Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Moj pocetnicki pcelinjak

<< < (36/37) > >>

Vojo Brstina:
Браво Дејо!
То је више него одлично за овај период. Далеко је до багрема..
Ако  будеш имао прејака друштва пре багрема најбоље је да их мало олакшаш тиме што ћеш извадити по неки рој.
То је боље него да уђу у ројево стање пре багрема.

Поздрав домаћину ове теме и свим посетиоцима.. 

Dejan Damnjanovic:
Hvala Vojo!Pcelinjak malo rasterecen sredinom aprila,po prethodnom dogovoru prodata 9 drustva pred pasu.Sto se tice bagrema stanje ide ka odlicnom i u razgovoru sa Goranom Rakovcem mozda nam ide rekordna godina.Vreme zadnja dva dana idealno s tim i unosi odlicni nek nastavi ovako jos 3-4 dana puna kapa.Posto pcelarim db10 i db 12 bila i dalje opasna borba sa rojevnim nagonom aneka vec traze drugi polunastavak.Medno kolege

Rakovac Goran:

Поздрав Дејане ,
Жао ми је што се нисмо видели али нисам успео да одвојим ни минут и скокнем до тебе до Ракинца. Биће дана можда већ следећег викенда. Као што си и сам видео Ракинац не заостаје за мојим Радовањем. А зашто би кад су у комшилуку.
Поздрав још једном и медно.

Dejan Damnjanovic:
Prodje i taj bagrem 2020.Da krenem od pocetka rani mrazevi nisu mu napravili veliku stetu i lepo cvetao,vec oko 1 maja je krenuo neki unos,yatim je naislo jos jedno zahladjenje ali je posle djurdjevdana lepo medio par dana i obecavalo mozda i rekordnu godinu.Kad je trebalo da daje najvece unose ne toliko kisa koliko vetar ga je unistio za par dana,posle toga je jos medio ali su to bili simbolicni unosi.Oko 15 maja je zavrsio sa medenjema li i bilo kakvim unosom zbog kisa i zahladjenja i cekalo se med poklopi ali dosta u tom trenutku ima legla i drustva spustaju med u plodiste.Moze se reci da sam zakasnio sa vrcanjem par dana i napokon sam skinuo med 27 maja,gde je prosek po drustvu 8-9 kg.Pozz kolege i medno

Zoran Vučković:

Лепо је видети овако лепе фотографије.
Свака част Дејане...

другарски поздрав

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju