Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

Пчелињак Пешић

<< < (11/12) > >>

Nebojša Pešić:
                   Прошетао сам се данас на мом пчелињаку. Све је мирно, нема излета пчела из кошница јер је дувао хладан северозападни ветар. Чују се јата ждралова која су летела ка југу најављујући долазак зиме у наше крајеве. По подне сам и мало куцао рамове .   
     Чекамо први снег.

Vojo Brstina:
Срећно зимовање драги пријатељу.
И код мене исто стање.
Око подне у ваздуху су се окупљали ждралови и одоше на југ.
Чекамо захлађење а оно је заправо код мене већ почело.
Хладан ветар бије данас на седам степени и имао сам осећај као да је тек мало изнад нуле...

Поздрав...

Nebojša Pešić:
        Тако је и код мене. Нека је добро зимовање на твом пчелињаку Војо

Поздрав!

Nebojša Pešić:
     Третман оксалном киселином накапавањем улица клубета урадио сам дана 07.12. Било је прохладно јутро са повећаном влажношћу. Такво време је потрајало наредних 4 до 5 дана, са хладним ноћима.
      Данас сам проверио дејство оксалне киселине. На увлакама подњача било је углавном тек по једна до две мртве варое, понегде ни једна. Само у једној кошници која је средином новембра имала нешто затвореног легла било је од 25 до 30 вароа.
     Баш ме је  изненадио овако мали број угинулих вароа. Да напоменем да сам друштва почетком октобра испрскао "Војвиром" и још једном средином новембра месеца, тако да је то сигурно утицало на значајно смањење варое.
      Планирам да наредних година избацим из употребе оксалну јер су Војини препарати сасвим довољни.
       Леп поздрав и добро зимовање пчела свим колегама са форума.

Rakovac Goran:

Небојша какво је стање са храном а посебно са бројем пчела у кошницама ?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju