Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Moj početak

<< < (4/15) > >>

Miroslav Šugić:
Josipe, kod mene u većini slučajeva klube je na sredini trećeg nastavka ali zahvata i drugi .U nekoliko su levo ili desno a u jednoj su sasvim napred.Mislim da položaj klubeta zavisi od mesta poslednjeg legla....U dve koje su mi prolećni rojevi koje su istovetno krcate medom u dva nastavka klube nije isto raspoređeno...u jednoj je klube u drugom i tek zahvata treći a u drugoj mi je klube u trećem pri vrhu i malo zahvata drugi...zato i mislim da položaj klubeta određuje mesto poslednjeg legla a bočno postavljanje klubeta zavisi od mesta tamnijih ramova...bar takva su moja početnička zapažanja....

Josip Kollert:
Budući da sam na početku,neka one budu gdje žele samo neka prežive do proljeća.
Lijep pozdrav

Rakovac Goran:

Не бој се Јосипе преживеће оне лепо све је то код тебе у најбољем реду. То што ти је клубе напред до лета није ништа чудно. Ту је струјање свежег ваздуха најбоље. Вероватно си имао и легло нешто дуже због лепог времена и ту где је било најкасније легло су се саме и зазимеле. Ништа то   није ни чудно ни лоше не бој се.

Josip Kollert:
Danas pogledano iza oksalne. U 1. 8 varoa-12 uginulih pčela
                                                    2. 6 varoa- 4 uginule pčele
                                                    3.11 varoa- 7 uginulih pčela
                                                    4. 4 varoe- 6 uginulih pčela
Sad ćemo lijepo čekati proljeće pa kako nam bude.
Lijep pozdrav svima.

Rakovac Goran:

Добар резултат Јосипе. Од сада само мир на пчелињаку. Срећно зимовање. Поздрав.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju