Autor Tema: Osmougaona u LR-u  (Pročitano 2318 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Osmougaona u LR-u
« poslato: Septembar 21, 2011, 02:47:27 »
Heh,
Prošle godine đavo mi nije dao mira pa sam u četiri ugla LR nastavka prikovao daske i dobio osmougaonu košnicu sa 13 okvirova "na hladno" okrenutih od kojih su njih 5 istih dimenzija a sa strana po četiri sve manji i manji. Nemaju standardne ramove, nego satonoše sa početkom bočnh letvica i sa početkom s. osnove od 10 mm (samo radi pravca). U proljeće naselio, sve odlično, već su zazimljene. Da ne bi bila šuplja priča, evo večeras, za početak, slika pravljenja košnice, a čim ova kiša i hladnoća mine, slikam i šaljem i ostalo pa neka ljubitelji prokomentarišu.

Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2011, 08:20:13 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Osmougaona u LR-u
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2011, 00:16:12 »
Eh,
A evo sada i kako ta košnica izgleda ujesen na putu ka zimi. Meni je lijepa. A drugima, šta ja znam.
Obratite pažnju na zadnju sliku (mlado saće). Taj okvir je bio u sredini društva. Trebao sam ofarbati mladu maticu, a bilo je prevruće. Nije mi imao ko pomoći pa sam malo iskosio satonošu i saće puno legla strovalilo se. Uspio sam ga uhvatiti i nježno spustiti dolje, tako da ni maticu nisam ofarbao, već zatvorio košnicu i prestao raditi. No, leglo je otamo već izašlo, saće sam izvadio i čuvam ga za dogodine (samo nalijepim na satonošu; na ovo me opomenuo Brnda), a evo šta su pčele na tom ramu ekspresno uradile.
Pozdrav, svako dobro!

« Poslednja izmena: Septembar 24, 2011, 00:23:25 od strane Esad Jusić »