Autor Tema: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче  (Pročitano 26287 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nikola Bukovac

  • Gost
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #30 poslato: Maj 22, 2015, 23:54:28 »
Ova godina je jedna sasvim prosecna, nikako izuzetna.

Управо тако : Код неког је ова година "сасвим просечна" а код неког изузетна. По томе се добри пчелари и разликују од оних којима треба слика багрема у боји да би га у природи и на време пронашли.

Чак ни заједљива игра речима (по кошници, на кошници, у кошници итд.) ту много не помаже.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #31 poslato: Maj 23, 2015, 00:26:08 »
Никола,
Веруј ми на реч да је мени добро познато, то о чему ти пишеш. Већ сам ти рекао да грешиш када уопштаваш ствари.
Да ли има пчелара који се труде да на време "елиминишу", потенцијалну конкуренцију? Па наравно да има.
Пчеларство је свакако један од послова-начина, којим човек може да обезбеди пристојан живот својој породици.
Да се не понављам, треба бити јако опрезан када се планира било који посао, а пчеларство поготово. 
 


Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #32 poslato: Maj 23, 2015, 10:49:46 »
Gubi smisao ovaj forum postepeno - moraju administratori malo da rade svoj posao - a ovo oko OSB-a svaki komentar koji se drzao teme je ignorisan ili je doneo neku repliku bez ikakve veze sa temom.

Na ovom forumu nigde da se nadje komplet nacrt RV i EV kosnica sve nekako razbacano teme nikako da se odrze a to nije demokratija vec neodgovornost. I ovde polako par ljudi isplivava i drzi slovo bez zelje da se saslusa tudje misljenje ...

Van mreže Moderator 3

  • Moderatori
  • *****
  • Poruke: 8
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #33 poslato: Maj 23, 2015, 13:38:10 »
Poštovani korisniče Nikola Bukovac,

zamoliću prvenstveno vas  ali i ostale učesnike diskusije da se što je moguće više držite teme koju ste sami otvorili.

 Nema smisla da ovde diskutujemo o  ekonomici pčelarenja.

Takođe vas molim da imate malo više obzira prema drugim članovima foruma, među njima su i ljudi sa višedecenijskim pčelarskim iskustvom; zadužbinari foruma. Njihovo mišnjenje možete prihvatiti ili ne prihvatiti; međutim nemate nikakvo pravo da ih kvalifikujete zlonamernim.


Medno.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2015, 14:05:21 od strane Moderator 3 »

Nikola Bukovac

  • Gost
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #34 poslato: Maj 23, 2015, 18:52:27 »
Жао ми је што се тема измакла контроли и што сам дозволио да будем испровоциран.

Осим члану Милојку Васићу извињавам се осталима због насталих тензија и евентуално погрешно бираних речи.

Што се саме теме тиче (кошнице од ОСБ-а), мислим да је добра и да су одговори на тему од помоћи сваком ко размишља о набавци овакве врсте кошница, а поготово почетницима.

Рецимо, ја никад пре нисам размишљао о лепку и формалдехиду у кошницама. Захваљујући одговорима на ову тему, ја сада знам јако пуно о тој проблематици. А тему сам започео из неких сасвим других разлога : Наиме, питао сам се да ли је дебљина ОСБ плоча од 18мм проблематична за презимљавање и ако јесте, да ли је проблем мањи или решен уколико се кошнице држе у селећим контејнерима, који намеравам да купим.


Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #35 poslato: Maj 23, 2015, 22:21:57 »
Jedininacin da saznas o tvom pitanju pravo stanje stvari je da se posvetis iskustvu onih koji su to radili - aj po treci put - Marijan Sebelj je pravio poloske od OSB-a 18 mm a drvenim uglovima i kaze da ne vidi razliku u ponasanju pcela u njim i drvenim kosnicama a takodje kaze da nema problema sa prezimljavanjem.

http://www.pcela.rs/poloska.htm pa pogledaj ...

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Кошница направљена од ОСБ-3 плоче
« Odgovor #36 poslato: Avgust 28, 2017, 18:31:24 »
И ја планирам да направим пар кошница од осб плоча дебљине 18 мм, и планирам да их скувам у парафину ради заштите... Значи ускоро постављам слике и искуства...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"