Radovi na pčelinjaku > Praktično pčelarstvo i metode pčelarenja

Zazimljavanje malih društava (rojeva)

<< < (3/8) > >>

Esad Jusić:
Savo, Savo,
Evo žena spremna za u grad i čeka dok ja spremim tebi slike. Da znaš da smo "poigrali" i ti, i ja , i slike i pčelarstvo. Eto ti sad. Vidiš šta mi radiš. E, jesi mi neki drug!
Lijepa ti je slika.
Nisam poslao trodijelni LR sa po tri rama, četverodijelni LR sa po dva rama, dvodijelni LR sa po pet ramova i još štošta. No, duga je zima. Vidjećeš da sam čačkao svašta. Zato i jesam "uspio".
Pardon, na slici "Jad i bijeda",  vidi gore, vidi se zazimljeni trodijelni LR sa po tri rama (trobojni), ali nemam čišću sliku. On je drugi zdesna. Stavi duple čale.
Pozdrav, svako dobro!

Esad Jusić:
Savo,
Eh, evo sam se vratio iz grada. Malo se smrznuo, malo razgledao, kupio ponešto, malo trača i bježi kući.
Rekao sam da ti je lijepa slika RV, sad se ispravljam, nije lijepa, prekrasna je.
Zanimljivo rješenje ručki na onom plavom nastavku. Ja imam običaj jednostavno prišarafiti letvice 20x20 mm. Znaš, mislim da je šteta ionako tanko tijelo košnice od 20 mm još više štetiti utorima za ručke, no sve ima svoje zato.
Pozdrav, svako dobro!

sava mitic:
Kolega Esade
Taj plavi RV nastavak je od STIRODURA. Rukohvat je takodje od stirodura i to od otpadaka koji su mi
ostajali prilikom rezanja stirodura. Rukohvat je zalepljen Henkelovim lepkom i improvizovano stavljen
holšraf.

Na prednjoj stranici stirodur nastavke gde se oslanjaju satonoše RV ramova u košnici, postavljen je
komad drvene daščice širine 5 cm i na njemu je prošlican falc na koga leže satonoše ramova.
Pozdrav iz Aleksinca

Esad Jusić:
Aha,
E, de mi sad, ako ti nije mrsko, ukratko uporedi košnice od stiropora (stirodur) i od drveta. Naravno, kad stigneš, nema hitnje.
Pozdrav, svako dobro!

sava mitic:
Kolega Esade
Za mene je kod košnica od stirodura u primeni tokom predhodne dve godine, jedini problem što me iznenade sa otvaranjem ponekog otvora na spojnim mestima izmedju nastavaka i to na mestu gde
meni to tehnološki ne odgovara.
Ja te otvore početkom sezone repariram i dovedem u ispravno stanje, a dok imam ovu količinu stirodur
nastavaka, odlučio sam da njih isključivo koristim kao plodišne nastavke, odmah iznad podnjače, dok
bi iznad matične rešetke ostavljao nastavke izradjene od drveta.
Drvo je drvo i to ne treba uporedjivati sa kvalitetom košnica od stirodura. Medjutim za odredjene situacije mogu poslužiti, tim pre da sam jedan veći broj RV nastavaka uradio od stirodura debljine
20 mm. Nadalje koje budem radio biće od debljine 30 mm, s tim što u jednoj probnoj seriji planiram
malo drugačiji način izrade. Ali, o tom potom. Kada budem uradio pokazuću to i slikom.
Do tada pozdrav iz Aleksinca

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju