Autor Tema: Treći državni pčelarski sajam  (Pročitano 20571 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Treći državni pčelarski sajam
« poslato: Januar 28, 2011, 12:51:51 »
U Beogradu će se 12. i 13. februara 2011. godine odžati "Treći državni pčelarski sajam".
 
Nadležni iz SPOSa su verovatno pripremili neki program po njihovoj meri..

Verovatno da je program već objavljen na sajtu SPOSa.

Što se mene tiče, mogu samo da kažem da iz principijelnih razloga neću doći na treći državni sajam pčelarstva u Beograd.

Pozdrav svima......

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2011, 13:51:31 »
Iskreno Vojo, ne svidja mi se tvoja odluka. :(

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2011, 13:54:00 »
То се налази овде: http://www.spos.info/

Са леве стране пише: ДРЖАВНИ САЈАМ,  одатле излазе две опције: ПРОГРАМ  и УСЛОВИ УЧЕШЋА. Одаберете и читате по жељи.

Ни ја не видим разлога да идем на Трећи државни пчеларски сајам. Био сам на прва два, доста више. Чекам Каменово без Пчеле.

Поздрав свима  ;)  :D

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2011, 15:00:27 »
Iskreno Vojo, ne svidja mi se tvoja odluka. :(

Ni meni dragi moj Gorane, nije ni draga ni laka, al tako mora da bude.

Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2011, 17:53:26 »
     Ja nisam bio ni prošle godine. ove godine takođe neću ići. Iskreno ne volim gužvu i svo maltretiranje koje treba podneti.
Ali to nikako ne znači da ne podržavam Državni sajam i sve pozitivne stvari koje donosi za naše pčelarstvo. Ja sam bio za organizovanje jedne centralne pčelarske manifestacije u organizaciji SPOS-a, Državni sajam to jesta i zato ima moju podršku.
     To što ja ne podržavam izbor člana IO SPOS-a sa 1/3 glasova prisutnih delegata na Skupštini isključivo iz principijelnih razloga, apsolutno ne menja moj stav o Državnom sajmu.
     Ako su se neki posvađali sa pravom i matematikom ja sa svojim principima nisam.
     Pozdrav.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2011, 18:15:22 »
Kolega Vojo, ja se nadam da ćeš se predomisliti, na opšte zadovoljstvo mnogih mladih, a i starijih pčelara. Meni će biti zadovoljstvo da te ponovo sretnem i da malo prodiskutujemo uz čašicu domaće mučenice, pa čak i sa starim društvom. Ja nemam ništa ni protiv rukovodstva SPOS-a, a sajam mi je mesto gde volim da odem. Najviše zbog druženja. To nam je, otprilike, na pola puta između Novog Miloševa i Užica. Pozdrav.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2011, 18:28:02 od strane stevanovic sveto »

Van mreže Boban Petrović

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2011, 22:54:57 »
Bilo je ovo lepo druženje! Hvala Sveto za ovu sliku.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2011, 04:10:12 »
Sveto, hvala za ove prelepe slike sa druženja na drugom državnom sajmu u Beogradu.

Na žalost ne mogu da dođem. Rado bih nazdravio i popričao sa mnogim pčelarima.

U pčelarstvu Srbije na površinu su isplivale neke nekontrolisane grupe sa izuzetnim nabojem animoziteta prema svakom napretku. Ljudi dobili malo vlasti pa misle da su Bogovi.
Na žalost nisu svesni veličine štete koju prave svojim nerazumevanjem i nekontrolisanim ponašanjem.

Nadam se ipak, vreme će sve to da reši i dovede na svoje mesto.


Pozdrav svima.......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2011, 11:30:07 »
Што се мене тиче, могу само да кажем да из принципијелних разлога нећу доћи на трећи државни сајам пчеларства у Београд
Шта је циљ који желиш да оствариш својим одсуством? Да ли си сигуран да ће бити постигнут?

