Autor Tema: Otvaranje saca  (Pročitano 81519 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Otvaranje saca
« poslato: Decembar 14, 2010, 02:12:26 »
Evo jedne alatke koja nije skupa a radi odlicno i otvara 100% kuda prodje.Pozdrav

« Poslednja izmena: Januar 02, 2011, 11:48:59 od strane Global Moderator 2 »

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2010, 11:57:10 »
Gospodine Iliću,

da li imate i neku fotografiju alatke u "akciji" i kada smo već kod ručnih
otklapača kakvo je vaše mišljenje o noževima i koja je alatka
za Vas efikasnija: valjak ili nož

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2010, 14:22:12 »
Ovom alatkom se verovatno brže otklapa saće, ali tako ostajemo bez mednih poklopčića koji su veoma lekoviti. O njima ću napisati na drugoj temi. Pozdrav.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2010, 17:17:46 »
Ja sam ovim valjkom radio kada sam pomagao prijatelju koji ima preko 2000 kosnica i puno je brzi od noza.Mi smo ga koristili na delu saca  koji autimatski otklapac ne otvori i na tridesetak mojih ramova RV posto automatski otklapac nije nastiman za tu velicinu.
Sto se tice poklopcica dosta njih otpadne sa medom i ostanu u cjediljki a nisam ni znao da su ljekoviti pa bi mozda bilo dobro da se u nekoj temi o tome nesto vise kaze , mislim da ce mnoge zanimat e..bemliga ulazi se u godine  :-\

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2010, 18:00:36 »
Lako je vama, ja sam prvo zapisivao gde, šta i kako, posle toga sam zapisivao gde je bio prethodni zapis,
a danas ne znam ni gde mi je to zapisano :D

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2010, 04:55:30 »
Evo ovo sam ukro sa ruskog sajta izgleda dobro pa da probamo a ako je neko probo neka javi sta nas ceka.Pozdrav

« Poslednja izmena: Decembar 19, 2010, 02:15:37 od strane admin »

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2010, 12:09:13 »
Ovo i nije tako loše. Efikasno je skoro kao ovi naši električni otklapači koji su mnogo skupi. Pozdrav.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2010, 21:32:30 »
Obratite paznju na bocnu letvicu, u ravni je sa satonosom i donjom letvicom ( kao na EV ), pa mislim da ovo kod nas moze.
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2010, 21:47:56 od strane Goran Stanojevic »

Van mreže Valon Mustafi

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 259
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija: Tetova, Macedonia, ~500m.n.v.
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2010, 22:40:21 »
"If thϵ bϵϵ disappϵars from thϵ surfacϵ of thϵ ϵarth, man would havϵ no morϵ than four yϵars to livϵ." - Albϵrt Ԑinstϵin
Moje predstavljanje

Van mreže Kenan Halilagic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #9 poslato: Januar 01, 2011, 16:38:14 »
od cega se ovi nozevi, dali je iko napravio ovakvu spravu, i ima li ideju ikakvu u vezi izrade..

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #10 poslato: Januar 01, 2011, 17:50:30 »
Pozdrav kolegama
Ja sam sebi radio i koristio sam nozeve od blanjalice za drvo. Duzina koju sam imao je 30cm i postavio sam dva pod uglom koji ne mora biti tacno odredjen.Duzi ramovi (duza satonosa) moraju imat ili duze nozeve ili ce ugao biti manji (pocetni siljak gde se nozevi spajaju)  ali je bolji sto je  ostriji.Bice slika za koji dan,Pozdrav

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #11 poslato: Januar 01, 2011, 20:07:07 »
Pozdrav kolegama
Ja sam sebi radio i koristio sam nozeve od blanjalice za drvo. Duzina koju sam imao je 30cm i postavio sam dva pod uglom koji ne mora biti tacno odredjen.Duzi ramovi (duza satonosa) moraju imat ili duze nozeve ili ce ugao biti manji (pocetni siljak gde se nozevi spajaju)  ali je bolji sto je  ostriji.Bice slika za koji dan,Pozdrav
Jedva čekam da vidim slike "iz bliza"verovatno i sa podrobnijim komentarima,pogotovu ako imate i praktičnog iskustva sa ovim otklapačam kod otklapanja voštanih polopčića pre vrcanja meda.

Puno pozdrava.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2011, 20:15:43 od strane Global Moderator 2 »

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #12 poslato: Januar 02, 2011, 00:52:52 »
Evo kako sam ja uradio i ovo postavim na plasticnu kutiju u koju padaju odseceni delovi koja po vrhu ima drveni okvir u koji ovo usjedne, a stranice tog okvira su sire od ovoga tako da ram nemoze da klizne levo ili desno i jednostavnim guranjem preko nozeva oni odsecaju poklopce i sace ravno sa bocnim stranama rama.Ako sace nije izradjeno na sirinu bocne letvice ostaje neotvoreno a to se i vidi na snimku sa ovog ruskog snimka.Moji su ramovi RV i oni su kraci od ovih kolegini tako da cu na prolece raditi drugi za mene i slikat od pocetka.
Mozda bi kolega Lazovic moga sa ovoga snimka da skine, razradi,unapredi i uradi one njegove poznate i odlicne a svima jasne skice?
Pozdrav svima

« Poslednja izmena: Januar 02, 2011, 11:34:12 od strane Global Moderator 2 »

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #13 poslato: Januar 02, 2011, 14:30:06 »
Mozda bi kolega Lazovic moga sa ovoga snimka da skine, razradi,unapredi i uradi one njegove poznate i odlicne a svima jasne skice?
Pozdrav svima
Kolega Slobo, svakako ću pokušati da to nacrtam. Biće malo teško jer mi nije baš najjasnije šta obezbeđuje ram da se ne seckaju njegove bočne letvice. Takođe, nije mi jasno kako se obezbeđuje da gurenjem rama, isti ne sklizne koso, pa da "dobijemo" po prstima.
Nametnulo se i pitanje da li se saće  kod ramova sa Hofmanovim razmakom saseca do širine satonoše, tj donje letvice.
Valjala bi neka skica, bilo kakva, da bi smo zajedno mogli napraviti radionički crtež
Veliki pozdrav

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Otvaranje saca
« Odgovor #14 poslato: Januar 02, 2011, 14:37:50 »