Autor Tema: NABAVKA RV KOŠNICA  (Pročitano 34787 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran Gojić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Tenja
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #15 poslato: Novembar 14, 2012, 16:56:46 »
Poštovanje i pozdrav svima na forumu iz Tenje kod Osijeka (RH), poseban pozdrav G. Brstini...

Ja sam Goran Gojić, pčelar sam u nastanku (na proleće bih krenuo sa radom) i odlučio sam se za rad sa RV košnicom koje bih si rado kupio... Pošto sam početnik kupio bih 5 košnica...
 Međutim, imam nekoliko pitanja, ne znam da li sam na pravoj sobi na forumu, ako nisam, oprostite...
- Ima li neko u Hrvatskoj koncesiju za proizvodnju i prodaju RV košnica?
(ukoliko nema, može li se gde kupiti u blizini Novog Sada pa vamo prema Erdutu?)

Branislav je našao oglas na njuškalu, cena košnice je 600kn što je oko 83€ + dovoz iz zagreba cca 200kn (28€) ispalo bi sve skupa preko 100€ po komadu, pa čisto da vidim, može li to štogod jeftinije?

Pozdrav još jednom iz okolice Osijeka (Tenja)
... Čovek neka radi, a Gospod neka blagoslovi...

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #16 poslato: Novembar 14, 2012, 23:36:54 »
Gorane,nazovi na tel.021/6919546 ili mobitel,064/4943184 G-din.Ajdinović Dragutin on ti je proizvođač iz Bečeja i već je slao za Hrvatsku.
Pozdrav.
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #17 poslato: Novembar 15, 2012, 00:29:07 »
Dobro veče Gorane.
Najpre želim da Vam čestitam na dobrom izboru.

Što se nabavke košnica tiče, malo je samo problematičan mali broj košnica, radi troškova transporta.
Ipak mislim da Vam se za 5 košnica isplati i sami da dođete kod mene u Novo Miloševo sa nekim automobilom prosečne unutrašnje zapremine. 
Kod mene nove RV košnice koštaju u protivvrednosti od 50 evra. Prevoz bi Vas možda koštao nešto oko 50 evra benzina ili možda nešto malo više i to bi Vam bilo ukupno oko 60 evra po košnici ili nešto malo više.

Možete da me pozovete na telefon 023 782 015 ili na mobilni 063 383 114.

Pozdrav iz Novog Miloševa......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Goran Gojić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Tenja
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2012, 01:01:49 »
Zahvaljujem se G. Miloševiću na odgovoru! -Međutim, verovatno ću doći do Novog Mileševa, pa da iskoristim priliku i upoznam se lično sa G. Brstinom :D te se iskreno nadam da to neće biti i poslednje viđanje...
Prvo samo trebam srediti ''štelu'' :D na granici za prelazak sa košnicama i sve će biti ok.

Što se tiče cene, daleko je povoljnije, kažem, u RH bi me koštale preko 100€/kom. + Pčele...

Što se tiče izbora košnice, tu bi zaslugu prvo morao da dobije G. Vojo, radi izuma RV, a odmah potom iguman Petar Dragojlović iz manastira Sv. Nikole iz Vranjine iz Crne Gore koji se zaista potrudio na forumu ''Sve o pčelarstvu i pčelarenju'' da približi što je više moguće rad sa RV košnicom i njenim prednostima u odnosu na recimo LR i ostale košnice...

Želim vam svako dobro i s Bogom.
... Čovek neka radi, a Gospod neka blagoslovi...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2012, 01:15:11 »
Hvala Vam Gorane na prijatnim rečima.
I meni će biti zadovoljstvo da se upoznamo i da Vam predstavim svoj način rada.

Naravno daleko nam je jeftinije da informacije razmenjujemo ovde na Forumu preko PP umesto da koristimo telefone.
Da ne zaboravim, zbog povećane potražnje trenutno nemamo ništa od košnica na lageru osim modela za prezentaciju, ali se nadam da će biti uskoro.

Samo se najavite kada poželite da me posetite. Radujem se susretu.

Pozdrav iz Novog Miloševa......

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Goran Gojić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Tenja
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2012, 16:53:46 »
Naravno da ću da se najavim, ali za sada nema žurbe, kreće se u pčelarstvo tek na proleće, a ovo vreme do tada iskorištavam za učenje teorije i praćenje iskustava po forumima... U svakom slučaju, tu smo i družićemo se preko foruma... Hvala još jednom svima i lijep pozdrav iz Osijeka!
... Čovek neka radi, a Gospod neka blagoslovi...

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #21 poslato: Januar 22, 2013, 15:24:48 »
Želeo bih da upozorim buduće vlasnike tj. naručioce rv košnica kod Ajdinovića iz Bečeja na nepoštovanje dogovora oko isporuke(do danas 1 mesec kasni).
Naime, pozvao me je da pokupim naručene košnice ali se, na licu mesta, ispostavilo da nisu kompletne pa sam uzeo ono sto sam mogao(da nisam za uzalud presao 300km) uz obećanje da će ostatak stići naredne nedelje. Od toga još uvek nisam ništa dobio a sve je uredno plaćeno pri  prvom viđenju.
 Zato budući ponosni vlasnici naših rv košnica oprez, nikakva obećanja i prazne priče

Pošto  sam juče naručio košnice kod njega, a tek sad pročitao ovo, ima li neko skoriju informaciju o kvalitetu njegovih košnica?

Van mreže konstantin matic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: planina cer
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #22 poslato: Februar 18, 2014, 21:10:36 »
molim kolege za pomoc,kupio bih 20 rv kosnica,pa me interesuje gde kupiti,kakva su vasa iskustva sa kvalitetom i da li nabaviti kosnice od registrovanog proizvodjaca,tj da li se moze ocekivati povracaj drzave od 40 % za nabavku opreme ili je to jos jedna prazna prica. hvala

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #23 poslato: Februar 18, 2014, 22:36:18 »
Колега Матићу,
Мој Ти је савет да РВ кошнице пробаш да набавиш код Воје. Што се тиче осталог дела Твог питања, сачекај савет неког од колега који је имао искуства са повраћајем средстава од државе, ја се тиме нисам бавио.
Поздрав и свако добро!

Van mreže Miodrag Milanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #24 poslato: Februar 19, 2014, 20:30:36 »
Bilo bi lepo i korisno kupovati košnice od Voje,jer on ima problem sa proizvođačima istih jer mu ne plaćaju autorska prava,a naplaćuju za taj iznos od pčelara.I kvalitet im je diskutabilan.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #25 poslato: Februar 19, 2014, 20:40:13 »
Kad smo kod toga koliko bi sad moglo da se napravi kosnica u sopstvenoj reziji. Resio da povecavam broj od aprila koliko mogu. Pitanje za g. Brstinu...

Van mreže GoranStevančević

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bukovica
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #26 poslato: Februar 26, 2014, 10:34:19 »
Kupujte košnice od Voje moje iskustvo sa Ajdinovićem što se tiče kvaliteta je loše.

Van mreže milanpetrovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina petrovog sela
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2016, 19:58:39 »
Nikad vise Ajdinovic!!!
Tuga i sramota!!!
Kvalitet ocaj!!!

Bacio sam 30 nastavaka, nije zeleo da uvazi reklamaciju
A nastavci se bukvalno raspali posle 10 dana provedenih na pcelinjaku!!!
Neke sam uspeo da prepravim uz muku a preko 30 nastavaka je baceno u vatru!!!
Veoma je i bezobrazan kad mu se pozalite i reklamirate proizvod!!!
Sve u svemu, ne preporucujem nikome saradnju sa ovim, kvazi, covekom i majstorom!!!

pozdrav svima

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #28 poslato: Jun 17, 2016, 07:59:10 »
Моје искуство са Ајдиновићем је коректно. Напротив, имао сам лоше искуство са дурга два мајстора. Један је радио од сировог дрвета и према мерама па сад гњечим пчеле рамовима сваки пут када отворим кошницу и враћам наставке назад (по висини су се наставци скупили за 5 милиметара најмање), а да не говорим о томе да ни један рам сем тих који су стигли са тим кошницама не могу да углавим у те наставке - говорим о 2-3 милиметра разлици. Други је користио лоше спојеве (цинк спој) који су одмах прве године прогледали.

Van mreže milanpetrovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina petrovog sela
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #29 poslato: Jun 19, 2016, 09:32:02 »
Ne znam kada si kupovao od Ajdinovica?
Ja sam ove godine uzeo povecu kolicinu,stvarno, kvaliitet nije ni NULA!!! Minus i to debeo!!!
Ej, da se nastavci raspadnu posle 10 dana stojanja na pcelinjaku?!
To nikad nisam video. Pored toga sam pokusao da se dogovorim sa njima da ih prepravi
ali nije hteo nida cuje o tome, cak je bio i bezobrazan!!!
Ne preporucujem saradnju sa njim a da sprecim nekoga da kupuje ne mogu, samo savetujem.