Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344988 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #495 poslato: Decembar 30, 2016, 21:21:26 »
А ја још не разумИЈем ко су били професори па да видимо вриједи ли та диплома штогођ..  :D
Од добрих професора се може доста доброг научити а од лоших само стећи лоша упутства која могу водити лошим навикама...  ;)

Шалим се наравно, из сваке се школе доста научи а дипломе су тек посебна прича...  :D

Честитке Горане и од мене... Знао сам да ће Воја седети у задњој клупи...  ;)

Гого немој још да бежиш са теме до Божића је још више од 7 дана..   :D

Поздрав драгим пријатељима...

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #496 poslato: Decembar 31, 2016, 15:02:53 »
А ја још не разумИЈем ко су били професори па да видимо вриједи ли та диплома штогођ..  :D
Од добрих професора се може доста доброг научити а од лоших само стећи лоша упутства која могу водити лошим навикама...  ;)

Шалим се наравно, из сваке се школе доста научи а дипломе су тек посебна прича...  :D

Честитке Горане и од мене... Знао сам да ће Воја седети у задњој клупи...  ;)

Гого немој још да бежиш са теме до Божића је још више од 7 дана..   :D

Поздрав драгим пријатељима...

 


                                   Ne bezim ja od foruma Vojo nego on od mene . Na ovom racunaru kod kuce se nesto pokvarilo i mogu da koristim samo latinicno pismo a za mene je to malo problematicno .

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #497 poslato: Decembar 31, 2016, 19:34:00 »



                   Поправи ми се компјутер па да завршим мисао.
                   И лош савет зна на добро да изађе и да злата вреди. Бар знаш шта и како не треба радити. А диплома ?  Па , стајаће на клавиру ако га купим.
                 

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #498 poslato: Januar 05, 2017, 15:12:42 »
                  Eto ,Zavrsismo skolu, sada smo dipl. a to sto Goran pise da sam bezao sa casova i sedeo u zadnjoj klupi
nije lepo od njega.Pa ako sam bio najgori od sve dece zasto sam prvi dobio diplomu? :-\ Videcemo na prolece: eto meni magistrature ;) . Na predavanja smo isli zajedno Goran ,ja i nas komsija Mile koji je pocetnik bez kosnica i jedino njega uslikase.
E to se zove protekcija. Ajde Mile javi se, znam da si na forumu,pa objasni.

                        Sala, nema zamerke. Mile je nas drug i zelim mu srecan pocetak pcelarenja.Nadam se da ce se odluciti za RV.
Tu Goran i ja Zdusno pomazemo i od nas ce imati svu pomoc.

                             Pozdrav.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #499 poslato: Januar 05, 2017, 15:45:35 »
Citat
Pa ako sam bio najgori od sve dece zasto sam prvi dobio diplomu?
Delili su od nazad....

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #500 poslato: Januar 05, 2017, 15:50:26 »
                Nisu valjda  :(

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #501 poslato: Januar 06, 2017, 18:54:37 »
Recimo da nisam sklon samohvalospevima i samoreklamerstvu  ;), ali, pošto sam grubo prozvan na ovom forumu, u ovoj temi, prisiljen sam da branim svoju ličnost i stručnost (Aaaa-ha ), pa prilažem ovu fotografiju.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #502 poslato: Januar 06, 2017, 23:19:16 »
                  Eto ,Zavrsismo skolu, sada smo dipl. a to sto Goran pise da sam bezao sa casova i sedeo u zadnjoj klupi
nije lepo od njega.Pa ako sam bio najgori od sve dece zasto sam prvi dobio diplomu? :-\ Videcemo na prolece: eto meni magistrature ;) . Na predavanja smo isli zajedno Goran ,ja i nas komsija Mile koji je pocetnik bez kosnica i jedino njega uslikase.
E to se zove protekcija. Ajde Mile javi se, znam da si na forumu,pa objasni.

                        Sala, nema zamerke. Mile je nas drug i zelim mu srecan pocetak pcelarenja.Nadam se da ce se odluciti za RV.
Tu Goran i ja Zdusno pomazemo i od nas ce imati svu pomoc.

