Autor Tema: NOZEVOJ-protiv nozeme  (Pročitano 243880 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #270 poslato: Oktobar 06, 2016, 19:04:07 »
Kolega Stankoviću molio bih vas da napišete pojedinačne cijene žalfije i rtanjskog čaja po jedinici mase ako vam nije problem.
Ja sam do sada kupovao Pančićeve čajeve u pakovanjima po 30g i 50g jer mi nije trebala velika količina Nozevoja ali kako razmišljam o pravljenju veće količine Nozevoja za narednu sezonu to mi nije  ekonomično a ni praktično rješenje.
Šta je ušlo u ovih 1.083 dinara tj. koje količine žalfije i rtanjskog?

Pozdrav...

Van mreže Branislav Tancic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
  • Povratnik u delo pcelarenja
  • Lokacija pčelinjaka: Zaseok Lalesevac, selo Strelac, Babusnica
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #271 poslato: Oktobar 07, 2016, 11:22:54 »
Kolega Stankoviću molio bih vas da napišete pojedinačne cijene žalfije i rtanjskog čaja po jedinici mase ako vam nije problem.
Ja sam do sada kupovao Pančićeve čajeve u pakovanjima po 30g i 50g jer mi nije trebala velika količina Nozevoja ali kako razmišljam o pravljenju veće količine Nozevoja za narednu sezonu to mi nije  ekonomično a ni praktično rješenje.
Šta je ušlo u ovih 1.083 dinara tj. koje količine žalfije i rtanjskog?

Pozdrav...
Ja poručio, 1kg žalfije i pola kg vresa za tu cenu. Treba danas da mi stigne.

Pozdrav

Van mreže Nikola Radunovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kragujevac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #272 poslato: Mart 12, 2017, 17:53:34 »
Поздрав господине Војо! Имам једно питање! Да ли Нозевој штети отвореном леглу? Питам из тог разлога пошто мој комшија пчелар каже да све што садржи алкохол штети леглу (када се прска). Пчеларим већ три године и од почетка користим Нозевој... Унапред хвала

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #273 poslato: Mart 12, 2017, 23:16:39 »
Поздрав господине Војо! Имам једно питање! Да ли Нозевој штети отвореном леглу? Питам из тог разлога пошто мој комшија пчелар каже да све што садржи алкохол штети леглу (када се прска). Пчеларим већ три године и од почетка користим Нозевој... Унапред хвала

Поздрав и за вас господине и колега Никола!
Нозевој разблажен на меру коју сам препоручио не штете ни отвореном ни затвореном леглу. Наравно не требамо окупати легло. Ако се прскање врши под притиском или фајталицом за фино распршавање нема никакве бојазни за легло као ни за пчеле и матицу.

Ваш комшија вероватно никада није користио Нозевој па је стога настала његова бојазан.

Значи, на литар исцеђеног Нозевоја додаје се још 0,5 литара воде и слободно прскајте два до три пута недељно. Ипак довољно је током пролећа препрскати пчеле 2 пута а после ( ја их прскам) приликом скоро сваког отаварања кошница.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #274 poslato: Mart 12, 2017, 23:25:47 »
Moje nisu bile nezadovoljne ni time što su ga cugale u sirupu... ::)

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #275 poslato: Jun 18, 2017, 16:25:01 »
Поштовање

 Ја сам правио мању количину, 1 литар алкохола, 1 литар дестиловане воде, 200 грама жалфије, а уместо 60 грама ртањског чаја додао сам 100 грама истог, да ли ће то стварати неке проблеме или неће? И да ли сируп има неки рок трајања?
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #276 poslato: Jun 18, 2017, 20:40:45 »
A zašto 100 umesto 60? ???

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #277 poslato: Jun 18, 2017, 21:34:01 »
Грешком...
Да додам још 20 грама ртањског чаја, па још 200 грама жалфије и по литру алкохола и дестиловане воде? Да дуплирам количину ..
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #278 poslato: Jun 18, 2017, 22:13:33 »
Voje nema na forumu...
Možda je najbolje da se njemu, kao autoru recepta, obratiš za savet.

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #279 poslato: Jul 12, 2017, 16:24:36 »
 U ponedeljak(10.07.) ocedio sam nozevoj. Od preporucene kolicine potrebnog dobio sam oko 6,5.l nozevoja.
Pozdrav iz Sumadije

Van mreže Nikola Radunovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kragujevac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #280 poslato: Jul 12, 2017, 20:59:44 »
Da li bi škodilo kad bi se dodalo malo pelina u nozevoj, imam ga nesto malo pa reko bolje da pitam da ne zeznem nešto

Van mreže Nikola Radunovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kragujevac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #281 poslato: Jul 16, 2017, 15:21:56 »
Našao sam neki etil alkohol u marketu 96 procentni (Klas komerc, Crvenka) cena po litru 160 din, a u apoteci gde sam uzimao 260 din po litru samo drugi proizvođač.Da li može da se koristi bilo koji etil alkohol ili ima neka razlika? Pošto je baš razlika u novcu a jačina je ista.Hvala unapred.

Van mreže Nenad.Momcilovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Leskovac
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #282 poslato: Jul 27, 2017, 14:29:03 »
Поздрав господине Војо! Имам једно питање!
Направио сам раствор НОЗЕВОЈа по Вашем рецепту (испало ми је 7 лит раствора) и спреман сам да га користим као превентива против НОЗЕМЕ, убацујући га у јесењу прехрану.  У пчеларским круговима у мом крају чујем приче по питању коришћења раствора: додавања у сируп за припрему за зиму, као и прскање пчела истим. Кажу да то не радим, јер се врло лако може појавити грабеж.  Сада, да ли су ово злонамерне приче тира рекла-казала али ми треба Ваше мишљење као дугогодишњег пчелара који користи раствор.
Хвала унапред и срдачан позддрав.
Ненад

Van mreže marko stevanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kololeč
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #283 poslato: Jul 27, 2017, 14:36:48 »
Kolega neslusaj sta drugi pricaju slobodno sipi u sirup.Ti ga ionako neces davati ujutru vec pred mrak a pcele ce to odneti tokom noci.
Svake godine koristim isti i nije bilo problema, ni sa grabezom ni sa nozemom.Pozdrav

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2231
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: NOZEVOJ-protiv nozeme
« Odgovor #284 poslato: Jul 27, 2017, 14:48:46 »
Поздрав господине Војо! Имам једно питање!
Направио сам раствор НОЗЕВОЈа по Вашем рецепту (испало ми је 7 лит раствора) и спреман сам да га користим као превентива против НОЗЕМЕ, убацујући га у јесењу прехрану.  У пчеларским круговима у мом крају чујем приче по питању коришћења раствора: додавања у сируп за припрему за зиму, као и прскање пчела истим. Кажу да то не радим, јер се врло лако може појавити грабеж.  Сада, да ли су ово злонамерне приче тира рекла-казала али ми треба Ваше мишљење као дугогодишњег пчелара који користи раствор.
Хвала унапред и срдачан позддрав.
Ненад


                       Колега Ненаде то што причају тзв . пчеларски кругови у Вашем крају су најобичније глупости и бесмислице. Већ 5.година пчеле никада нисам прихранио без нозевоја и никада није било ни " Г " од грабежи. Ове године сам димилицу упалио можда два пута. Сви остали прегледи на пчелињаку са преко 50.кошница су искључиво са нозевојем и поново но " Г " од грабежи. Познајем и дружим се са најмање двадесетак колега за које засигурно знам да раде исто тако. Ни код њих нема ни " Г " од грабежи.
                       Смучило ми се више слушати такве злонамернике или незналице , све једно , јер ни са једнима ни другима једноставно не треба комуницирати.