Autor Tema: Пчелињак Пешић  (Pročitano 10779 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Пчелињак Пешић
« Odgovor #60 poslato: Februar 06, 2020, 23:43:30 »
Штета... Једно искуство које ће свакако помоћи за будућа времена. Надоканадиће оне све то на пролеће. Важно је да су здраве и да имају доста хране.

Поздрав драгим пријатељима.. 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
« Odgovor #61 poslato: Mart 28, 2020, 23:32:55 »

Pozdrav Nebojša,

kakvo je sada stanje na pčelinjaku?
Kada uplovljavate u penzionerske vode?

drugarski pozdrav
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Nebojša Pešić

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
« Odgovor #62 poslato: Mart 30, 2020, 11:34:08 »
   Мислио сам да је са џанариком завршено за време прошлих снежних дана, али није. Овог викенда пчеле су је још увек посећивале, као и маслачак, а нарочито цветове мртве коприве. За време оних хладних дана, вероватно због повећаног легла пчеле су биле изузетно жедне. У једној појилици сам нашао пуно подављених пчела иако сам ставио стиропор(вероватно је разлог ледена вода).
    Из наведеног разлога сам друштвима сипао ређи сируп, јер се поново очекује захлађење.
     Кошнице нисам отварао, јер мислим да није било потребе. Вредно су радиле у суботу и недељу пре подне. Трњина се још није отворила.
     Ако буде лепо време следеће суботе и недеље погледаћу најјача друштва и ако су услови испуњени спустићу неки рам са храном испод и додаћу празан извучен рам за залегање. Најјача су она друштва у кошницама које је ветар преврнуо пре неколико недеља.😉
       Иначе пензија ми је одложена до средине или краја ове године. Томе сада доприноси и ова ванредна ситуација. У сваком случају ко зна зашто је то добро.
       Поздрав за све и чувајте здравље.