Ostale teme na forumu > Predstavite vaš pčelinjak

nekad i sad

<< < (2/4) > >>

Vojko Aleksic:
Колега Душане, предео је прелеп.

Шта ту има од меда, а шта од рибе?

Поздрав из кишовитог Пожаревца.

Dušan Sušić:
Kolega Vojo ima potocne pastrmke, stuke i klena. Od meda je glavna pasa lipica. Uglavnom livada koja je prepuna lekovitih trava.U blizini pcelinjaka se nalazi i mladja borova suma (oko 30 godina). Na tom podrucju se obradjuje vrlo mala povrsina zemljista tako da je znatno manja opasnost od trovanja pesticidima.

stevanovic sveto:
Kolega Dušane, taj kraj je predivan. Znam gde je poligon kod Slunja. Pozdrav.

Dušan Sušić:
Iza kosnica se nalazi desetak velikih stabala drena .Naravno ima i dosta leske. Pcele vrlo rano dolaze do polena i uglavnom dodje do rojenja vec u drugoj polovini aprila. Prosle godine kad sam stigao na pcelinjak nasao sam 5 rojeva na stablu drena. jedan ogroman je visio 2 dana. vidi se na jednoj fotografiji kako je vec poceo graditi sace na grani. Ove godine cu imati vise mogucnosti da im se posvetim pa cu spreciti rojenje. Naravno vec sam poceo traziti pcelare za kupovinu jos 50 novih rojeva pa ce to biti malo ozbiljniji posao

Vojko Aleksic:
Dušane, opredeli se za proizvodnju paketnih rojeva i rojeva na ramu. Kakva kupovina, ti proizvodi i prodaj rojeve.

Tako razvijena društva u aprilu možeš da seliš na bagremovua pašu. To je teška industrija meda.

Rojenje spreči izjednačavanjem, uzimaj od prejakih društava ramove sa leglom, dodaj ih najslabijim.

Poozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju