Autor Tema: Zazimljavanje Rodne Voje  (Pročitano 80255 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Šošić

• Više od prijatelja foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Zazimljavanje Rodne Voje
« Odgovor #270 poslato: Jul 23, 2020, 14:33:42 »
Koliki je minimalan broj pcela (ulica) kod RV da bi uspele da prezime uspesno? Koji je najmanji roj koji ste zazimili a da je puspesno prezimio?

Подсетио бих на једну „ситницу“...за сваки случај, да се не направи грешка. Четири улице, али четири улице у клубету. Ако се посматра друштванце које има 4-5 улица у октобру, то је далеко од нечега што би безбедно зимовало (осим ако је зима изузетно килава – блага а друштванце баш добро снабдевено храном).

Свакако, пратиш друштво и ако ниси задовољан са количином пчела у клубету при појави првог слабијег мраза, спајај. Постоји тема о спајању друштва и наводио сам да се то може врло успешно и безбедно урадити чак и зими.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Zazimljavanje Rodne Voje
« Odgovor #271 poslato: Jul 23, 2020, 21:03:38 »
Не знам.
Треба замолити неког мајстора који ради димне топове да уради и неколико оваквих.
Ја сам их молио неколицину пре пет шест година али безуспешно. Сви раде све осим оног што треба. 😁
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.