Autor Tema: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla  (Pročitano 88593 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slavica petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 135
  • Pol: Žena
  • Drvo se na drvo naslanja covek na coveka.
  • Lokacija pčelinjaka: Popinci tek zelim poceti pcelarenje
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #15 poslato: Decembar 02, 2014, 09:00:58 »
Pocetnik posto sam citala citala i haos u glavi resih da pocnem da ucim iz literature koju trenutno posedujem Pcelarstvo IV izdanje koje su napisali Josip Belcic,Josip katalinic,Dragutin Loc, Stevo Loncarevic, Lovro Peradin, Filip Simic i Ivo Tomasevic. Ucim skolski polako citam i zapisujem skraceno kako sam razumela i ovako se zadrzavaju informacije. Pocela sam od prvog pohoda pcelinjaku i prepoznavanju stanja p.d. po osnovu spoljnjeg uvida i posmatranja pcela pri prvom izletanju na procist. Dodjoh i do prepoznavanja bolesti nozemoze mogucih uzrocnika i nacinu spasavanja usled prepoznate bolesti kako nozemoze tako i grinjavosti. Zato sam sada e sad forum ima svoje potpuno delotvorno i savetno dejstvo kad nesto naucis da razmenis iskustva kako i i zbog cega ovo a ne ono. Eto ja sad na ovom divnom forumu nadjoh nacin kako preventivno delovati da do toga nedodje i naucih sta netreba raditi da se ista ne pospesi ili uyrokuje pcelarskim delovanjem iz neznanja ili nemara. Hvala domacinu na datom resenju jer od svega najbitnije je zdravlje kako kod ljudi tako i kod ostalih zivih bica i jos kad to nema stetno dejstvo. Eto ja svoja kratka zapazanja na ovu temu dovde sam stigla kad naucim jos nesto javim se. POzdrav od ucenika polaznika.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #16 poslato: Januar 31, 2015, 17:27:45 »
pozdrav iz Banja luke.ja sam pocetnik pcelar.posto nisam tretirao pcele protiv nozemoze, zanima me kako da primenim dati Vojin recept sada kada su pcele u klubetu?pozzz

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #17 poslato: Januar 31, 2015, 18:43:55 »
Колега Станићу,
Сачекај први леп дан када пчеле изађу на прочисни лет и препрскај сатоноше нозевојом. Пчеле можеш слободно прскати (преко сатоноша) увек када излазе на прочисне летове.
Ево ти линк за тему о Нозевоју, користиће ти да прочиташ: http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=265.0


Поздрав

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #18 poslato: Januar 31, 2015, 20:24:30 »
pozdrav iz B Luke.kako da tretiram pcele prskanjem ako su u klubetu?

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #19 poslato: Januar 31, 2015, 20:46:35 »
Колега Ацо, добро нам дошли на форум.
Препрскајте их мало одозго са добро напумпаном прскалицом да се Нозевој што ситније распршава. Неће им ништа штетити. Поновите третнам за који дан поново.
Поздрав свима..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #20 poslato: Januar 31, 2015, 22:39:49 »
drago mi je da postoji ovaj forum i veliki covek kao sto je gosp Voja.Prijatelju hvala ti za savjet.Samo me zanima koliko puta da ponovim prskanje pcela?I kod sirupa me zanima kada pocinjete sa njegovom primjenom?

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #21 poslato: Januar 31, 2015, 23:11:25 »
Dragi naš Aco, Hvala Vama što ste nam se pridružili na ovaj naš slobodarski pčelarski Forum i puno Vam hvala za prijatne reči.
Voja je običan, jednostavan čovek koji vozi jugića četrdeset peticu, hvala Bogu dobro me služi i niko srećniji od mene (ali stvarno!). Tu sam (dok sam) da pomognem ako mogu i koliko mogu.
Ponovite prskanje još dva puta jer su sada u klubetu. Kada nisu u klubetu dovoljno je ukupno dva prskanja.
Sa sirupom ne krećem dok ne vidim cvetove crvene ili žalosne vrbe ili dok ne čujem kreket žaba.
Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #22 poslato: Februar 01, 2015, 10:46:53 »
I dok ne vidimo rode,haha ;)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #23 poslato: Februar 01, 2015, 12:38:37 »
Да Миро пријатељу, управо тако. Никако док роде не дођу. Може који дан или седмицу касније али никако раније.
Поздрав свима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #24 poslato: Februar 01, 2015, 19:51:31 »
Citam razne komentare vezano za sastav lijeka,tj cijenu medic alkohola!Kako vidim samo u mojoj krajini su cijene astronomske.Tako npr,1l alkohola 96% kosta 10eura.Ali,ako je lijek efikasan,u sta ni malo ne sumnjam onda se u svakom slucaju isplati.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #25 poslato: Februar 01, 2015, 20:17:17 »
A kod mene litar gotovog leka košta u dinarskoj protivvrednosti od 5 evra. Eh te granice...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #26 poslato: Februar 05, 2015, 18:57:19 »
nozevoj sam napravio i ostavio da stoji 10-12 dana.U Banja luci sam platio 3 l medic alkohola nevjerovatnih 92km ili nekih 47e.Zanima me kada se radi proces prskanja pcela nozevojom koliko se koristi lijeka po drustvu,a s obzirom da su pcele u klubetu?Lijep pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #27 poslato: Februar 05, 2015, 21:31:08 »
Kolega Aco,
Kada su pčele u klubetu obično se potroši od 10-15 ml po pčelinjoj zajednici. Dobro bi bilo podići nastavak pa pčele preprskati malo i odozdo. Ipak ako pčelar sam radi taj posao onda je bolje da ih preprska dva tri puta po malo samo odozgo.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #28 poslato: Februar 05, 2015, 22:41:41 »
Hvala puno na savjetu!Nista,onda ih prskam 3 puta sa razmakom od 2-3 dana.mislim da je to u redu?U svakom slucaju,jedva cekam da lijek bude spreman kao i da se ukaze lijepo vrijeme!pozdrav

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #29 poslato: Februar 06, 2015, 15:34:44 »
nozevoj sam napravio i ostavio da stoji 10-12 dana.U Banja luci sam platio 3 l medic alkohola nevjerovatnih 92km ili nekih 47e.Zanima me kada se radi proces prskanja pcela nozevojom koliko se koristi lijeka po drustvu,a s obzirom da su pcele u klubetu?Lijep pozdrav.

Prijatelju kod nas u RS cene medicinskog alkohola su astronomske, meni je sreca sto sam blizu Srbije i otisao pogledao cene da te infarkt strefi...kod nas u apoteci je upravo ta cena 1l oko 30-32KM a u Srbiji neverovatnih 5KM! Neko odozgo drzi monopol sa alkoholom u nasem zdravstvu...i zato nam je ovakva situacija...

A posto sam imam poveci arsenal u podrumu svoje domace mucenice, ja sam posle konsultovanja sa domacinom Vojom napravio nozevoj sa domacom sljivovicom, i lek je odlican, ima jos mi je ostalo od jesenas, pa cu za koji dan da napravim jos jednu kolicinu za proleca neka je spremno...
Dakle na onaj recept umesto 5l med.alk.+5l dest. vode ides 10l domace sljivovice 48 v/v stepni jacine i to je to.


P.S. Za sebe sam u jednu litru rakije dodao 1dl nozevoja i davno je popijena  8)
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.