Autor Tema: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica  (Pročitano 42480 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tomislav Androš

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #30 poslato: Februar 08, 2011, 13:56:45 »
Da, možda..

i nesto se sjetih.. molim da mi nitko ne zamjeri sto ja kao hrvat kazem nas Vojo, jer kad sam na ovom forumu zaboravim da postoji drzavna granica među nama jer se ovdje osjećam bas kao u svom domu u kojemu smo svi svoji.. Lp.
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #31 poslato: Februar 08, 2011, 17:57:08 »
 Прво да поздравим нашег Андрoша и да кажем да се са његовом и дискусијом мог пријатеља Вукића у потпуности слажем.
 О Војиној кошници а и о другима нисам до сада рекао ни речи. Јер све кошнице траже да буду коришћене у складу са животом пчела.До сада, читајући искуства других пчелара ,а пратећи научне новости, Војина кошница има низ предности које треба поштовати. Пуно успеха у раду желим свима.
« Poslednja izmena: Februar 08, 2011, 18:34:34 od strane Global Moderator 2 »
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Van mreže Zvonko Gasic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #32 poslato: Februar 08, 2011, 18:02:00 »
     Tomislave,

ljubav prema pcelama i pcelarstvo ne priznaju drzave i granice, bas kao i nase ljubimice. Granice su proizvod ogranicenja ljudskog uma i u prirodi ne postoje. Ponosim se sto pripadam grupi ljudi koji po interesovanjima i svojom ljubavlju prema pcelama prevazilazi vestacki postavljene granice.
     Internet nam svakako pomaze u tome i priblizava nas. Internet kao ljudski izum i jos jedan izum, Vojine kosnice. Iako mi svi vec imamo neko svoje misljenje o njima, na njima je da se dokazu u buducnosti i mozda nadju svoje mesto medju ostalim tekovinama savremenog pcelarstva. Mislim da ce vreme upravo to i pokazati.
     Drago mi je da se osecas prijatno u ovom domu.

Van mreže Ante Bošnjak

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Tuzla,selo Breze
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #33 poslato: Februar 08, 2011, 21:48:36 »
Da, možda..

i nesto se sjetih.. molim da mi nitko ne zamjeri sto ja kao hrvat kazem nas Vojo, jer kad sam na ovom forumu zaboravim da postoji drzavna granica među nama jer se ovdje osjećam bas kao u svom domu u kojemu smo svi svoji.. Lp.

   Bravo Tomislave.Tvoja razmišljanja i tvoj zaključak mi je došao kao melem i za trenutak me učinio sretnim a zatim sam osjetio malu gorčinu i žal što nema mnogo više ljudi tvoji svatanja.
   I jeste naš Voja,mnogi ga tako doživljavamo.Kako ne bi bio naš kada nam je pored košnica koje je konstruisao dao na hiljede komentara o pčelarenju. Ali isto kao naše smatram i sve članove foruma koji takodje svojim komentarima daju veliki doprinos pčelarstvu. Internet nam je
omogućio da medju nama kao i pčelama nema granica.
   Pozdrav članovima foruma.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #34 poslato: Februar 08, 2011, 22:04:05 »
Dragi prijatelji, hvala vam na ovim divnim rečima.
Srećan sam što smo skupa na ovom Forumu, Forumu mira, prijateljstva i međusobnog poštovanja i uvažavanja.
Forumu koji nas spaja i Forumu na kome možemo da razmenjujemo i prenosimo naša znanja i iskustva na mlađe pčelare.

Posebno su mi se svideli Zvonkovi i Antini komentari.

RV košnice će sigurno i dalje spajati ljude i rušiti sva ograničenja među nama.

Poređenje RV košnica sa drugim tipovima košnica i korektni rezultati tog poređenja koji stižu iz svih krajeva je nešto što me posebno raduje i ohrabruje.

Pozdrav svima......
 
« Poslednja izmena: Februar 08, 2011, 22:16:28 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Tomislav Androš

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hrvatska - Slatina/Sopje
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #35 poslato: Februar 09, 2011, 00:29:29 »
Hoće dragi Vojo... RV košnica će spojiti mnoge ljude na ovoj planeti... Lp!
This time next year we will be millionaires!!!!!! 
Delboy Trotter   Moje predstavljanje

Van mreže amir smajlovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #36 poslato: Februar 09, 2011, 11:00:41 »
Svaka čast prijatelji ovde se svi lijepo družimo i pomažemo i bar ja dosta učim a politikom se ne želim baviti i ja smatram svakog dobronamjernog forumaša svojim naravno i Vojkana kao izumitelja jer kod nas ljudi teško opraštaju uspjeh a Vojo je ga postigao i dijeli ga besplatno sa svima.Hvala ti Vojkane na tome od srca.

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #37 poslato: Februar 09, 2011, 21:11:02 »
 Lepe reči, lepo napisano. Vratimo se na temu ako nije problem. Hteo bih da dobijem informacije o količini meda izvrcanog u ,,najgoroj'' 2010 god. iz košnica RV, a u odnosu na druge. Čisto da vidimo ko je koliko i čime izvrcao. Hvala.
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #38 poslato: Februar 09, 2011, 23:45:22 »
Lepe reči, lepo napisano. Vratimo se na temu ako nije problem. Hteo bih da dobijem informacije o količini meda izvrcanog u ,,najgoroj'' 2010 god. iz košnica RV, a u odnosu na druge. Čisto da vidimo ko je koliko i čime izvrcao. Hvala.
Dragane, poređenje može biti relevantno samo ako su košnice bile jedne pored drugih na istim pašama.
U blizini mojih košnica nije bilo pčelara sa drugim tipovima košnica pa o tome za ovu poslednju godinu ne mogu ništa da prezentujem.

Pričao mi je Degi Janoš iz Pančeva da su njegovi prinosi sa RV košnicama bili daleko bolji od prinosa u LR košnicama a koliko je to kilograma stvarno ne znam.

Takođe mi je pričao jedan član sposovog foruma da je na Fruškoj Gori imao daleko veće prinose sa zajednicama u RV košnicama u odnosu na zajednice u LR ali kada sam mu predložio da to sve napiše, reče mi: "ma šta pričaš, pa da me napadnu sa svih strana, ne dolazi u obzir".
Pa dobro rekoh onda, hoću li ja da napišem šta si mi ti javio o prinosima meda a ogovor odmah usledi ma ne, nikako, ispašće opšti rat. To meni ne treba.

Mnogi pčelari su pisali da su med cedili samo iz RV košnica dok iz drugih koje su bile pored njih nisu imali ništa za ceđenje.

Neko će se valjda i javiti.

Pozdrav svima.......   
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže amir smajlovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #39 poslato: Februar 10, 2011, 11:44:34 »
Valjda će neko imati hrabrosti da kaže istinu došlo  je vrijeme kad se ljudi plaše da kažu ono što vidi narod a i bog.

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #40 poslato: Februar 10, 2011, 18:46:59 »
 Slažem se sa tobm Vojo, nema veze, neka oni koji su samo iz RV vrcali i oni koji samo imaju RV, EV ili REV košnice, napišu po koji pasus o prinosima ove godine. Čisto da se vidi.
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #41 poslato: Februar 10, 2011, 23:49:14 »
Koje su košnice bolje, u kojim pčele bolje zimuju, u kojim se bolje razvijaju i daju više meda stara je dilema.Evo jednog članka u Pčelaru pre 89 godina: http://digital.nb.rs/direct/P-0505-1922 Pčelar broj 12 strana 183 članak L. Peradina, pod nazivom Prednosti široko niske košnice. Ovi stavovi u osnovi važe i danas.
Pozdrav.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2011, 00:05:17 od strane Milic Vukic »

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #42 poslato: Februar 11, 2011, 12:01:55 »
Kako doći do ovog Pčelara br 12. Šta god sam tražio u pretragi odgovor je nema rezultata.

Pozdrav.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #43 poslato: Februar 11, 2011, 21:48:55 »
Vojo, kad otvoriš link dobiješ prvi boj Pčelara za 1922. godinu. Kad mišem dovedeš strelicu desno pored linije, pojavi se strelica kojom listaš stranu po stranu časopisa. Dođeš do broja za decembar i 183. strane. Naći ćeš članak. Desnim klikom miša i izborom opcije možeš uvećati stranicu radi lakšeg čitanja.
Ako tako ne moše da zamolim mog druga Petra Lukića da skenira i postavi sliku na forum.
Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #44 poslato: Februar 11, 2011, 22:52:10 »
Hvala kolega Miliću. Pročitao sam ceo tekst.
Šta da kažem osim da svi imaju pravo na svoje mišljenje. U nekim stvarima se slažem u nekim ne.

Što se tiče dužine LR ramova, položaju klubeta u toj LR košnici kao i kvalitetu zimovanja pčela na tim ramovima tu se sa autorom teksta ne bih složio.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.