Radovi na pčelinjaku > Praktično pčelarstvo i metode pčelarenja

PVC folija na košnici

<< < (2/7) > >>

Branislav Tancic:

--- Citat: dusan lazic  Oktobar 05, 2016, 11:27:00 ---Branislave,
foliju držim cele godine.
Da dodam još: Folija sama ne bi bila ništa da iznad nje nije još neka termo izolacija. Na košnicama koje su mi u kontejneru imam preko folije stirodur a košnice koje su mi na zemlji imaju stirodur u krovu.
Ovaj efekat: hidro(folija) i termo(stirodur) daju pravi rezultat i zimi i leti.
Pozdrav.

--- Kraj citata ---
Ja imam stiropor ispod krova, ali foliju nisam dosad koristio.
Jel folija ide od kraja do kraja ili ostavljas odusak izmedju nje i zidova nastavka?

Pozdrav

Anto Dankić:
Stavljam foliju samo da prekrijem otvor na poklopnoj dasci na kojem je bila hranilica. Na ovaj način začepim preveliki otvor da mi se ne gubi toplina oko klubeta po zimi, ujedno kondenzat koje se stvori ispod najlona pčele okoriste da ne moraju van po vodu. Pored ovog ima još jedan manji otvor (3cm) kojeg ne zatvaram nego dopuštam da višak vlage izlazi van košnice.

dusan lazic:
Nenade, nikakvih "odušaka". Kompletna izmena vazduha (gasova) se odvija kroz otvor leta.

Gradimir Isailovic:
Ja  sam  od  ove  godine  prilikom  tretiranja  mk takodje  postavio  pvc  foliju na  svim  kosnicama  i nemam
nameru  da  je  skidam. Vrlo je  zgodno, pogotovu u hladnijim danima, moze  se  na  kratko  pogledati  sta  se   dogadja  unutra ,a  da  pri  tome  se  bas  direktno  ne  otvara  kosnica. Mozda  i nisam u pravu,  videcemo....

Branislav Tancic:

--- Citat: dusan lazic  Oktobar 05, 2016, 14:51:14 ---Nenade, nikakvih "odušaka". Kompletna izmena vazduha (gasova) se odvija kroz otvor leta.

--- Kraj citata ---
Ja sam Branislav :)
Hvala za informacije, tako sam i ja mislio.

Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju