Autor Tema: ВојВир нови лек за уништавање варое, вируса и ноземозе  (Pročitano 4326 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Хвала ти драги мој пријатељу Дуле што си поделио своја искуства са нама.
И моја искуства су слична.
Ја сам само најпре радио митаком на ових 6-7 експериментални заједница и то десет пута сваки други дан а тек после са Војвиром на овој заједници која је имала највише варое.
Вероватно је разлог што је Војвир побио више варое тај што сам са њим радио касније када се смањило легло и варое више остало на пчелама.

Спремићу ти следеће седмице још једну литру да урадиш третман прскањем кад нестане легла.
Ја частим.
А кад се сретнемо онда ћемо да наздравимо за наше здравље, здравље наших пчелица и за Војвир.
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој.
Нека блиста српско пчеларство.
Благо оном ко више види својим него туђим очима.

Van mreže dusan lazic

• Prijatelj foruma
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Vojo, zaboravih da te pitam: koje je osnovno vezivno sredstvo u Vojviru?
 (u Brstivari parafinsko ulje, u Nozevoju alkohol...)

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
Касније ћемо и томе Дуле.
Поздрав за све драге пријатеље..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој.

Van mreže Misko Savic

• Stari član foruma
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m
Vojo vojvir radi.
Tacno tako, 16.10. Uradio kompletan tretman Vojvirom na svim kosnicama, izvadjen svaki ram i kompletno preprskan i ram i pcele na njemu. Odradjeno dva meseca posle postavljanja herbe, i prestanka opadanja varoe. Zbog obaveza nisam mogao da obidjem pcelinjak do 20.Na moje iznenadjenje na vise od 70% kosnica sam na fiokama nasao od 4 do 15 opalih varoa i to uglavnom sasusenih samo jednu sam nasao da je jos uvek ziva i da se pomera. Tako da slobodno mogu da kazem da Vojvir radi, i da ima dejstva. Ocistio sam sve fioke pa cu za koji dan ponovo pregledati i javiti kakva je situacija. Pozdrav za sve kolege.

Van mreže Nebojša Pešić

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
   Као што сам претходно писао, пре 2 недеље Војвиром сам третирао пчелиње заједнице прскањем сваког рама. За 38 заједница отишло је скоро 3/4 течности.  Прегледао сам после недељу дана неколико увлака где сам налазио понеку опалу вароу. Нисам могао да их прецизније избројим због разног труња и слабе уочљивости. Осим наочара, нажалост требаће ми и лупа.
    Војо, пошто сам потрошио скоро сав Војвир очекујем твоју малу донацију за будуће третмане.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
Хвала вам другари на извештајима.
Може Нешко пријатељу, сутра ти шаљем литар Војвира.
Трошио си значи око 20 мл по заједници. 38 х20=760 мл или око 3/4 литре.
Добро би било да их још једном препрскаш.
Сад би требало да нема више легла и да су све пчеле излежене и управо зато је потребан још један третман.

Van mreže Nebojša Pešić

• Stari član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
      Јесте Војо, добиле су мало више препарата, али им је то баш пријало.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
Препрскао са супругом пчелињак од седамдесет и неколико кошница Војвиром само преко сатоноша и потрошили смо 0,7 литара.
Потрошено нешто мало мање од 10 мл по кошници.
Срећа па га не купујем иначе бисмо потрошили око хиљаду динара за овај третман.