Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395427 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #195 poslato: Decembar 21, 2012, 22:25:59 »
Kad je čovek vidovnjak...

Van mreže Savo Tadić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • ...samo vas posmatram ....
  • Lokacija pčelinjaka: Stanisic
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #196 poslato: Decembar 21, 2012, 22:31:30 »
SPOS ima oko 8500 clanova u 2012. godni .Mislim da je to za oko 500 vise nego u 2011.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #197 poslato: Decembar 21, 2012, 22:36:27 »
SPOS ima oko 8500 clanova u 2012. godni .Mislim da je to za oko 500 vise nego u 2011.
Savo nije pitanje koliko ima članova Foruma SPOS-a, nego članova same Organizacije. Samim tim ovo bi mogla biti ozbiljna dezinformacija.
Šef bi ti, za ovakve tvrdnje, svakako tražio reference...

Pozdrav

Van mreže Savo Tadić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • ...samo vas posmatram ....
  • Lokacija pčelinjaka: Stanisic
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #198 poslato: Decembar 21, 2012, 22:49:19 »
Lazovicu kad vec siris lazi radi to malo vestije posto moj post stoji iznad . I tu mozes lako procitati o cemu pisem. Forum SPOSa ima nesto manje od 5200 clanova ( i to bez tvojih 10 laznih naloga) .Posto je licitirano o broju clanova saveza ja sam napisao trenutno stanje .To je mogao svako lako da otkrije da je hteo da utrosi 5 min. vremena na pretragu i sazna podake ali pretpostavljam da su u pitanju IP pa nema veze . Ne mogu da nadjem onu tvoju FB grupu nikako .Ajde kad otvoris deset  petnaest naloga posalji mi zahtev da se uclanim.....

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #199 poslato: Decembar 21, 2012, 22:55:08 »
Lazovicu kad vec siris lazi radi to malo vestije posto moj post stoji iznad . I tu mozes lako procitati o cemu pisem. Forum SPOSa ima nesto manje od 5200 clanova ( i to bez tvojih 10 lznih naloga) .Posto je licitirano o broju clanova saveza ja sam napisao trenutno stanje .To je mogao svako lako da otkrije da je hteo da utrosi 5 min. vremena na pretragu i sazna podake ali pretpostavljam da su u pitanju IP pa nema veze . Ne mogu da nadjem onu tvoju FB grupu nikako .Ajde kad otovris deset  petnajst naloga posalji mi zahtev da se uclanim.....
Velika hvala na učtivosti...
Ja mislio da će biti referenci, a ono... pljusak uvreda.
 Ali nema veze, ovde se to verovatno neće obrisati.

PS: Nijedna FB grupa se ne može (na nečiju žalost) banovati
Veliki pozdrav

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #200 poslato: Decembar 21, 2012, 23:17:05 »
Dejan:
Citat
Da malo budem konkretniji Ante Bulicic -Osibar moj prijatelj iz Trogira mi pre pola sata izdiktirao otkupne cene meda.

To je i moj prijatelj. Drago mi je da se prijateljstva šire.

Vjerujem da shvatate kako se ja ovdje, logično, ne mogu miješati, ali podržavam istinu, kulturu i poštenje, a samim tim bih i volio da jedna tako velika organizacija kao što je SPOS ozdravi. Meni to nije ni u džep ni iz džepa, ali bih to volio radi poštenih ljudi.
Zašto sam se javio? Da kažem kako čitam i podržavam istinu. Sretno!

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #201 poslato: Decembar 21, 2012, 23:48:57 »
Pzdrav Esade

I  ja sam istog misljenja i ista mi je zelja kao i tvoja da nam SPOS ozdravi Bio sam danas u posjeti i gore je nego prosle sedmice a ako doktor nesto konkretno ne uradi slabe su sanse da se oporavi ;) ;)

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #202 poslato: Decembar 22, 2012, 01:15:53 »
Pzdrav Esade

I  ja sam istog misljenja i ista mi je zelja kao i tvoja da nam SPOS ozdravi Bio sam danas u posjeti i gore je nego prosle sedmice a ako doktor nesto konkretno ne uradi slabe su sanse da se oporavi ;) ;)

Živio, Slobodane!
Ma, srediće se sve, ništa nije zauvijek, a posebno ne mi, ljudi.
Tamo na SPOS-u bio sam dobar sa tvojim prezimenjakom, Nenadom. Kakav je sada, ne znam. Mislim da ne bi trebalo da je slab čovjek bar ne na osnovu onoga što sam tada mogao zaključiti. Naravno, bilo ih je još, ali sam zaboravio.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #203 poslato: Decembar 22, 2012, 20:47:38 »
Kolega Savo, Vaš post 198. u sebi nosi uvrede i izlazi iz granica lepe i prijatne komunikacije.
Na ovom forumu niko nikog ne sme da vređa.

Molim administratora da sredi temu i preduzme odgovarajuće mere u skladu sa Pravilnikom i da ovaj moj post posle sređivanja ukloni sa javnog dela Foruma.

