Autor Tema: Druženja u Staroj Srbiji  (Pročitano 7289 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Druženja u Staroj Srbiji
« poslato: Decembar 15, 2016, 07:47:11 »
Pčelari iz cele Srbije, Rapublike Srpske i Makedonije, vrlo rado svraćaju i organizuju druženja u restoranu Stara Srbija.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2016, 09:15:40 »





                         Честитам Рашо . Поранио си и одмах сабајле, отварањем ове теме, испунио синоћ дато обећање. Наслов је прави " дружења " а не " дружење " у Старој Србији. Разлог је једноставан је јер на том месту било већ толико правих и лепих дружења  а Боже здравља биће их још и убудуће. Зато испуњавам ево и ја моје обећање да ћу се међу првима јавити након отварања ове теме.
                         Зашто волим Стару Србију ? Пуно је ствари због којих свраћам у ову кафану али ћу навести само неколико мени најважнијих.
                         Најпре место где се кафана налази. Чубура као један од најстаријих делова Београда се још увек држи и одолева новоградњи и нељудским, бездушним стаклено- бетонским конструкцијама . Ретко где се данас у Београду може осетити мирис липе и чути зујање пчела . А то ретко где и ретко кад  је баш на Чубури и баш у башти Старе Србије. Слика коју си поставио потврђује ове моје речи.
                        Као друго амбијент саме кафане. Памтим је још од давних студентских дана када сам једно време становао ту у близини у Дубљанској. Јутарња кафа у башти Србије и прво прелиставање новина буде лепе успомене. Без обзира на протек  не малог броја година и реновирања која је претрпела ова кафана је сачувала своју душу. Нема више Домовине , Гргеча , Грмеча , Смедерева , Три листа дувана и других , да не набрајам даље, београдских кафана . Свака од њих је била позната по неком специјалитету и имала свој специфичан шмек. Истовремено су све биле исте по својој широкој души , конобарима које смо ословљавали са " Ћале " , друштву из ћошка које је свакодневно седело за истим столом . Ту су се сви знали иако можда никада нису међусобно разговарали и уљудно макар климањем главом јављали један другом. У таквим кафанама си могао и на рецку да добијеш туру пића а не ретко се дешавало да пре фајронта и конобар ( онај Ћале ) да једну студентску туру. Бакшиш се ту давао са задовољством  јер се давао пријатељу . Није да тога више нема али је ипак много , много ретко па зато више у кафане и не идем. Понекад , као рецимо синоћ , свратим у Стару Србију да ме жеља мине.
                       Као треће друштво. Кафана није само зграда и инвентар . Кафану чине људи који у њој раде и који ту свраћају. Једни без других нису нити могу бити. Е , Стара Србија има и једне и друге. Са једне стране персонал на челу са нашим Жаретом а са друге ми назови гости који се у њој домаћински а не гостински осећамо. То је једна , једина и права добитна комбинација.
                       Да не дужим више , постајем превише носталгичан , а то баш не волим те ћу навести само још један разлог. То је пчеларство и пчелари који освојише Стару Србију. Постала је већ традиција да се овде окупљамо , упознајемо и један другом остављамо поруке. Већину пчелара са којима одржавам контакт сам ту упознао. Синоћ двојицу , тројицу строседелаца са овог форума. Када су долазили већ са самих врата сам знао ко су иако се никада пре тога нисмо видели. Причали смо приче као да смо заједно одрасли. Личили су ми на рођаке које дуго нисам срео а не на познанике са форума. И зато волим Стару Србију и са задовољством у њу свраћам. Хвала синоћњем друштву на лепо проведеној вечери .


                       П . С .


                       Посебан поздрав за Шумадинца. Име му нећу помињати али не сумњам да ће се он одмах сам препознати.
                       


Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2016, 12:21:01 »
Da, da Gorane, juce popodne pa do kasno u noc, druzili smo se u STAROJ SRBIJI! Ja sam prvi put bio na druzenju, osecao sam se prijatno i bilo mi je mnogo lepo. Divotu druzenja pcelara podelio sam sa vama i ako sam medju svima prisutnima verovatno bio najstariji po godinama, jer smatram da NIKAD NIJE KASNO ... U ostalom uvek neko mora biti najstariji.
 Bez obzira, kao sto rekoh da sam po prvi put bio fizicki sa vama, mnoge sam prepoznao sa vasih slika na forumima i dozivljavam vas kao stare znance i prijatelje. Voleo bih a dace Bog da do sledeceg vidjenja i druzenja ne prodje mnogo vremena, jer imamo mnogo tema za razgovor.
Umalo da zaboravim, hvala deliji sa Uba za voznju do moje destinacije!

Jedno lepo vece za pamcenje.
Pozdrav iz Sumadije
Milosav

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2016, 13:23:52 »
Pevaj Srbijo...... I stara i mlada....

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2016, 15:29:13 »
Foto izveštaj

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2016, 15:30:59 »
.

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2016, 15:32:22 »
.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Druženja u Staroj Srbiji
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2017, 02:19:33 »
Важно је бити човек...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.