Autor Tema: Слободна тема...  (Pročitano 38575 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #135 poslato: Oktobar 28, 2020, 00:17:20 »
Безбедност је безбедност, осам деценија без измене (како су кренули напуниће свих осам деценија и ко зна колико још), нема кречења Београда, што је сигурно сигурно је...
Традиција се наставља... Иду даље...  :D :D :D

А веровао сам да видим светло на крају тунела, ипак...  :'(

Као давне јесени 87 када сам рекао готово је са мирним сном, умотао дете у ћебе и појурио у поноћ сигурнијим беспућем до мирнијег сна, почињу игранке без контроле а 9. новембра две године касније навече рекао почиње лудило и сутрадан рано ујутро устао у четири сата и освануо са жељом за мир и миран сан тражећи га 400 километара даље клекнуо и пољубио своју недосањану свету земљу верујући у слободу.

Годину дана касније коначно сам сместио сада већ нас четворо ( њих двојицу наследника који већ одавно нису са нама, супругу и мене четвртог)  и веровао да сам нашао мир а ни слутио нисам да сам се сместио у "зону сумрака" , "зону безнађа"  и "зону изгубљених генерација".
Те јесени 90. када сам у кући православног свештеника на вратима канцеларије у свом новом селу, где сам дошао да се пријавим као још један парохијан прочитао латинични натпис " KANCELARIJA" схватио сам да сам изгубљен, да сам заробљен као и многи који нису свесни окова и решетака у којим се налазе и да је пут  до слободе далек и да је питање Божије воље да ли ћу га икада дочекати.

Дочекати дан разумевања речи Ђуре Јакшића, Алексе Шантића, Јована Дучића, Бранислава Нушића,младог Матије Бећковића и дочекати дан када ће мој народ схватити да говори тамо неким плаћеним хибридним језиком, дан када ћемо схватити да не пишемо својим писмом и да не гледамо време својим најстаријим календаром, дан када ћемо љубити своју земљу, тај дан је ДАЛЕК и колико сада видим нећу га дочекати макар да живим још ко зна колико, колико год ми Господ одреди година.

Ту је и даље стара екипа и њихови наследници да мисли о нашој безбедности и свакој слободној идеји о далекој слободи...  :D :D :D   
Боже, хвала ти...  :-X

Благодарим...   
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2020, 00:49:52 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
« Odgovor #136 poslato: Oktobar 28, 2020, 01:00:10 »
Мој Бора...

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
« Odgovor #137 poslato: Oktobar 28, 2020, 01:16:03 »
Па добро, за нас нема даље, нисмо дочекли тзо што смо ( ако смо) сањали али како да обезбедимо образовање следећих генерација...

А је ли, хоћете да створите слободне генерације? Е господо Срби мало сте се прерачунали са образовањем.
Од 1684 па на даље можете само да певате песмице за децу, без појашњења, нека вам објасни леополд, или можда Мокрањац: У Будиму граду чудно чудо кажу...

Ал Жика је ту...  :D :D :D

[ Neispravan YouTube link ]

Три века испред света...

Van mreže Rakovac Goran

• Više od prijatelja foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 28, 2020, 10:30:21 »

Војо претешка је ова твоја " слободна тема ". Разумем те јер знам твоју животну причу. Делим твоје мишљење да је и наша генерација изгубљена у простору и времену тражећи узалуд смисао у окружењу бесмисла коме смо изложени. Има ту нажалост у великој мери и наше кривице.
Пчеларству сам се као хобију , између осталог , окренуо баш из разлога да у делу живота који ми је преостао нађем склад и смисао. За сада помаже. Зато дај да ипак пишемо о пчеларским темама иако ових дана и година ни оне нису највеселије.
Овај форум мало по мало замире те дај да га заједнички раздрмамо и развеселимо. Ти би као домаћин требало да предњачиш у томе. Крени а ми остали ћемо те подржати. Поздрав и не замери на овим речима. Добронамерне су.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
« Odgovor #139 poslato: Oktobar 28, 2020, 18:10:42 »
У праву си Гого...
Треба писати о пчелама и радовати се успесима.
Цео дан сам себи постављам питања што ми је то требало ноћас да пишем када се ништа променити не може.
Ваљда ми је мало лакше кад којешта напишем после ових нових именовања и расподеле ресора од којих ипак зависи будућност нових генерација за које ни у сну бих пожелио да прођу и доживе 1% од оног шта смо ми преживели.

Ипак, нећу да сам себи покварим још једну вече мислећи о прошлости и садашњости.
Идемо даље, биће боље...

Поздрав драгим пријатељима...

Три века испред света...