Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Moj početak

<< < (3/15) > >>

Josip Kollert:

Evo da se vidi da još nismo upali u zimski san. Dogodine se nadam dogurat do 15ak zajednica pa se skračuju ovi kišni dani.
Lijep pozdrav

dusan lazic:
Ti isti dani, na proleće znaju da budu baš kratki. Sve što možeš da uradiš sad, biće ti na proleće dragoceno. Uverićeš se!

Josip Kollert:
Budući da je lijepo vrijeme, a sve radim vani jer nemam gdje :( .

Lijep pozdrav svima  ;)

Josip Kollert:
Lijep pozdrav svima
Evo danas odradio Oksalnu pa ćemo vidjeti rezultate. Temperatura 5 stepeni,bez vjetra i magla da jedva nađoh košnice. Kažu treba vlage u zraku, ako je sad nije bilo neće nikada.
Pčela na 5- 6 ulica, u jednoj hodaju po vanjskom dijelu košnice,očito poludile.
Medni vjenci vidljivi, aliii stavio pogaće po preporuci ovih starijih oko mene. Pa budemo vidjeli kako će biti.
Našao po dve tri pčele uginule na podnjači, sve ostalo izgleda ok,meni, koji imam pčele od svibnja tj.maja.
Više ih nediram do početka marta, kako bude biti će.
A nagodinu nadam se da će iz u zimi biti petanaestak.
Lp, Josip

Josip Kollert:
E da zaboravih. U tri društva je klube,ajmo reći na sredini. A u jednoj je izrazito napred,tj. uz samu stjenku košnice, do prednje strane koja je okrenuta (kao i sve) prema istoku. Zašto?
Medni vjenci iza postoje, ne vadeći ramove ne vidim im kraja. Znači meda  ima.
U prošlom postu sam naveo da su dobile pogaću, tako da nesekiram da neće doći do ovog meda iza bez obzira na zimu.
Ako ima neko objašnjenje,molim Vas odgovor. Ako je moj propust u nećemu da ne ponovim i nagodinu.
Lp,

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju