Autor Tema: Herba strip  (Pročitano 91069 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Herba strip
« Odgovor #15 poslato: Septembar 02, 2015, 13:07:55 »
Kolega je koristio Herba strip trake i jako je zadovoljan. Kojim bi se kanalima moglo nabaviti legalno Herba strip prema Hrvatskoj ? Osim zbog dobrog rušenja varoe interesantna mi je i zbog svog prirodnog sastava.

Van mreže Bojan Belinsan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: kikinda
Odg: Herba strip
« Odgovor #16 poslato: Septembar 02, 2015, 15:58:33 »
Tokom cele sezone sam koristio brstivar nakapan na trulex trakice. Varoe nije bilo, ili se pojavila u tragovima... Mislim da na prste mogu nabrojati koliko varoe sam nasao ove sezone.
Pre desetak dana sam nabavio herba-strip od jednog kolege. 6 trakica koje su se nalazile u nacetoj kesici desetak dana. Doduse, kolega se potrudio da ih zastiti od vetrenja, bile su umotane u foliju.
Napravio sam paralelni test. U 3 kosnice sam stavio po 2 trakice herba-stripa, a u druge tri sveze trakice trulex krpe nakapane sa 10ml brstivara.
Nakon 1h sam izvukao podnjace. Nasao sam po 1 varou i u kosnici koja je tretirana herba-stripom i u kosnici koja je tretirana brstivarom.
Kakav zakljucak da izvucem?
Da li oba preparata podjednako dobro odradjuju posao i  da varoe ove sezone nema u nekoj znacajnijoj meri, ili da su oba preparata podjednako losa a da se moja drustva nalaze u problemu po pitanju varoe???
Pada mi na pamet da uradim jedan kontrolni tretman mitakom i da preuzmem rizik da nesto zeznem i potrujem drustva...
Ili da ne diram nista i sacekam jesen pa da drustva tretiram oksalnom kiselinom (mada je i to rizicni s obzirom da ni sa njom nemam iskustva)
Sad treba biti pametan i doneti ispravne zakljucke/odluke...

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Herba strip
« Odgovor #17 poslato: Septembar 02, 2015, 16:11:07 »
Bojan:"nakon 1h časa sam izvukao podnjače..."
Kolega Bojane, to je jako kratko vreme za bilo kakve rezultate i zaključke!
Sad ja (oprosti) sumnjam i na one tvoje ranije testove.
Voleo bih da ti iskusniji, nešto više kažu.
Želim ti sve najbolje.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Herba strip
« Odgovor #18 poslato: Septembar 02, 2015, 18:35:24 »
Kolega je koristio Herba strip trake i jako je zadovoljan. Kojim bi se kanalima moglo nabaviti legalno Herba strip prema Hrvatskoj ? Osim zbog dobrog rušenja varoe interesantna mi je i zbog svog prirodnog sastava.
Bas si me nasmejo  za ovo prirodno.

Van mreže Bojan Belinsan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: kikinda
Odg: Herba strip
« Odgovor #19 poslato: Septembar 02, 2015, 20:59:37 »
Kolega Dusane, i ja sumnjam u sve zakljucke koje izvlacim.
Kako budem sticao vise iskustva, znanja i samopouzdanja i ta sumnja ce se smanjiti...
...ali za to je potrebno vreme.
Par dana nakon tog testa opet sam proveravao podnjace i u onoj hrpi polena, voska i mrava nisam uocio varou. Iskreno, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da se nije nasla po koja. Moguce da je mom oku to promaklo.
Siguran sam da bih je primetio da je opadanje varoe bilo u vecem broju.
Ni danasnjim pregledom je nisam nasao.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Herba strip
« Odgovor #20 poslato: Septembar 02, 2015, 21:33:58 »
Citat: Sinisa Mirovic

Bas si me nasmejo  za ovo prirodno.
Navodno....
SASTAV: Esencijalni repelent, biljna ulja i ekstrakti, timijan geraniol i d. pelin

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Herba strip
« Odgovor #21 poslato: Jul 24, 2018, 16:09:21 »
Једно обавешење за неупућене (мислим није озбиљно, али је обавештење :) :) :) ):

Поставља се питање зашто су поскупели неки препарати за третирање...мислим, тупави математичари то „формулишу“ као питање (тупави су јер су заборавили да су тражили да поскупи).