                             Pozdrav.

kako čašćavali tako Vam diploma služils haha...
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #503 poslato: Januar 07, 2017, 01:49:27 »
Miroslave, kaman tu Pančevo i čas' pada....

Tebi je valjda krivo što ti nisi diplomirani pčelar... ;) :P

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #504 poslato: Januar 11, 2017, 13:11:17 »
Recimo da nisam sklon samohvalospevima i samoreklamerstvu  ;) , ali, pošto sam grubo prozvan na ovom forumu, u ovoj temi, prisiljen sam da branim svoju ličnost i stručnost (Aaaa-ha ), pa prilažem ovu fotografiju.


                         Ненаде , убудуће нема " грубог " прозивања. Што се школе тиче признајем да си ти први дипломац , ту нема дилеме. Осим тога имаш и два печата , значи и потврђено и оверено. Додуше ипак је то само на уверењу а не и на дипломи . Воја и ја имамо сертификате па се зато мало више правимо важни.
                         Буди ми поздрављен и све најбоље у 2017.години.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #505 poslato: Januar 22, 2017, 01:59:36 »
Е па нека вам је са среќом дипломирање,да частите! ;D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #506 poslato: Januar 23, 2017, 08:25:57 »





                   Пар слика од 15.јануара ове године при првом краткотрајном обиласку пчелињака ове године.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #507 poslato: Februar 13, 2017, 08:51:00 »





                      Током протеклог викенда сам накратко обишао пчелињак. Стање није добро, има губитака. Каквих , колико и због чега видећу наредних дана када планирам дуже задржавање од неколико дана.

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #508 poslato: Februar 13, 2017, 11:28:07 »
Не бих ја да се превише мешам у ваше пчеларско школовање али да нисте ви побегли са оног часа када се обрађивала тематика зазимљавања и зимовања пчелиње заједнице....или су те Горане ови наши другари причом забављали па ниси пратио наставу, :P ;) :D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #509 poslato: Februar 13, 2017, 13:41:17 »



Не бих ја да се превише мешам у ваше пчеларско школовање али да нисте ви побегли са оног часа када се обрађивала тематика зазимљавања и зимовања пчелиње заједнице....или су те Горане ови наши другари причом забављали па ниси пратио наставу, :P ;) :D


                       Мани се шале Мирославе , није ми до шале. У школу смо зимус ишли највише да пректаримо зимске вечери , мало се дружимо и упознамо колеге из комшилука. Није се ту имало бог зна шта новог чути ни видети у односу на оно што смо већ знали. А пчеле смо зазимели пре тога.
                       Друге бриге мене море. Прошла година је као што и сам знаш била наопака , никаква. Никакав сам био и ја. У првој половини године једва да сам честито успео да обиђем пчелињак. И када сам одлазио сваког другог трећег викенда увек се погодило да пада киша па у то време ни један прави преглед са свим што треба да се одради нисам имао. У мају сам променио посао . У новој фирми затекао запуштено стање па и ту до јесени нисам стигао да дигнем главу и озбиљније се посветим пчелама. Шта се и колико могло то сам одрадио. Доста тога сам у сезони пропустио и био свестан тога. Касно сам зазимио па се уздао мало у срећу а мало у благу зиму. Издаде ме и једно и друго . Срећу ни свећом да нађем а зима сибирска. Деси се по оној наредној : У памет се узда луд а паметан у ...."  Прескачем крај ове изреке да не бих био вулгаран али тако је. Сад шта је ту је.
                        Како рекох у прошлој поруци губитака има. Они су у просеку стања на мом терену. Ништа ја нисам прошао горе од других у мом окружењу. Међутим , за мене је то лоше јер су други и ранијих година имали губитке а ја до сада никада нисам имао зимски губитак. Нико ту није крив , ни зима ни срећа крив сам само ја . Свесно сам ушао у одређене ризике и сада је испостављен рачун. Ризик се кажу исплати али не увек.
                        Уосталом , није све то ни тако страшно. У рату увек има жртава па тако и код мене овога пута . Тако је то кад ратујеш сам са собом . Идемо даље после кише увек огреје сунце. Ја овде увек све напишем онако како јесте и кад је успех и кад је неуспех у питању. Сада је неуспех и евидентирам га да се више не понови ни мени ни другима. Поздрав.