Autor Tema: Vremenska situacija  (Pročitano 571055 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1170 poslato: Mart 27, 2012, 20:39:37 »
Danas je u Požarevcu bio prohladan i vetrovit dan.

Hladnije nego juče, ali sa slabijim vetrom.

Kajsija i džanarika cvetale.

Cvetao je i dren.

Pozdrav.

 8)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1171 poslato: Mart 27, 2012, 23:50:19 »
Baš lepe vesti.
Kod mene još nema džanarika i kajsija koje cvetaju.
Drena skoro da uopšte nema. Do pre koju godimu mislio sam da ga uopšte nema u ovim klimatskim uslovima.U celom okruženju u prečniku od 20-30 kilometara vidio sam tek par stabala.
Juče i preključe pčele skoro da nisu izletale zbog jakog vetra i prilično hladnog vremena.

Jutra su i dalje dosta hladna a za početak naredne sedmice za moj kraj meteorolozi predviđaju jutarnje mrazeve i temperaturu do -1..
Evo linka koji o tome govori:
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognozabeodra/eta/1/1924369/6/3h

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1172 poslato: Mart 31, 2012, 17:12:21 »
Dali se " baba marta " htela da iskupi sve što nam je priredila u svom mesecu, ali zadnji dan meseca
marta je obelio obraz.
Upravo počinje da cveta džanarika i pčele su je masovno posećivale.
Mali hendikep će biti što će nadadna dva tri dana ponovo bite pogoršanje vremena, ali razvoj
pčelinjih društava se zahuktava.
Evo par današnjih slika uz pozdrav iz Aleksinca.

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1173 poslato: Mart 31, 2012, 19:41:25 »
U takvo jutro nikad dosad se nisam probudio. Nebo slično velikoj razorani njivi. Nikad viđeni oblaci.
Pogledajte jučerašnje jutro iznad Kočevja.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1174 poslato: Mart 31, 2012, 22:48:37 »
U takvo jutro nikad dosad se nisam probudio. Nebo slično velikoj razorani njivi. Nikad viđeni oblaci.
Pogledajte jučerašnje jutro iznad Kočevja.
Branko, meni se čini da je baš dobro preorano i to u vreme kad je najmanje svedoka napolju.
Kad svi spavaju i kad je vidljivost skoro najmanja. A ko li ga je tako precizno uzorao može li neko da nasluti?
Ili je to možda nešto sasvim prirodno?


Kod mene neki nenormalan vetar duva već tri-četiri dana tako da pčele do juče nisu mogle do svinjaca po kukuruznu i sojinu prekupu da odu a od juče i danas od kada je dosta bilja počelo da cveta ne mogu ni malo polena da donesu.
Mnoge koje su se juče posle podne usudile i polete na tek rascvetale cvetove, poslednji put su napustile košnicu jer se od vetra nisu nazad vratile.
Nepovoljno vreme u februaru u mom voćnjaku uništilo je sve pupoljke na kajsijama i kompletan ovogodišnji rod. Od 12 stabala kajsije starih od 3-4 pa do 20 godina tokom jučešnje kontrole koliko sam primetio nije preživeo ni jedan pupoljak. Svi pupoljci su suvi.

Juče sam oko podne bio na pčelinjaku i primetim da mi je brest koji se nalazi par metara od košnica u punom cvetu ali na njemu zbog vetra ni jedne jedine pčele.

Valjda će jadne pčelice dočekati i malo lepšeg vremena i mogućnost da konačno počnu unositi taj dragoceni prolećni polen.

Pozdrav svima..... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1175 poslato: April 01, 2012, 06:53:33 »

Prvoaprilsko jutro osvanulo sa kišom i vetrom.
Predivan jučerašnji dan je ostao za nama.
Zima polako priprema teren za počinak, ali ništa još  nije gotovo. Za danas u planinskim predelima
najavljeme i snežne padavine.
Pozdrav iz ALeksinca

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1176 poslato: April 01, 2012, 08:15:33 »
U takvo jutro nikad dosad se nisam probudio. Nebo slično velikoj razorani njivi. Nikad viđeni oblaci.
Pogledajte jučerašnje jutro iznad Kočevja.

Branko, meni se čini da je baš dobro preorano i to u vreme kad je najmanje svedoka napolju.
Kad svi spavaju i kad je vidljivost skoro najmanja. A ko li ga je tako precizno uzorao može li neko da nasluti?
Ili je to možda nešto sasvim prirodno?


Kod mene neki nenormalan vetar duva već tri-četiri dana tako da pčele do juče nisu mogle do svinjaca po kukuruznu i sojinu prekupu da odu a od juče i danas od kada je dosta bilja počelo da cveta ne mogu ni malo polena da donesu.
Mnoge koje su se juče posle podne usudile i polete na tek rascvetale cvetove, poslednji put su napustile košnicu jer se od vetra nisu nazad vratile.
Nepovoljno vreme u februaru u mom voćnjaku uništilo je sve pupoljke na kajsijama i kompletan ovogodišnji rod. Od 12 stabala kajsije starih od 3-4 pa do 20 godina tokom jučešnje kontrole koliko sam primetio nije preživeo ni jedan pupoljak. Svi pupoljci su suvi.

Juče sam oko podne bio na pčelinjaku i primetim da mi je brest koji se nalazi par metara od košnica u punom cvetu ali na njemu zbog vetra ni jedne jedine pčele.

Valjda će jadne pčelice dočekati i malo lepšeg vremena i mogućnost da konačno počnu unositi taj dragoceni prolećni polen.

Pozdrav svima..... 

Vojo nešto slični nikad nisam video do sada.
Lp Branko

Van mreže Željko Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sela Radoinja, Miševići
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1177 poslato: April 01, 2012, 09:35:37 »
Kolega Savo meteorolozi najavili, a to se u Novoj Varoši ostvari. Jutros posle noćašnje kiše ponovo sneg i jak vetar. Ima li mu kraja ove godine?
Pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1178 poslato: April 01, 2012, 23:57:41 »
Kolega Savo meteorolozi najavili, a to se u Novoj Varoši ostvari. Jutros posle noćašnje kiše ponovo sneg i jak vetar. Ima li mu kraja ove godine?
Pozdrav

Valjda će prestati već jednom, verujem da je ovo poslednji za ovu godinu.

I kod mene BRRRRRR.... trenutno je  -1 u dvorištu a napolju sigurno još stepen hladnije.

Zbog vetra, reklo bi se da je -5 stepeni....

Pozdrav svima.....

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1179 poslato: April 02, 2012, 05:25:35 »
Juče nisam prestajao preko celog dana sa grejanjem.
Kišovito, vetrovito, hladno a u pčelinjak se ne može zbog blata.
Okolna brda su sa novim snežnim pokrivačem.

Za danas nešto toplije, ali zbog kiše će celog aprila morati da se koriste suvi i topliji dani da
se društva što bolje pripreme za iskorišćenje bagremove paše koja je na mom terenu glavna
i osnovna paša od koje se mogu dobiti viškovi meda za vrcanje.

Ove godine se medljikovcu mora posvetiti posebna pažnja i njega svakako treba izvrcati
a pčelama obezbediti kvalitetniji med za zimovanje uz dodatak par litara sirupa oplemenjenog
Nozevojem.

Pozdrav iz ALeksinca

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1180 poslato: April 02, 2012, 07:55:47 »
Kod mene lepo jutro sunčano,ali sa mrazem i minus 2 stepena, sa blagim južnim vetrom.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1181 poslato: April 08, 2012, 14:50:34 »
Kod mene lepo jutro sunčano,ali sa mrazem i minus 2 stepena, sa blagim južnim vetrom.
Tako je i kod mene bilo kolega Pavele i mislio sam da je to poslednji mraz za ovu godinu.

Danas je ovde na severu prilično hladno i vetrovito. Trenutno je samo 8 stepeni i to je za danas maksimalna dnevna temperatura.
Meteorolozi za noćas najavljuju susnežicu a za ujutro od 0 do 2 stepana ali obično to bude par stepeni niže.
Prošlu noć je pala solidna kiša i to je jedina povoljnost u ovom dosta neprijatnom vremenskom periodu.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1182 poslato: April 08, 2012, 17:26:50 »
U Kočevju je bila danas susnježica. Ohladilo se na +3*C.
Još neče biti stabilnog vremena. Bagrem u kontinentalnom predjelu slovenije pomrznuo 60°%.
Lp Branko

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1183 poslato: April 08, 2012, 18:13:44 »
Juče je posle lepog prepodneva došla tokom popodneva do takve kratkotrajne provale oblaka da
sam je pokisao do gole kože pri mojoj šetnji.
Jutros toliko zahladilo i kišica u delu prepodneva i verujem da su pčele imale priliku da u manjem
broju napuštaju košnice.
Skoro svo voće polako cveta i nešto precvetava i ostala je još samo skoro jabuka.
Male fajde od svega toga pri ovakvim vremenskim uslovima. Česte kiše, vrlo jak vetar i latice sa
cvetova prevremeno opadaju sa drveća.

Ovih dana najavljen i novi jutarnji mraz poput onog od prvog aprila.

Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #1184 poslato: April 09, 2012, 17:40:55 »
U Požarevcu se smenjuju oblaci i sunce.

Jutro je bilo baš hladno.