Hvala.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #204 poslato: Decembar 22, 2012, 20:56:08 »
Kolega Savo, Vaš post 198. u sebi nosi uvrede i izlazi iz granica lepe i prijatne komunikacije.
Na ovom forumu niko nikog ne sme da vređa.

Molim administratora da sredi temu i preduzme odgovarajuće mere u skladu sa Pravilnikom i da ovaj moj post posle sređivanja ukloni sa javnog dela Foruma.

Hvala.....
Vojo, ja molim da se post ne ukloni :'(
Veliki pozdrav

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #205 poslato: Decembar 22, 2012, 22:32:14 »
Ako išta znači moje mišljenje ja nebi uklonio post kolege Save.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #206 poslato: Decembar 23, 2012, 01:56:26 »
Kolega Lazoviću, kako god Vi rešite, neka tako bude. Administrator i urednički tim su tu da stanje dovedu u red.
Mislim da nema smisla, ali kao što rekoh, kako god Vi kažete.Ako premenite mišljenje urednički tim veoma brzo sve može da dovede u red.

Kolega Savo najverovatnije nije znao šta se sve dešavalo na SPOSovom forumu i zbog čega ste isključeni sa SPOSovog Foruma. Tada nije bio član tog Foruma i zna samo za neke servirane mu informacije.

Vaša tema "Moj pčelinjak baza neznanja" u to vreme koliko se sećam bila je posećenija od teme urednika Jevtića "Moj pčelinjak baza znanja" koja je posle preimenovana u temu "pčelinjak Slobodana Jevtića ovde ima sve" (ili tako nekako-ne sećam se više).

Vaša tema je trebala da pokaže zapravo šta bi sve pčelar trebao da zna i bila je mirno mesto na kome su se razmenjivale mnoge korisne informacije sa Vašeg pčelinjaka ali i mnoštvo podataka i naučnih rezultata sa najeminentnijih pčelarskih instituta.

Obzirom da ste pre penzionisanja bili profesor na Vojnoj Akademiji te da ste imali iskustva kako najbolje preneti informacije do onih kojim su potrebne Vi ste svojim obrazovanjem i stručnošću smetali onim koji jednostavno nisu u stanju da pravilno napišu dve rečenice.

Osim svega odbili ste i ponuđeno mesto urednika SPOSovog Foruma i posle svega doživeli ste organizovani napad, privremeno isključenje sa Foruma, brisanje Vaše prelepe i veoma interseantne  teme. Posle svega znamo šta se sve dogodilo.
Posle Vašeg isključenja, sa SPOSovog Foruma se isključilo još dosta drugih kolega solidarišući se sa Vama.
Teror koji su zavodili i koji još uvek zavode nekolicina "resavskih đaka" sa svojim hajkačima istomišljenicima sa Foruma su u raznim hajkama oterali mnogo veoma stručnih ljudi.

Kompletno stanje i uzroke Vašeg isključenja i progona sa SPOSovog Foruma pojasnio sam Predsedniku Živadinoviću ali na žalost on je stao na stranu urednika, ne želeći da dođe u sukob sa pojedinim urednicima jer je znao da sukob sa pojedincima žnači i sukob sa skoro svim urednicima jer su veoma organizovano i jednistveno u svim slučajevima branili jedni druge ne gledajući na težinu grešaka koje prave njihove kolege i koji su u nekim prethodnim postovima predsedniku Živadinoviću postavljali ultimatume.

Kolega Lazoviću, naš kolega Savo, pod uticajem Vaših progonitelja video je samo jednu stranu medalje, pa je na osnovu iznetih negativnih stavova i neistina serviranih mu od pojedinih urednika, sada već prijatelja,  izneo tako ružan stav, ne znajući pravu istinu.

Veoma mi  je žao zbog ovog što se desilo pa Vam se kao domaćin Foruma izvinjavam za uvrede.

Molim kolege da nastavimo u prijatnoj atmosferi...


Pozdrav svima..... 
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2012, 02:11:58 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Savo Tadić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • ...samo vas posmatram ....
  • Lokacija pčelinjaka: Stanisic
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #207 poslato: Decembar 23, 2012, 09:01:57 »
moj odgovor pod brojem 196 je bio odgovor na pitanje pod brojem 181 na istoj temi i na ostale slicne komentare koje su imale jedini cilj da blate organizaciju ciji sam clan i omalovaze njen rad i napore.  Moj odgovor pod brojem 198 je samo reakcija na drugu recenicu u postu 197. Tj. nemam sefa ,pisem ono sto hocu i kome ja hocu .Informacije o bivsem clanu foruma sam dobio od bivseg urednika foruma a ne onog koji je predmet najveceg broja postova ovde .
Ja sam razumeo razloge domacina ovog foruma da otvori isti .Zeleo je da slobodno pise o svojim kosnicama i pronalascima bez  ogranicenja i kao rezultat ja vidim mnogo umerenije pisanje nego na forumu SPOS-a .... Ali zao mi je kad vidim da jedna od najposecenijih tema postade ono sto ja smatram pljuvaonicom.
U svakom slucaju sretan rad i sretni vam praznici.
Pozdrav iz Stanisica

Moderator.1

  • Gost
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #208 poslato: Decembar 23, 2012, 09:59:33 »
U svakom slucaju sretan rad i sretni vam praznici.
Pozdrav iz Stanisica

Poštovani gospodine Tadiću,

Uređivački tim ne ulazi u motive i način pisanja korisnika foruma. Pravilo većine korektnih foruma je da dozvoli slobodu mišljenja,
otvorene diskusije svih zainteresovanih kornisika pa kada one imaju dijametralno suprotne stavove, pod jednim uslovom da nema
vredjanja, jarosti i prostakluka. Forume čitaju i deca i od nas uče kako se obraćamo drugom sagovorniku.
Svaki post govori više o samom učesniku foruma nego naznačena tema.
Informacija koja dolazi samo iz jednog izvora, i koja je "apriori" apsolvirana, bez ostalih stvarnih činjenica ne znači i da je to potpuna
istina. Bavljenje posledicama, a ne uzrocima je kao i u pčelarstvu kada stari i vrlo iskusni pčelari koriste penicilinske i druge preparate u
jesen da bi sprečili pojavu bolesti kod pčela u zimu ili proleće, čisto kao preventivu. I još tvrde da je to jedini pravi način, a sve ostalo
je jeres.
Kao što Vam je poznato, princip funkcionisanja pčelinjeg društva je određen demokratski, počevši od toga kako pčele biraju novo
stanište, pa do mnogih drugih dešavanja u i oko košnice. Postoji jako mnogo istraživanja i objavljenih radova svetskih poznatih centara
i još poznatijih naučnika.
Cilj ovog foruma je dozvoliti ono što nikada neće biti dozvoljeno na "pravom" forumu, da se čuje i druga strana.
Najjednostavnije je, sa uređivačkog stanovišta, izbrisati poruku i udaljiti člana foruma.
Drugo pitanje je u kom cilju se to sprovodi: radi demokratije, radi kvaliteta foruma ili radi držanja korisnika "na lancu" u naznačenim pravcima
i određenoj politici.
Kao što jedan uvaženi kolega foruma voli da napomene: "Ovacije su onolike koliko ima ovaca". Dobro je imati svoje mišljenje i argumentovano
braniti stavove, sve dok drugi sagovornik ne dokaže da, opet argumetima, drugo kvalitetnije mišljenje ili razmišljanje.

"Informacije o bivsem clanu foruma sam dobio od bivseg urednika foruma" dovoljno govori za sebe. Bivši član foruma je isključen od strane
bivšeg urednika foruma. Bivši član nije odgovarao forumu, a onda više ni bivši urednik foruma nije odgovarao forumu. Ali vi ste to čuli onako
kako Vam je preneseno, ili bolje rečeno servirano, niste bili učesnik tih događanja i znate samo posledice onako kako su Vam prenete,
a o uzrocima niste nikada dobili informaciju niti će Vam biti bilo kada preneta. To se zove manipulisanje sa ljudima.
Ako Vama, kao čoveku, odgovara da manipulišu s Vama, da Vas neko vodi i razmišlja umesto Vas to je Vaša želja i stremljenje.
Međutim, nisam stekao baš takav utisak iz Vaših postova, ne samo na ovom nego i na drugim forumima.

Uređivački tim, se neće baviti Vašim motivima, ali bi Vas molili da odnos prema drugim učesnicima foruma, ma ko oni bili,
bude u skladu sa dobrim domaćim vaspitanjem, lepim manirima i korektnim odnosima.

Želimo Vam mnogo uspeha u Vašem radu, sretne praznike Vama i Vašoj porodici
sa mnogo ljubavi, sreće i zadovoljstva.

S poštovanjem od
Košnice Voja Tim-a
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2012, 13:36:43 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže Savo Tadić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • ...samo vas posmatram ....
  • Lokacija pčelinjaka: Stanisic
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #209 poslato: Decembar 23, 2012, 12:35:12 »
Hvala vam na prijateljskim sugestijama .Trudim se da postujem pravilnik rada foruma i ne ljutim se kad mi se skrene paznja na problematicne aspeke mog pisanja . Kao sto rekoh brzopleto pisanje posta 197 je izazvalo moju reakciju .Kao i jedno prozivanje ranije ....  Nadam se da cu u buducnosti biti principijelniji i da cu ustrajati u tome da se ne javljam u ovoj temi .Ali u svakom slucaju ja znam da se na ovom forumu moze cuti i druga strana ,pa cak i ako ta strana nema isto misljenje .
Staracu se da pisem svilenije.
Zahvaljujem se u svoje i ime svoje porodice na lepim zeljama i istim vam jos jednim uzvracam.
Pozdrav iz Stanisica