Autor Tema: NOZEVOJ-protiv nozeme  (Pročitano 243722 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #45 poslato: Mart 09, 2011, 22:56:31 »
Vojo da li se na neki nacin moze iskoristiti ostatak biljaka posle cedjenja nozevoja ?
Vojo da li se na neki nacin moze iskoristiti ostatak biljaka posle cedjenja nozevoja ?
Dobro pitanje, da li bi mozda mogli osusiti bilje i koristiti u dimilici pri pregledu, naravno u nekoj manjoj kolicini?
Da li bi od toga imalo koristi?

Mislim da je najbolje u to bilje dodati veću količinu vode a zatim procediti i lekovitu tekućinu naliti u pojilice.
Takođe se dodavanjem vrele vode u ostatak od bilja može dobiti topla tečnost za spremanje lekovitog sirupa.
Biljni materijal koji nam ostane posle ove dodatne vodene ekstrakcije možemo ostaviti da se osuši i zatim koristiti u dimilicama.
Ovakav materijal bi nam služio za smirivanje pčela umesto trine.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #46 poslato: Mart 09, 2011, 22:58:03 »
Nikola ,ja ti reče kad si bio u N.Sadu,da ostatke posle ceđenja staviš ispod poklopca u zbeg.Cela košnica miriši na travke.Možda i koristi?
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže stevan banković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #47 poslato: Mart 16, 2011, 09:41:34 »
U subotu i cedim prvu turu nozevoja, interesuju me samo dve stvari. Prvo da li postoji rok trajanja preparata, i drugo, obzirom da je kilogram zalfije i 0,3 kg rtanjskog čaja upilo odredjene količine tečnosti, koliko se može očekivati preparata kada se procedi smesa.

Unapred hvala na odgovoru

Van mreže Nikola Vucinac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 345
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Subotica
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #48 poslato: Mart 16, 2011, 16:27:03 »
Od dve litre alkohola i dve litre vode dobio sam oko 3,75 litara nozevoja.
Mislim da je Voja napisao da nema rok trajanja ako se cuva na tamnom hladnom mestu.
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #49 poslato: Mart 16, 2011, 18:29:59 »
U subotu i cedim prvu turu nozevoja, interesuju me samo dve stvari. Prvo da li postoji rok trajanja preparata, i drugo, obzirom da je kilogram zalfije i 0,3 kg rtanjskog čaja upilo odredjene količine tečnosti, koliko se može očekivati preparata kada se procedi smesa.

Unapred hvala na odgovoru
Dragi kolega,evo i mog iskustva sa ceđenjem Nozevoja.
Ja sam prošle godine napravio punu dozu kako je Voja preporučio tj. po receptu.
Pošto sam ja cedio pomoću mini prese za ceđenje od grožđa vino,dobio sam približno 8lit.
(nisam 100%siguran,ali je tu negde)
Pozdrav svima.

Van mreže stevan banković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #50 poslato: Mart 17, 2011, 13:00:58 »
OK,
hvala Vam drugari, pozdrav.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #51 poslato: Mart 23, 2011, 20:07:07 »
Posle cedjenja estrakta sam dodao vodu i ponovo ocjedio danas i sutra sipam u pojilice tj galone i onda slikanje pa na forum Pozdrav svima ...

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #52 poslato: Jun 25, 2012, 14:56:59 »
Nozevoj sam koristio i koristicu protiv nozemoze ali ja sam ga koristio prije par dana i kod vjestackog razrojavanja jer sam u jesen prodao 20tak drustava i zima je uzela danak od pet kom a  samo jedan prirodni roj sam imao . ja znam da je vjestacki roj sastavljen najbolje odnijeti iz pcelinjaka (oko 5km )pa ih vratiti ali nisam htio i ramove koje sam vadio iz odredjenih drustava sa pcelama , medom polenom leglom sve sam prskao nozevojom i to momacki poprskao ( a prije sam prskao rakijom ali ni kapi nije bilo u vikendici ) sa obje strane ramova po pcelama tj po svvemu , oko 2h ni jedna pcela nije izlazila iz sanduka i onda su lagano krenule ,   ucinak 100% a nozevoj ima siroku upotrebu

Van mreže Aleksandar Cvetkovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
    • http://pcelarstvocvetkovic.weebly.com/
  • Lokacija pčelinjaka: Obronci planine Kukavice
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #53 poslato: Jul 25, 2012, 17:25:26 »
Koliko % nozevoja se dodaje na 1l gustog sirupa?
Moj Sajt       
My Website

Pčelinjak "Cvetković"

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac

Van mreže Nenad Nessa Markovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kumodraz
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #55 poslato: Jul 26, 2012, 23:15:54 »
Ja sam u prolece pokusao da dodam kao sto je kolega opisao nakon cedjenja jos vode i stajalo desetak dana pa u poilice, efekat je bio da pcele nisu koristile tu pojilicu sve dok nisam stavio samo cistu vodu, mojim pcelicama se nije svidelo u vodi za pice, a u ostalim oblicima prskanje i u sirupu mislim da je odlican, za sada sam u tim oblicima zadovoljan ucinkom, pozdrav svima

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #56 poslato: Jul 27, 2012, 15:59:36 »
 Nenade, trebao si malo da dodaš meda ili šećera u poilicu, čisto da osete. Inače Nozevoj rastura koliko je dobar. Svaka čast pronalazaču  ;)
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #57 poslato: Jul 28, 2012, 12:14:34 »
   U povratku sa god odmora na pijaci u Trebinju sam kupio vrijeska suvog 5kg i  5kg suve zalfije ,
  juce sam sastavio sa medicinskim alkoholom i vec je tekucina dobila tamnu boju , za par dana bit ce procijedjeno i spremno za upotrebu ,
   
 pozdrav svima...   

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #58 poslato: Avgust 03, 2012, 10:04:36 »
   U povratku sa god odmora na pijaci u Trebinju sam kupio vrijeska suvog 5kg i  5kg suve zalfije ,
  juce sam sastavio sa medicinskim alkoholom i vec je tekucina dobila tamnu boju , za par dana bit ce procijedjeno i spremno za upotrebu ,
   
 pozdrav svima...   

Kolega Zdravko, budite strpljivi pa sačekajte makar 7 dana da ekstrakcija bude uspešnija.
Nozevoj ima izuzetno dejstvo na mnoge viruse, gljivice i bakterije. Da bismo zazimili zdrave pčele bilo bi korisno tokom avgusta i septembra preprskati sve pčelinje zajednice makar po dva puta.

Pozdrav......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nenad Nessa Markovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kumodraz
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #59 poslato: Avgust 03, 2012, 22:53:52 »
Malopre sam procedio Nozevoj, ali posle jedanaest dana stajanja, juce nisam stigao, ali ovog puta (pravim ga vec treci put) ima malo drugaciji miris, nije tako ostar i prijatan, sad mirise nekako na livadu pokosenu, na seno kad se malo upari, pa me zanima da li je moguce da je to posledica stajanja vise od predvidjenog, visokih temperatura, ili neceg drugog, ili su mi ovi u zdravoj hrani uvalili nesto drugo, mada sam kod njih i pre kupovao, zanima me vase iskustvo i misljenje o ovoj situaciji, i naravno da li je pametno  tretirati ovakvim sredstvom ili ....

HVALA i pozdrav