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2011, 16:49:14 »
Što se mene tiče, mogu samo da kažem da iz principijelnih razloga neću doći na treći državni sajam pčelarstva u Beograd....
Potpisujem citat.
Iako je to Državni pčelarski sajam onda nije treći nego ČETVRTI!
U vreme prvog nisam bio ni planiran, a na prethodna dva nisam odlazio iz istih razloga zbog kojih neću ići ni na ovaj koji predstoji.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Трећи државни пчеларски сајам
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2011, 07:57:58 »
U Beogradu će se 12. i 13. februara 2011. godine odžati "Treći državni pčelarski sajam".
Само да проверим да ли се гос`н Воја предомислио и да наведем три разлога да ипак дође:
- да мало прича са РВ, ЕВ и РЕВ пчеларима од којих неки  долазе из далека
- да са некима (например са мном) брзо обави трансакције око куповине пар пуних кошница
- да захвали противницима на изванредно корисном маркетингу који обављају критикујући РВ на форуму (кошнице које нико не напада мање су популарне)

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2011, 18:25:55 »
 Ja podržavam inicijativu, jedan od razloga što sam se prijavio u udruženju za sajam je bila mogućnost da se sretnem sa gos'n Vojom.
 ponavljam, ako ti neko preti Vojo, samo kaži, to ne treba da ti bude problem, bar za 12, dok sam ja tu, a posle... trk, koliko te noge nose... šalim se naravno.
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2011, 11:43:22 »
Na Sajam svakako treba doći.
I to zbog mnogo dobrih ljudi kojih će tamo biti. Nećete verovati da sam prošle godine bio (iako komplikovano zimsko, ali prijatno putovanje i druženje u autobusu sa užičkim pčelarima), a od izloženog skoro ništa video. Voleo bih da i ove godine vidim neke drage ljude. Apelujem na Voju, Milića i Žiku da se ipak predomisle....
Pozdrav svima

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2011, 18:16:12 »
Dragutina sam video, ali Voju nisam.

Od svega mi se najviše svidela Nešina gromobvača.  ::) ;D :o

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Treći državni pčelarski sajam
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2011, 19:42:46 »
Dragutina sam video, ali Voju nisam.

Od svega mi se najviše svidela Nešina gromobvača.  ::) ;D :o
Kolega Vojko, meni je žao ali ne mogu da stanem u red pokraj nekih sposovih forumaša pa još i na iste eventualne neizbežne fotografije.

Jesenas sam na tašmajdanskoj priredbi nekim (drznicima, kolovođama i provokatorima) oprostio za sve uvrede iz prethodnog vremena i pružio ruku oprosta i pomirenja ali posle sve moje dobre volje i nade da se ružne scene više neće dešavati, bezočni napadi su nastavljeni još većom žestinom kako na mene lično tako i na sva moja rešenja.

Od ukupno preko 2000 sposovih forumaša samo njih 23 ili nešto oko 1% ruše ugled srpskog pčelarstva i svih domaćih rešenja. A ja sam im posebna meta.
 
Osim mene na udaru su do sada bili i svi oni koji su pozitivno pisali o radu sa mojim košnicama
ili dejstvu mojih lekova.
A na sve moguće načine podržani su svi oni koji su blatili sva moja rešenja i oni koji su stali u napad na one pčelare koji pozitivno pišu o svojim rezultatima u radu sa mojim rešenjima.

Čak i oni za koje su smatrali da su im najveći provokatori i neprijatelji, sada kadu su počeli da kritikuju i ismejavaju moja rešenja, sada su im i oni postali veliki prijatelji i sagovornici.

Posle mnoštva uvreda od strane onih koji na neki način danas predstavljaju lice srpskog pčelarstva, odlučio sam da na sajam ne idem.

Jednostavno rečeno, ne mogu sebe da vidim u njihovom društvu.

Žao mi je zbog mnogih kolega koji su se nadali da će me videti i sa mnom porazgovarati.

Nadajmo se da će doći neka bolja vremena.
 
Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.