Autor Tema: Sakupljanje polena  (Pročitano 70797 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #30 poslato: Decembar 09, 2011, 01:40:57 »
Zivojine veruj mi da nemam vremena da pratim koje proteran odakle za mene su svi ljudi
isti bar na forumima nisam do sada imao nekih problema u komunikaciji,svako radi i razmislja kako misli da je najbolje za njega a na nama ostalima je da to prihvatimo ili ne,ja vas sve srdacno pozdravljam.
Hteo sam samo da kažem da nisu svima slike dostupne. Da bi ste ih videli na linkovanom forumu, morate biti član istog. Ali ako ste trajno banovani....ništa od toga
Pozdrav

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #31 poslato: Decembar 09, 2011, 09:46:00 »
Ok,razumeo sam kolega ,sada zainteresovani imaju iste i na ovom forumu.Pozdrav!

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #32 poslato: Decembar 11, 2011, 16:27:49 »
koliko "stube" u  podnom sakupljacu uticu na pravilan raspored pcela i kolicinu prinosa polena?

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #33 poslato: Decembar 11, 2011, 17:56:03 »
Generacijo meni lose ide nesto se slabo snalazim slikaj tvoje podnjace ako ti nije problem sva elemente kada ti vreme dozvoli 8).

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #34 poslato: Decembar 12, 2011, 09:08:45 »
"stube"
Sinisa izvini nerazumem ovaj izraz ako mozes malo pojasniti ,pa cu ti dati precizniji odgovor,
mozda se ovaj pojam kod mene izgovara drugacije.Pozdrav.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #35 poslato: Decembar 12, 2011, 09:11:30 »
Generacijo meni lose ide nesto se slabo snalazim slikaj tvoje podnjace ako ti nije problem sva elemente kada ti vreme dozvoli 8).
Generacijo pogledaj ovde imas slike sakupljaca u delovima http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=802.15 Pozdrav.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #36 poslato: Decembar 12, 2011, 18:21:56 »
stube u hvatacu (barem kod amera) postavljaju se da bi se pcele lakse rasporedile i pele sa donje strane skidaca (u ovom slucaju limenog) pri prolazu ka telu kosniceNegde sam nasao da je prinos polena veci kad ima tih stuba ( mozda se kod vas kaze lojtre).

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #37 poslato: Decembar 12, 2011, 19:54:24 »
Sinisa sad mi je jasnije sta znaci ta rec,ali ja to kod mene ne koristim ,imao si priliku videti moje sakupljace polena,ako ih ipak nisi video evo link http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=802.15

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #38 poslato: Decembar 17, 2011, 20:27:17 »
 Dimitrije ja sam se snaso samo me interesuje gde nabavljas ovaj lim i zahvalan sam ti na ulozenom trudu ;) 8).

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #39 poslato: Decembar 18, 2011, 11:29:42 »
Ivane ,u firmi Roj Trstenik mozes naci ove aluminijumske resetke.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #40 poslato: Decembar 18, 2011, 17:18:14 »
Dimitrije ,ako postavimo crevo za izlaz pcela iz kosnice na hvatacima polena na podnjaci kroz njega ce izaci i trutovi,a oni nemogu da se vrate u kosnicu kroz sakupljac tako kosnica ostaje bez trutova ,a oni imaju ulogu u kosnici i to po nekima menjaju 3 pcele.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #41 poslato: Decembar 18, 2011, 18:21:18 »
Ja na moje hvatače nisam stavljao ni rupe ni creva, tako da moji trutovi ostaju unutra prvih 5 do 7 dana, dok im ne otvorim rupu na nastavku. U međuvremenu pčele naviknu da ulaze kroz hvatač. Bude tu izaglavljenih trutova, ali nije neka velika šteta, većina preživi. Pozdrav.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #42 poslato: Decembar 18, 2011, 18:25:24 »
Dimitrije ,ako postavimo crevo za izlaz pcela iz kosnice na hvatacima polena na podnjaci kroz njega ce izaci i trutovi,a oni nemogu da se vrate u kosnicu kroz sakupljac tako kosnica ostaje bez trutova ,a oni imaju ulogu u kosnici i to po nekima menjaju 3 pcele.
Sinisa,crevo se postavlja prvenstveno zbog izlaska trutova iz kosnica,pcele isto izlaze kroz crevo,ali vecina njih izlazi kroz sakupljac kada naviknu .Normalno da se trutovi nemogu vratiti kroz sakupljac,ali zato mogu kroz crevo,normalno da imaju ulogu u kosnici radi radnog raspolozenja drustva i potrebno je da jedno drustvo ima od dve do tri hiljade trutova ,oni trutovi koji su polno zreli oni izlaze kako bi oplodili matice,ali u kosnici ostaju oni mladji,ja sa tim nemam problema a na mojim slikama vidis kako je to sve postavljeno tako i funcionise bez ikakvih problema.Nadam se da sam bio jasan, ako imas jos nekih pitanja izvoli pitaj,ukoliko budem znao ja cu odgovoriti.Pozdrav!
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2011, 18:33:03 od strane Dimitrije Nikolic »

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #43 poslato: Decembar 18, 2011, 18:29:22 »
Ja na moje hvatače nisam stavljao ni rupe ni creva, tako da moji trutovi ostaju unutra prvih 5 do 7 dana, dok im ne otvorim rupu na nastavku. U međuvremenu pčele naviknu da ulaze kroz hvatač. Bude tu izaglavljenih trutova, ali nije neka velika šteta, većina preživi. Pozdrav.
Sveto,mozes postaviti crevo za izlaz trutova i na nastavak obicno na prvi se postavlja,a kod mene prva dva -tri dana budu otvorena oba leta kako bi se pcele navikle na leto koje ce im posle sluziti kao ulaz u kosnicu onda prvobitno zatvorim sundjerom i tako od 01.05-01.08 u sezoni.Pozdrav i za Svetu.

Van mreže Kenan Halilagic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: Sakupljanje polena
« Odgovor #44 poslato: Mart 21, 2012, 03:37:53 »
kolega dimitrije da li je moguce da vi od maja do avgusta ne skidate hvatace? tj da vam cijei dan stoje aktivirani i da zbog toga ne trpi zajednica??