Autor Tema: Višestruki nalozi korisnika  (Pročitano 22154 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 252
Višestruki nalozi korisnika
« poslato: Januar 30, 2012, 17:33:33 »
Nakon analize poslatih poruka korisnika Milan Kitić i Vasil Boldoranov ustanovljeno je da potiču sa istih IP adresa.Sve IP adrese su vlasništvo Telekom Srbije iako je Milan Kitić iz Beograda a Vasil Boldoranov iz Skoplja.Po osnovu tačke 1 Pravilnika koja glasi:
"Korisćenje više od jednog naloga kao i postovanje sa tuđeg naloga. U slučaju da imate problema da se ulogujete (zaboravljena šifra, korisničko ime i sl.) obavestiti Administratora ili Urednika o nenamernom duplom nalogu kako bi se jedan poništio. U slučaju kršenja zabrane o otvaranju višestrukih naloga sa ciljem provokacije moderator upućuje zahtev administratoru da obriše te naloge.

Zloupotreba foruma kreiranjem više naloga iz bilo kog razloga se kažnjava udaljavanjem korisnika sa foruma (banovanje)."

oba naloga su banovana.

Forumske opcije nam dozvoljavaju da uporedimo IP adrese svih članova foruma i na osnovu toga zaključimo da li neko ima dupli nalog.

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2013, 08:45:38 »
Korisnik Global Moderator 1 je uklonio temu Slovenski med.

Dali mogu saznati zašto je to urađeno.
Lp Branko

Moderator.1

  • Gost
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2013, 10:42:20 »
Moje poštovanje gospodine Obranoviću,

Dobio sam Vaš mail sa Vašom molbom da temu uklonim.
Tako je i sprovedeno po Vašoj želji.

Izvinjavam se ako nešto nije sprovedeno kako ste Vi želeli, ali stvarno nije bila nikakva druga namera
osim da uradimo kako ste Vi tražili.

S poštovanjem od
GM.1

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2013, 11:10:54 »
To je bila velika greška. Nisam mislio da brišete sve. Samo sam mislio na onu poruku koju sam dvaput poslao.
Ja se izvinjavam.
Lp Branko

Moderator.1

  • Gost
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2013, 17:19:38 »
Moje poštovanje gospodine Branko,

Izvinjavam se zbog greške i nesporazuma. Probaću da se povežem sa Adminom i da povratimo poruke.

S iskrenim poštovanjem od

GM.1

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2014, 11:41:01 »
Postoji li sansa da se ukloni obavestenje koje se dobija na www.kosnicevoja.rs da je jos u radu sajt vec da se direktno link usmeri na forum? Verujem da nije problem a kad neko neupucen ode na tu adresu pomisli da sve ne funkcionise...

Moderator.1

  • Gost
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2014, 15:45:44 »
Preadresaciju je moguće uraditi, ali domaćim ovog foruma treba da odluči da li želi da formira WEB prezentaciju i da jedan od menija bude i izbor Foruma.
Tehnički deo tima isključivo radi na održavanju foruma. Ostali zadaci će biti realizovani onako kako budu postavljeni pred nas.

S poštovanjem od
GM.1

Van mreže Samuel Benka

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bački Petrovac
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2014, 22:22:36 »
Pozdrav Moderatoru  clan sam SPOS-a od ove 2014 godine.  Bio sam gost na forumu cele 2013 godine sada kad hocu da se prijavim na forum uvek mi izbaci da je pogresna lozinka. Poslao sam zahtev za promenu lozinke (zaboravljena lozinka) promenio sam lozinku i  NISTA .                                           Zato vas molim ako se moze uraditi nesto u vezi prijave na forum SPOS-a . sa pozdravom MEDNO       Samuel Benka    Backi Petrovac

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2014, 23:04:21 »
Kolega Benka, mislim da to što vi tražite uopšte nije moguće.
 Osim što verovatno ne postoje  tehničke mogućnosti direktnog upravljanja "tuđim" forumom, nisam baš ni siguran, da bi tamošnji urednici uslišili čak i molbu ovdašnjih moderatora.
Može biti i da ste banovani, a da vas nisu o tome obavestili.
 Ali, pošto tamošnji urednici redovno ćitaju ovaj forum, možda će vam se posrećiti pa da oni i odreaguju na vašu poruku.
Veliki pozdrav

Van mreže Milan Krstić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Niš
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2014, 06:00:51 »
Pozdrav Moderatoru  clan sam SPOS-a od ove 2014 godine.  Bio sam gost na forumu cele 2013 godine sada kad hocu da se prijavim na forum uvek mi izbaci da je pogresna lozinka. Poslao sam zahtev za promenu lozinke (zaboravljena lozinka) promenio sam lozinku i  NISTA .                                           Zato vas molim ako se moze uraditi nesto u vezi prijave na forum SPOS-a . sa pozdravom MEDNO       Samuel Benka    Backi Petrovac





Moguće da pišeš ime pogrešno. Napiši to isto ali probaj malim slovima, možda si se tako prijavio.

Van mreže Mladjen Sljivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 264
  • Pol: Muškarac
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2014, 22:39:49 »
                 Kolega Benka pokušajte kada dobijete pogrešna lozinka da je
ponovite. To se i meni dešava, pa kada ponovo ukucam istu lozinku bude u redu.

Van mreže Samuel Benka

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bački Petrovac
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2014, 23:08:04 »
Hvala na savetima

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2014, 23:31:28 »
Upozorio bih uredništvo da proveri nameru korisnika Michael Rend. Adresa nekakave stranice ili sajta koju je postavi umesto lokacije pčelinjaka vodi na sve strane. Samo kratko sam pogledao par sajtova i na jednom se može videti nešto što znači: Mnogo aktivnosti ovog IP u poslednjih nekoliko dana. http://stopforumspam.com/ipcheck/85.29.187.17

Možda je to u smislu preterane aktivnosti usmereno baš na spamovanje ili druge namere koje nemaju veze sa pčelarstvom.

Ne znam da li je ovome mesto u ovoj temi, ali ne bih otvarao posebnu temu. Možda nije bitno, ali je nekako sumnjiv link koji je umesto pčelinjaka.

Ili se npr ova adredsa nalazi na nekakvom sajtu Бюро судових експертиз (Канцеларија за правну експертизу), koji je izgleda u Ukrajini.
http://www.santodor.com.ua/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=37853&sid=04e98e8b3db9921c5118b718c5adb02e
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Moderator.1

  • Gost
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2014, 23:39:09 »
Kolega Šošiću,

Zahvaljujemo Vam se na sugestiji.
Ma ko da je pod tom IP adresom, do sada se nije prijavljivao na naš forum i do sada, od momenta aktivacije naloga, nije pristupao forumu.

Još jednom Vam se zahvaljujemo na ukazanom mogućem problemu.

S poštovanjem od
GM.1

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Višestruki nalozi korisnika
« Odgovor #14 poslato: Decembar 11, 2014, 23:45:06 »
Znači li to da je sve u redu i da nema nikakvih problema sa tim članom?
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).