušteno ne vidim razloga za BILO KAKVO spominjanje etničkih i verskih opredeljenja kad tema foruma nema s tim nikakve veze.
I meni je bilo muka čitati na "onom" forumu prepucavanja tipa "ko si ti da pričaš o tome","ja sam najpametniji"," "moj sistem je najbolji" itd..Velika sujeta vlada medju ljudima pa tako neka osnovna objašnjenja za početnike se razvodne i iskomplikuju do te mere da onaj koji je pitao na kraju čita o proizvodnji matica a čovek pitao samo kako se postavljaju pogače ili neko početničko pitanje u tom stilu.Stara činjenica kod nas je da "niko nije bio pop u svom selu" i " da se uspeh ne prašta" tako da jse svaka novotarija
dočekana na nož,ovde konkretno mislim na RV.Posle sati i sati isčitavanja foruma i pokušaja razgovora o RV (ja mu dodjem nešto kao prpmoter) sa nekim od iskusnih pčelara poznanika(konkretno moj kolega sa posla DB-ovac)dobijam odgovore tipa :glupost,igračka,nema ništa bez DB,LR itd. ne zanosi se, ne zamajavaj se itd. a da niko i nema pojma šta je RV.
Zašto sam ovo napisao? Pa da pokušam još jednom da apelujem sa onom izrekom:
POŠTUJ DRUGOG DA BI BIO POŠTOVAN  ili ti saslušaj sagovornoka da bi i ti bio saslušan i kraj niko neće biti uvredjen na bilo kojoj osnovi
Pozdrav

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #74 poslato: Januar 23, 2012, 01:17:04 »
ma ljudi opušteno ne vidim razloga za BILO KAKVO spominjanje etničkih i verskih opredeljenja kad tema foruma nema s tim nikakve veze.
 

Nadam se kolega da niste pomislili da ja podstičem etnička i verska opredelenja. Takvim stvarima se ne bavim.

Što se tiče tog Zorana Petrovića, kojeg kolega Milan navodi, postoji i druga strana medalje. U novom broju „Srpskog pčelara“ br 20. na str. 62 se citiraju izjave jednog od kolega pčelara (slučajno se podudara, da je on ovogodišnji slavodobitnik vrednog priznanja).

U jednom citatu sa foruma, koji je slavodobitnik napisao (i koji se citira kao nešto neprimereno u Srpskom pčelaru) 14. 02. 2011. piše i ovo (vreme pisanja ove poruke je - 23:37:55):

Po načinu pisanja mislim da sam shvatio o kome se radi, mali čovečuljak koji se već šetao ovim Forumom“.

Deluje da je to uvreda i ponižavanje ljudi niskog rasta. Ali mislim da nije. U stvari ne mislim, nego znam.

Proveriću moju aktivnost na forumu u to vreme (za koju mislim da je bila na niskom nivou :D), a onda ću objaviti poruke (javne) nekih kolega. Odatle se može ponešto zaključiti.

Ne radi se o čovečuljku niskog rasta. Radi se o meni i „slavodobitnik“ (i još neki njegovi pajtosi) su ubeđeni da sam to JA (Dragan Šošić). Verovatno misli na čovečuljak u moralnom smislu. To je meni odavno jasno, samo sam hteo da vidim o kakvom se čoveku radi (imali smo i razmene poruka preko email-a "slavodobitnik" i ja).

Ali o tome možda već sutra, kada proverim koliko sam tada bio odsutan sa foruma. Ostali podaci već postoje.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).