Autor Tema: Ljubiša Grubač - predstavljanje  (Pročitano 6726 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljubisa Grubac

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • car@pan
Ljubiša Grubač - predstavljanje
« poslato: Decembar 15, 2010, 23:19:07 »
   Evo da vam se i ja pridruzim i da vas sve najsrdacnije pozdravim.

   Drago mi je da nam je domaćin Voja sa svojim timom omogućio jos jedno mesto za prijatno i opušteno druženje i sticanje novih znanja i iskustava iz oblasti savremenog pčelarstva.
   Obzirom da ima i da će biti mnogo novih, kako Žika rece, "mladih pčelarskih snaga", red je i da se ja prestavim.

   Ja sam Ljubisa Grubač i sada imam 64 godine, živim u Krusevcu, penzioner sam od 2001. god. Oženjen sam 42 godine, imam dva sina sa snajkama, dve unuke i dva unuka.
   Pčelarstvom se bavim iz hobija, odmah po odlasku u penziju a to mi je bila želja jos iz dečačkih dana.
   Pčelarim stacionarno u s. Konjuh, 18 km s/z od Kruševca, gde imam 14 kom. košnica tipa DB (12 i 10 ramova) i 17 kom. košnica tipa Rodna Voja. Nešto košnica DB sam prodao, a i ove ostale želim da prodam i da pčelarim isključivo sa Voja Rodnom.
   Na ovakvo opredeljenje me navelo višegodisnje poredjenje prinosa ova dva tipa košnica na mom pčelinjaku kao i moje godine.

   Inače pored pčela, volim da se zanimam izradom razne opreme za pčelarstvo i raznim inovacijama i modifikacijama a sve u cilju lakšeg i prijatnijeg rada sa pčelama. Nesto od te opreme objavljeno je na sledećim adresama:
   http://www.pcelinjak.com/content/view/899/168/
   http://www.pcelinjak.com/content/view/1047/168/
   http://www.pcelinjak.com/content/view/1089/168/
   http://www.pcelinjak.com/content/view/1090/168/

   Jedna inovacija je nagrađena srebrenom medaljom na Drugom Državnom pčelarskom sajmu 2010. u Beogradu, a prikazana je na sajtu SPOS-a.

   U cilju razvoja, omasovljavanja i osavremenjavanja pčelarstva, u mom rodnom selu Konjuhu kod Kruševca, ove godine smo osnovali novo udruženje Drustvo pčelara "Pcela" Konjuh, koje okuplja skroman broj pčelara, a ciji sam u ovom mandatu, predsednik drustva.

   Najsrdačnije se zahvaljujem domaćinu foruma, administratoru i uredničkom timu, koji su nesebicno uložili svoj trud da ovaj forum zaživi i da se razvija na dobrobit svih pčelara i pčelarstva.

   Neka nam je sa srećom i medno!






« Poslednja izmena: Decembar 16, 2010, 01:03:47 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Predstavljanje Ljubise Grubac
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2010, 23:25:25 »
Dobro došao. Pozdrav iz Užica.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Predstavljanje Ljubise Grubac
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2010, 23:42:35 »
Ljubisa dobro nam dosao.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Ljubiša Grubač - predstavljanje
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 02:44:05 »
Dragi prijatelju Ljubiša, hvala ti za sve ove lepe, iskrene i prijatne reči.
Želim ti da ti se planovi i namere u budućnosti ostvare i naravno prijatan boravak i dobro druženje na forumu.
Puno srdačnih pozdrava iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Ljubiša Grubač - predstavljanje
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2010, 03:10:42 »
Dobro nam dosao prijatelju Ljubisa
   Drago mi je da si ovde i da cu biti u prilici da pratim tvoja izlaganja i novine bez kojih nema dobrog pcelarstva .Pozdrav Ilic.

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Ljubiša Grubač - predstavljanje
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2010, 05:47:59 »
Dobro nam došli gospodine Grubač,

Jako mi je drago mi je da smo opet u kontaku i da ćemo moći da se duržimo.

S poštovanjem od

Maria

Van mreže Ljubisa Grubac

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • car@pan
Odg: Ljubiša Grubač - predstavljanje
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2010, 12:50:21 »

Zahvaljujem se Svima Vama, dragim prijateljima na recima dobrodoslice na ovom forumu.
Drago mi je da smo ovde ponovo u kontaktu i da cemo imati sta da pokazemo iz svog iskustva i da vidimo koliko smo napredovali u proteklom periodu, pcelareci sa Vojimim kosnicama.

Sve Vas srdacno pozdravlja Ljubisa!