Savez Pčelarskih Organizacija Srbije > Propisi Spos-a

Tumačenje pravila, propisa i zakona

<< < (6/7) > >>

Драган Нешковић:
Поздрав Марио,
Управо сам поставио овај исти линк за ову вест, када видех твоју поруку  :D  повлачим онда "дупликат",  ;D
Марио, то што се наши податци налазе на "изволте", не треба да значи да их ми још требамо остављати где год стигнемо и како се коме "дигне", да нам их тражи. Када неко украде те податке, пре или после он ће одговарати.
Када се да пристанак да неко има твоје податке, то се третира другачије! Добровољно си дао и ту не пише да те је неко уценио, по било ком основу. Сваком човеку би требало да буде јасно, да ово није ни мало наивна ствар.

Такође је сасвим јасно да пчеларском савезу, апсолутно тај ниво података није потребан. Начин на који се ти људи опходе према својим колегама пчеларима, скреће пажњу да треба бити врло опрезан на ту тему.
Сведоци смо да такозвана "наша", пчеларска органицазија, вољом малог броја људи, постаје "њихова", а да су пчелари ту само нужно зло, које треба да плаћа и издржава "елиту". Ту се улога пчелара завршава јер услове и правила игре одређује "елита", која ће причати шта мора да се ради и на који начин.
Механизам који је успостављен у "нашем", пчеларском савезу, сву моћ одлучивања даје тој "елити", а коришћење тог механизма и сасецање сваког оног ко другачије мисли, на начин на који се то практикује, изазива велику сумњу у намере таквих поступака.

Апсолутно подржавам идеју снажног, јаког и сложног пчеларског савеза који ће на најбољи начин чувати интересе нас пчелара. У том смислу подржавам све напоре СПОС-а који имају тај циљ. Мислим да греше сви они који само критикују да ли цео СПОС да ли само председника. Има одличних ствари које је СПОС покренуо и све то што је добро, треба подржати. Међутим оно што није добро, свакако треба рећи. Надам се да ће наше колеге које тренутно одлучују у СПОС-у имати разума, да више пажње поклањају пчеларима и њиховом мишљењу. Било да су тренутно чланови или нису. Циљ треба да буде, да сви ми пчелари у Србији, будемо чланови СПОС-а.
Тај циљ се неће остварити шиканирањем и прогањањем свих оних који мисле другачије или не мисле као руководство.
Инсистирање на једноумљу је сигуран пут у пропаст.

Mario Ratancic:

--- Citat: Драган Нешковић  Decembar 11, 2014, 14:54:38 ---Tо што се наши податци налазе на "изволте", не треба да значи да их ми још требамо остављати где год стигнемо.
Сваком човеку би требало да буде јасно, да ово није ни мало наивна ствар.

Такође је сасвим јасно да пчеларском савезу, апсолутно тај ниво података није потребан. Начин на који се ти људи опходе према својим колегама пчеларима, скреће пажњу да треба бити врло опрезан на ту тему.
Сведоци смо да такозвана "наша", пчеларска органицазија, вољом малог броја људи, постаје "њихова", а да су пчелари ту само нужно зло, које треба да плаћа и издржава "елиту". Ту се улога пчелара завршава јер услове и правила игре одређује "елита", која ће причати шта мора да се ради и на који начин.
Механизам који је успостављен у "нашем", пчеларском савезу, сву моћ одлучивања даје тој "елити", а коришћење тог механизма и сасецање сваког оног ко другачије мисли, на начин на који се то практикује, изазива велику сумњу у намере таквих поступака.

Апсолутно подржавам идеју снажног, јаког и сложног пчеларског савеза који ће на најбољи начин чувати интересе нас пчелара. У том смислу подржавам све напоре СПОС-а који имају тај циљ. Мислим да греше сви они који само критикују да ли цео СПОС да ли само председника. Има одличних ствари које је СПОС покренуо и све то што је добро, треба подржати. Међутим оно што није добро, свакако треба рећи. Надам се да ће наше колеге које тренутно одлучују у СПОС-у имати разума, да више пажње поклањају пчеларима и њиховом мишљењу. Било да су тренутно чланови или нису. Циљ треба да буде, да сви ми пчелари у Србији, будемо чланови СПОС-а.
Тај циљ се неће остварити шиканирањем и прогањањем свих оних који мисле другачије или не мисле као руководство.
Инсистирање на једноумљу је сигуран пут у пропаст.
--- Kraj citata ---

Kao što sam naveo u prethodnom postu, svako odlučuje za sebe da li će ili neće dati svoje podatke. U potpunosti se slažem da uslovljeni podaci, od strane SPOS-a, nisu neophodni da bi se ostvarilo članstvo u organizaciji.
To je jedan od razloga zašto nisam član organizacije i neću biti sve  dok bude uslov da se moraju dati takvi podaci. Drugi problem je što organizacija želi da ima proširene statističke podatke, ali nema nikakve garancije da će tajnost podataka biti obezbedjena. Ako su to već jednom prekršili i bez odobrenja i znanja članova predali baze podataka trećim licima, prekrišiće to još koji put.
To se zove samovolja i odraz je dubokog nepoštovanja prema ljudima. O kršenju zakona mislim da ne treba da govorim.

Organizacija ne treba samo da čuva interese pčelara, organizacija treba da radi u interesu pčelara jer je zato i formirana.
Slažemo se da ima odličnih stvari koje su pokrenute, medjutim neprihvatljiv mi je odnos prema kolegama. Nema niko pravo ni da vredja, niti da omalovažava niti da se istresa na bilo kome.
To je odraz nevaspitanja, nekulture i bezobrazluka.
Pogotovo mi smeta samovolja pojedinaca koji se zaklanjaju iza organa i neprihvatanje dobronamernih sugestija. Odgovornost nikada ne može biti kolektivna, ona je lična.
Kada se takve stvari reše i dovedu do nivoa uzajamnog poštovanja, uvažavanje stavova i mišljenja tek onda se može govoriti o napretku.
Do tada je "na zapadu ništa novo".

Boris Salaj:
Čitam da firme za otkup meda potpisuju ugovore u kojima se obavezuju da će otkupljivati med samo od članova SPOS...nešto tu vonja debelo.....

Lazovic Zivojin:

--- Citat: Boris Salaj  Decembar 11, 2014, 16:09:28 ---Čitam da firme za otkup meda potpisuju ugovore u kojima se obavezuju da će otkupljivati med samo od članova SPOS...nešto tu vonja debelo.....

--- Kraj citata ---
Od članova otkupljuju danju...

Sinisa Mirovic:
Proverite firme na netu i sve ce vam biti jasno cime se bave i kolika je sigurnost isplate zakljucicete sami.
Elem nisam primetio da neka firma nece da otkupi med od mene zato sto nisam clan SPOSa i dosad je bilo to ali oni "provucu " po tudje ime i nikad nema problema .Njima je bitna zarada ,a najsladja je od preprodaje tako da sami oni nadju nacin da se dokopaju tvog proizvoda .
Brinimo se mi da ga imamo vise za prodaju ,a sto se plasmana tice ne berite brigu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju