Autor Tema: Ужичавање рамова  (Pročitano 1272 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Ужичавање рамова
« poslato: Oktobar 13, 2021, 00:17:41 »
Дошла је јесен и пред нама су јесењи и зимски дани па су нам на ред дошли и послови који нису директно на пчелињаку а један од њих је и ужичавање рамова...

Данас сам започео са овим послом и прво сам решио да кренем са већ коришћеним рамовима.
Не волим овај посао да радим  :D баш не волим али мора се и свако одлагање стварало би још више проблема. вечерас сам успео да урадим тек само двадесетак рамова. Треба извући стару жицу, додатно избушити рупе које су пчеле напуниле прополисом и кренути са ужичавањем.
Са новим рамовима које претходно избушим волим да радим али морају се и ови старији искористити.
Припремни послови око чишћења рамова одузимају доста времена а онда треба припремити и наставке за њихов прихват.

Време је испред нас па ћу се полако прилагодити и овим мукама...  :D

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Ужичавање рамова
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2021, 22:27:50 »
Како сам прву вече урадио двадесет рамова даље нисам настављао. Вечерас нећу, сутра је света недеља и опет нећу па ако у понедељак кренем биће добро.

Најбоље б било када бих направио  један мали снимак и окачио га на јутјуб па овде.
Добро би било кад би било али ја нити правим снимке нити знам да поставим снимак на јутјуб нити желим да учим како се то ради. :D
 Важно је рећи да не користим никакве ексерчиће за затезање жице, нити претходно кидам комаде жице, нити има икаквог отпада од жице..

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zoran Akik

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Batajnica
Odg: Ужичавање рамова
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2021, 17:56:01 »
Чекамо видео. Негде сам видео нешто слично, али време је да нам покажеш твој начин.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Ужичавање рамова
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2021, 01:42:48 »
Чекамо видео. Негде сам видео нешто слично, али време је да нам покажеш твој начин.

Мени није проблем приказати како то радим али треба то неко и да сними и постави на ово сокоћало. 😁
Ако успемо за следећи викенд биће одлично и тако прижељкујем тај дан већ неколико година. 😁
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.