Кукали су и пљували произвођача да региструје препарат. Када је то урађено, кукају што је поскупело. Ало момци, региструјте сами и видећете трошкове и зајебанцију око папирологије.

ПС

Можда зато неки продавци и хоће да ишутирају чланове СПОС-а (нарочито „форумаше“) из своје продавнице :). Они често хоће а неће...мислим, не знају хоће ли да се региструје нешто или неће. Као што сам писао данас у теми о сунцокрету о сличној нарави, ако би могло за њих лично нерегистровано (читај: јефтиније), а за све остале „по закону“ (све по пропису, контрола карата на сваких 15 километара :) :) ).



Е јесу пчелари „племенити“ (како тврде за себе), да плачеш...
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Herba strip
« Odgovor #22 poslato: Jul 24, 2018, 18:08:25 »
Upravo ih kupio po 750 din.

Van mreže Milan Krstić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Niš
Odg: Herba strip
« Odgovor #23 poslato: Jul 25, 2018, 21:22:14 »
Upravo ih kupio po 750 din.




Astronomska cena, ošišali te.

Van mreže aca peric

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 331
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
Odg: Herba strip
« Odgovor #24 poslato: Jul 26, 2018, 09:44:41 »
U zajecaru su 720 din pakovanje H.S.Ja sam ove godine pocetkom jula sva drustva tretirao toplim rastvorom 5 % limunske kiseline,1% oksalne kiseline I 2 kapi eukaliptusovog ulja za unutrasnju upotrebu kod ljudi,na litar rastvora I trakicom truleksa sa 10 ml brstivara.Sada sam opet ubacio truleks sa 20 ml brstivara.Videcemo rezultate kad nestane legla pa zadimim brstivarom,a za sada deluje da je nema puno.U jedno najjace sam ubacio 2 trake Herba stripa za test ali ni tamo nije bilo jaceg opadanja sem par komada.Nadam se da je ni nema previse.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Herba strip
« Odgovor #25 poslato: Jul 26, 2018, 11:59:35 »
Jeste malo skuplji, ali sam video i dosta nekih kopija, cak ni boje na ambalazi nisu pogodili, ko kupuje, oprez..

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Herba strip
« Odgovor #26 poslato: Avgust 05, 2018, 18:57:07 »
Kod mene (Arilje) je 650din herba, kažu 10 trakica koje su dovoljne za 5 košnica. Samo što su moji rojevi ovogodišnji, mogu li da stavljam po dve letvice?  I koliko dugo treba da stoje?

Btw, do sad sam držao trakice sa brstivarom, ali su ih pčele skoro načisto izgrizle... Pre nego što kupim dimni top za brstivar, treba mi neko rešenje pa je izbor pao na herbu...

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Herba strip
« Odgovor #27 poslato: Avgust 05, 2018, 22:33:01 »
I da li da je postavim u centar legla u plodištu ili preko centralnih satonoša?

Van mreže Kovacevic Aca

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Srbija
Odg: Herba strip
« Odgovor #28 poslato: Avgust 06, 2018, 10:29:19 »
Pozdrav Milane,

U centar legla stavljas ako nemas pun nastavak pcela(slabiji rojevi) a ako je pun nastavak onda stavlja izmecu zadnjih ramova sa leglom obicno 3 i 7 ram u ovo vreme. herba se stavlja uz pomoc cackalice koja se ubaci kroz rupu u letvici herbe i onda celu letvicu gures izmedju ramova. Inace herba 550 din u lazarevcu, i solidno obara varou za 7 dana preko 200-300 palo.

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Herba strip
« Odgovor #29 poslato: Avgust 06, 2018, 10:48:03 »
Pozdrav, u pitanju su ovogodišnji rojevi koji imaju 8-9 ramova legla, prvi nastavak je pun, a drugi ima 6-7 ramova. Zato ne znam da li da stavim po jednu ili dve?