Autor Tema: Узимљавање Пчелињег друштва на три наставка у кошници РВ  (Pročitano 4582 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Nikad, moja leta su uvek širom otvorena i nikakve češljeve ne stavljam.
Ima li grabeži?

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Šti bi naš Voja rekao"ne boj se grabeži dok su društva zdrava"
Imao sam proletos rojić koji sam uzimio namerno na dva rama pčela i puno hrane.....
Izašao je bez problema ali zbog malog broja pčela slabo su se razvijale..... Matica i šaka pčela ih je bilo u Aprilu...... Dve tri nedelje su tako kilavile dok ih nije zahvatila geabež.... Jedan rojić bez matice mi zahvatila grabež....... Sve zdrave i sa maticom odolevaju bez problema.......

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
imam i ja iskustva sa tako slabim rojevima u prolece ali da bi se razvio trebalo bi ga staviti iznad jaceg drustva odmah iznad satonosa ali bi trebalo podnjacu ovog slabijeg drustva zameniti nekom modifikovanom podnjacom tj poklopnom daskom sa letom koja bi na sredini trebala da ima zamrezen otvor (zamrezen sa obe strane da se pcele nebi tukle preko mreze) dimenzija 15x15 ili 10x10 moja iskustva su da takav rojcic koristi toplotu jaceg drustva i brzo se razvija u srednje jako drustvo naravno treba raditi sa njim na prosiravanju dodavanjem izvucenih ramova prihranom na kraju ovo drustvo nece stici za bagrem ali ramovi sa leglom posluzice za oplodnjake ili pojacavanje drugih drustava tako da vredi malo da im se posveti kada se vec nadju na pcelinjaku u kasnu jesen...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Miloše, ja sam ovaj moj namerno žrtvovao, uzimio sam ga slabog, na jedva dva rama pčela.... Prihranio ga dobro, pun hrane je bio..... Podbacio munastavak sa praznim saćem...... I prezimio je tako slabašan..... U proleće nije imao dovoljno pčela da se razvije... Nisam hteo da ga pojačavam upravo zbog grabeži, da vidim dokle će izdržati.... Dočekao je april i izdržao je dok nije ostalo bukvalno tridesetak pčela i matica.... Onda je tek krenula grabež...... Znači sve dok su zdrave, razvijaju se i imaju maticu grabež se neće javiti....... Ako mi nešto veliko ne pogrešimo.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Majkane, imam ja za tebe jedno pitanje, nije za ovu temu pa kada ga vidis ti odgovori, ali posteno....

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Zoki na kog Majkana mislis  :)

Pa sad na grabez utice mnogo toga od zdravstvenog stanja drustva pa do dugorocnih vremenskih uslova unosa itd ...

E sad na pcelinjaku imam par slabijih drustava tj na jednom nastavku RV a ceo pcelinjak (20 tak drustva)trebam da prebacim u Kontejner ( nikako da stignem od obaveza u jagodama i na poslu ) i planiram ove slabije da postavim iznad jacih da zimuju ali videcu kada ih budem prebacio mozda ih postavim na prazan nastavak sa SO da zimuju ...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Meni ste svi majkani...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Majkane, imam ja za tebe jedno pitanje, nije za ovu temu pa kada ga vidis ti odgovori, ali posteno....
Za kojeg majkana i koje je pitanje?

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Pa ogovorio mi je vezano za prevesavanje....