Autor Tema: Smederevo grade od davnina...  (Pročitano 33952 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Smederevo grade od davnina...
« Odgovor #285 poslato: Jun 30, 2020, 14:36:40 »
Данас сам прегледао то друштво и ништа сумњиво нисам видео. Ипак ћу направити неки план, највероватније наставити са лиунском киселином.
Биће то добро, онако како треба да буде...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Dragan Šošić

• Više od prijatelja foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
« Odgovor #286 poslato: Jul 01, 2020, 19:00:21 »
Пази када прегледом желиш да установиш какво је стање са вароом. Некада можеш видети да је има, али најчешће се то не види. Разлог је тај што је углавном у леглу и оно што сам већ навео: завлачи са у трбушне прстенове и тешко је видети вароу која је тако скривена.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
« Odgovor #287 poslato: Jul 02, 2020, 13:15:42 »
Свако јутро узмем по пар кашичица перге помешане са медом. Пуцам од снаге...

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
« Odgovor #288 poslato: Jul 07, 2020, 17:48:15 »
          Данас захлађење. Пчеле не излазе. Ваља мало и да одморе...  :) ... на црвено слово...

П.С Стражарице не одмарају...

Van mreže Rakovac Goran

• Više od prijatelja foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
« Odgovor #289 poslato: Jul 07, 2020, 19:17:21 »

Имају и оне душу а верујем и више од тога.

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
« Odgovor #290 poslato: Jul 07, 2020, 23:41:35 »
Мислим да је мало пчела изашло. Само ове из централних али је требало и из унутрашњих кошница. Стражарица је у почетку било мало али су се организовале и поново заузеле улазе. Нису пуштале пчеле којима је дошло преко главе.
Ипак сутра је нови дан... ако изађу све пчеле можда и буде медно за младе пчеле и будућа легла.

Van mreže Zoran Vučković

• Stari član foruma
« Odgovor #291 poslato: Jul 08, 2020, 07:22:53 »
Како сам и претпостављао стражарице су се најбоље снашле у задимљеним кошницама чак су се појавиле и стражарице на бумбарима. Пуно пчела је повређено. Ипак много младих пчела је изашло и све су послале поруку да им се придруже пчеле из унутрашњих кошница. Данас је нови дан. Медно.
Нека помогне Света Преподобна Февронија....