Autor Tema: Необично понашање пчела  (Pročitano 2292 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Необично понашање пчела
« poslato: Septembar 26, 2013, 23:13:33 »
Поштоване Колеге,
Добио сам од једног Пријатеља занимљив текст о заиста, необичном понашању пчела.
Текст Вам преносим у целости, а њега прате и три слике. Надам се да ће се слике лепо видети.
Текст је следећи:


И пчеле поштују иконе:
"У региону Капандрити у близини Атине, дивна ствар се десила. Пре десет година, побожни пчелар по имену Исидорос Тиминис, помислио је да у једну од својих кошница постави икону Распеће Господа. Убрзо након тога, када је отворио кошницу, био је запањен, пчеле су  показале толико поштовање и оданост икони,  јер су је "извезле"  у воску, а ипак оставиле откривено лице и тело Господа. Од тада, сваког пролећа, он ставља у кошницаме иконе Спаситеља, Богородице и Светитеља, а резултат је увек исти.
[/size]Једном сам донео ручно осликану икону из манастира, која је представљала голготу са три крста. Пчеле су "извезле" воском целу површину композиције, остављајући да се јасно види крст Христов и покајани разбојник са десне стране, док разбојник са леве стране крста је био прекривен дебелим слојем воскаПоследњи пут када сам отишао, ми смо ставили у икону Светог Стефана првомученика и архиђакона, чије име наша скромна издавачка кућа носи. Монах Симеон"


Ево нам свима тема за размишљање.[/font]
Поздрав из Мале Моштанице[/font]

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Необично понашање пчела
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2013, 23:22:55 »

Део текста се изгубио, па га поново постављам.


"У региону Капандрити у близини Атине, дивна ствар се десила. Пре десет година, побожни пчелар по имену Исидорос Тиминис, помислио је да у једну од својих кошница постави икону Распеће Господа. Убрзо након тога, када је отворио кошницу, био је запањен, пчеле су  показале толико поштовање и оданост икони,  јер су је "извезле"  у воску, а ипак оставиле откривено лице и тело Господа. Од тада, сваког пролећа, он ставља у кошницаме иконе Спаситеља, Богородице и Светитеља, а резултат је увек исти.
[/size]
[/size]Једном сам донео ручно осликану икону из манастира, која је представљала голготу са три крста. Пчеле су "извезле" воском целу површину композиције, остављајући да се јасно види крст Христов и покајани разбојник са десне стране, док разбојник са леве стране крста је био прекривен дебелим слојем воска.
[/size]
 Последњи пут када сам отишао, ми смо ставили у икону Светог Стефана првомученика и архиђакона, чије име наша скромна издавачка кућа носи.
Као што можете видети са слике које смо овде објави, цела икона је одевена у восак, остављајући откривено лице и тело".
[/size]Монах Симеон

 
[/size]