Autor Tema: Predavanje u Novom Bečeju  (Pročitano 2013 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Predavanje u Novom Bečeju
« poslato: Februar 26, 2012, 20:40:18 »
Juče sam u Novom Bečeju u  Udruženju pčelara Novi Bečej u prostorijama Mesne zajednice održao jedno pčelarsko predavanje.

Predavanje je počelo nešto posle 15 sati a završilo se tri sata kasnije.
Po mojoj proceni predavanje je bilo dobro posećeno i slobodno mogu reći iznad mojih očekivanja.

Osnovna tema je bila "Moj način pčelarenja".

Na ovom predavanju sam prezentovao RV košnicu i moj način rada sa ovom košnicom tokom jedne pčelarske sezone, od zazimljavanja, pojašnjenja o potrebnim uslovima za normalno zimovanje pčelinjih zajednica, prolećnom razvoju pčelinjih zajednica i pripremi pčela za bagremovu i naredne pčelinje paše.

Posle toga na red je došao Nozevoj i moj način borbe prootiv nozemoze tokom sezone.

Poslednja tema je bio Brstivar i njegova višestruka upotreba. Posjasnili smo kako se Brstivar upotrebljava tokom zime, proleća, leta i jeseni uz upotrebu dimnih topova i nakapavanja na papiriće. 

Posle predavanja od pojedinih pčelara moglo se čuti da nikada nisu prisustvovali ovakvom prikazu života pčela i sličnom predavanju.

Kolegama sam se zahvalio na pažnji i zamolio ih da mi oproste što sam im uzeo malo više vremena.

Posle predavanja druženje smo nastavili u obližnjem kafeu.


Pozdrav svima.....

 
« Poslednja izmena: Februar 26, 2012, 20:50:53 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.