Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje

<< < (2/7) > >>

Misko Savic:
Danas uradio kontrolu novoformiranih drustava, u sva pet drustva mlade matice se oplodile i pronele. Nastavio sam sa njihovom prihranom svaki drugi dan po 200ml sirupa. Sacekacu jos desetak dana da vidim kako rade mlade matice a onda ako je sve kako treba sledi obelezavanje matica.

Misko Savic:
Pozdrav za sve kolege sa foruma, posto se dugo nisam javljao, a redovno sam pratio vasa javljanja i desavanja na vasim pcelinjacima. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim dobrodoslicu svim novim clanovima. Kao i kod svih, uglavnom ova pcelarska godina losa kao ni jedna do sad, meda nije bilo , ali je bilo prihrane i prosirivanje pcelinjaka. Posto se sezona privodi kraju sta reci osim da nam se ne ponovi godina ko ova sto se tice pcelarstva. Da se ne bih ponavljao posto je dosta pisano o svim problemima u toku sezone, sve je to pratilo i mene i moj pcelinjak. Jedino sto je dobro sto sam prosirio pcelinjak za jos pet drustva. Jos jednom pozdrav za sve kolege sa foruma.

Misko Savic:
Danas obisao pcelinjak po suncanom ali vetrovitom danu, nisam otvarao kosnice zbog jakog vetra, pcele su vredno radile i po jakom vetru donosile su polen u velikim kolicinama. Danas i postavljena pojilica na pcelinjaku mada nocu jos uvek mrzne voda kod mene su noci jos uvek u minusu, ali pcele traze vodu na cesmi i po barama.

Misko Savic:
Danas obisao pcelinjak po lepom suncanom i toplom danu, pcele su bile u punom izletu , donosile su polen u velikim kolicinama. Danas sam odlucio i zapoceo stimulativnu prihranu sirupom u razmeri 1:1 po pola litra po kosnici, posto u narednih nekoliko dana najavljuju toplo vreme. Dren je u punom cvatu, ljubicice, kacuni, dzanarika bi trebala da otvori za koji dan, pozdrav za sve kolege.

Misko Savic:
Danas uradio prvi detaljan pregled jedne kosnice, cisto da vidim kakvo je stanje. Legla ima na tri rama po jedna polovina obostrano, polena su donele po punu jednu stranu rama do legla. Posto je zahladnelo ova dva dana odlozilo je i cvetanje dzanarike koja sam sto nije krenula, nadam se lepom vremenu i dobrom razvoju pcelinjih zajednica. Za koji dan kad otopli uradicu detaljan pregled svih zajednica da utvrdim stanje i sta treba raditi. Pozdrav za sve kolege.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju