Autor Tema: Dezinfekcija novog Nikot aparata  (Pročitano 2611 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knez zlatko

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zrenjanin
Dezinfekcija novog Nikot aparata
« poslato: Januar 12, 2021, 19:57:15 »
Kupio sam nov Nikot aparat pa me interesuje kako ga dezinfikovati, ocistiti I pripremiti za prvo ubacivanje u kosnicu ?

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2021, 21:09:45 »
Ја не бих да коментаришем, али морам :). Од чега  и због чега да се дезинфикује?

Морам да питам јер сам ја једноставно алергичан на та дезинфиковања... :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Na mreži dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2021, 21:53:59 »
Zlatko, možda si mislio na "poliranje" od strane pčela...?!

Van mreže knez zlatko

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zrenjanin
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2021, 22:03:09 »
Dezinfekcija je nesto sto moramo da prihvatimo. Do sada eto nismo prali ruke, pa nas korona naucila.
Sta ja znam od cega da dezinfikujem, ali ni gace kad kupim nove ne oblacim dok se prvo ne operu.
Salim se normalno  ;)

Van mreže knez zlatko

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zrenjanin
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2021, 22:10:57 »
Dusane, nisam mislio na poliranje, to sam cito da treba premazati sa medom, nego na bas bas ubijanje bakterija I virusa kojekakvih, I ko zna cijih.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2021, 22:54:00 »
Тек са короном ми се смучила квазинаука која је помешала редоследе у природи. Тако је. Нисмо до сада прали руке :) сада умемо - штаб нас научио основној култури.

За гаће си у праву па ти то саветујем и за Никот: опери у води и ако се бојиш да можда има неких хемикалија може стојати неко време у води да то полако раствара.

Што се тиче бактерија то би ти била немогућа мисија и не знам чему води то дезинфиковање: то је празна прича – не можеш их никако све побити...и уз то нису све штетне. Бактерије се неће развити у условима где за њих нема хране.

Вирус, као што рекох и Воји не бих ни да коментаришем (у смислу патогеног вируса који је узрочник болести). Али, хајде рећи ћу нешто и о томе.

Хајде, нека то буде вирус деформисаних крила (он ми се некако свиђа за „опсервацију“ :) ). Приметио сам 2015. године да је било вируса деформисаних крила код новоизлежених пчела (исто се може видети и када вароа „једе“ јединку у леглу – или више вароа дође на "ручак"). На медљику пчеле крећу од свитања и ти изгледа као када багрем меди (нажалост те године па ко зна када ће бити). Полена не носе уопште и легло траљаво одржавају. Оно што се излеже из неких ћелија је потпуно недорасла пчелица (крила су наравно смежурана и неразвијена).

У једном ослабљеном организму где је отежана размена материја има протеинских форми које су отпад јер организам не функционише и то се не избацује где треба и како треба. И онда учењак вирне кроз „окуларе“ :) измуља то измеша, дода још "мирођија" и каже: вирус као узрочник...није него.

Кад већ споменусмо корону: мало сам бацио поглед данас када је било речи о побуђалим рамовима и може се видети у овом кратком извештају на Википедији...али да не пишем даље, погледајте одељак Буђи као узрочници инфекције...само што је то по мени сензационалистички јер се не ради о инфекцији него о тровању (следи упални процес у одбрани организма односно настојању да то избаци из себе – е када се дода "дезифијенс" још је јача „упала“ јер треба више отрова избацити):

https://sr.wikipedia.org/sr/Bu%C4%91

Од упала које изазива патогени вирус који вреба и само чека да нас зарази, као најјачу упалу познајем када гаће упадну у... :)(да простите).


ПС

Мени 20-30 рамова са чаурама за наредну годину стоји напољу у наставцима. Не пада ми напамет да их дезинфикујем – скинем мало паучине које има и ставим да пчеле очисте, среде и припреме.

Златко, извини што ти вршим опструкцију теме, али природа није тако успостављена па сам мало љут...знаш ова "ситувација" са короном :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže knez zlatko

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zrenjanin
Odg: Dezinfekcija novog Nikot aparata
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2021, 00:05:42 »
Dragane, cemu izvinjavanje, sve ok.
Poceli smo drugacije da gledamo svet oko nas, za to jedino hvala koroni sto nas je naterala da masku sa ociju premestimo na usta (ako nizasta drugo, ono bar nekima nece toliko smrdeti iz usta )
Za moje pitanje isplivao je I odgovor, hvala ti, vrlo je prosto...kao sto ruke I gace treba prati vodom, tako cemo oprati I Nikot.
Ipak, moram priznati, setio sam se jednog clanka. " Pcele pre polaganja jaja propolizuju zidove celija saca...", pa cu dan ranije prsnuti aparat sa malo propolisa rastvorenim u alkoholu, a sutra dan kad alkohol ispari ubaciti ga u kosnicu, pa nek se igraju.