Radovi na pčelinjaku > Praktično pčelarstvo i metode pčelarenja

Dodavanje LR polumedista ispod medista...greska ili???

(1/1)

Adis Eminovic:
Pozdrav kolege, nesto sam uradio na jednoj kosnici a neznam jesam li uradio ispravnu stvar ili sam napravio problem pcelama. LR kosnica  plodiste pa mediste i na vrhu polumediste sa SO,nisam stavljao MR.Pre 4 dana kada sam pregledao plodiste je bilo puno legla i hrane, mediste krcato nepoklopljenig meda( deset dana pre ovog pregleda bilo je prszno i jako malo hrane u plodistu) i sta ti ja uradim, plodistu dodam izgradjen ram pa na njega mr onda polunastavak sa SO i mediste dignem gore. Oce to biti ok ili sam pogrijesio i ako sam volio bih cuti zasto je to pogresno odnosno ispravna stvar hvala.

Sasa Blagojevic:
Meni pre pocetka bagrema isto takva kombinacija nastavak pa mr pa mediste pa polunastavak sa osnovama, nisu pipnule polunastavk. Pa ja pri kraju bagrema polunastavak stavim direktno na plodiste pa mr pa mediste i one jace krenule da ga izgradjuju i pune sa medom. Verovatno su prenosile i med iz plodista i unos plus. Danas kisa bila ali sutra treba da pogledam kakvo je stanje

Adis Eminovic:

--- Citat: Sasa Blagojevic  Maj 24, 2017, 21:21:55 ---Meni pre pocetka bagrema isto takva kombinacija nastavak pa mr pa mediste pa polunastavak sa osnovama, nisu pipnule polunastavk. Pa ja pri kraju bagrema polunastavak stavim direktno na plodiste pa mr pa mediste i one jace krenule da ga izgradjuju i pune sa medom. Verovatno su prenosile i med iz plodista i unos plus. Danas kisa bila ali sutra treba da pogledam kakvo je stanje

--- Kraj citata ---

I ja sam upravo zbog toga, dok je bio na vrhu nisu ga ni posjecivale i sad kad je mediste puno a vrijeme i pasa ajde recimo nije lose odlucim ga staviti na plodiste. Samo imam osjecaj da nisam trebao stavljati MR na plodiste nego uraditi tako kao ti jer nekako mi se cini da je ovo drustvo koje je bilo bez MR bolje radilo mada ne mora znaciti da aam upravu to su neka moja misljenja a ja kao pocetnik i kada sam upravu opet mi treba potvrda od nekog iskusnijeg. A mozda je pasa malo krenula pa i unos bio bolji i nema nikakve veze sa MR. Jedino neznam dali sam im sada produzio poklapanje meda zbog toga sto sam uradio gore navedeno..

Navigacija

[0] Indeks poruka

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju