Autor Tema: Представљање новог члана форума Јована Радуловића  (Pročitano 2642 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovan Radulović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 91
  • Pol: Muškarac
  • Pčelarim RV košnicama.
  • Lokacija pčelinjaka: Dragovac, Velika Morava, oko 70mnv, Srbija
Поштовани чланови форума Кошнице Воја,

иначе не практикујем да сам себе представљам будући да сам става да човек не може сам себе представити јер сам ни не може постојати, већ да човек не може постојати без људи који га воле, те тако ни не може сам себе представити јер сам по себи ни не постоји, а, са друге стране, обичне онформације не чине човека.

Ипак, приметивши да је обичај на овом форуму представљање нових чланова, нећу вас оставити ускраћене моје кратке биографије и неких ставова везаних за пчеларство, са надом да ћемо се дубље упознавати, колико прилике буду дозвољавале.

Моје име је Јован Радуловић, рођен сам 1997. године у Пожаревцу, Браничевски округ, Србија. За пчеларство сам се недавно заинтересовао, у фебруару/марту (2./3. месец) текуће године. Деда се већ годинама бави пчеларством у Кучеву, Браничевски округ, Србија и тренутно има 4 ДБ кошнице (једна је са 10 рамова, а 3 са 12 рамова) о којима не може да се брине, те му ја у томе помажем и учим од њега. Пчеларство ми је посебно привукло пажњу оног момента када сам схватио да без опрашивача нема изгледа да ће наш дом који зовемо планета Земља преживети.
Велики подстицај за размишљање о еколошком проблему и бризи за свет нашао сам у радовима и речима садашњег Васељенског патријарха Вартоломеја који је искрени и ватрени борац за очување јединог дома који имамо - Земље. Поред дубљег сагледавања овог проблема, које нећу сада износити, имамо конкретан и реалан проблем опстанка живог света на нашој планети. Опрашиваћи, на челу са пчелама, су кључни у овом послу без којих ни људски род не би постојао. 

Поред овога, сматрам да су пчелињи производи велики дар човеку који му омогућавају дужи и слађи живот, али га, на жалост, не могу избавити од смрти.

Надам се да нисам много оптеретио Вашу пажњу овим мојим "представљањем" и надам се да ћемо имати добру комуникацију која ће бити крунисана неким конкретним сусретом у реланом простору и времену.


Срдачно Вас поздрављам све и желим Вам живота и здравља!
Моје представљање:
http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=2839.new#new

0652213733

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje



Поздрав и добродошао на овај форум.
Кучево у срцу Хомоља је пчеларски рај за пчеле и пчеларе. Селио сам кошнице у Дебели луг на ливадску и липову пашу али ове године због недостатка времена нећу моћи. Ипак , без обзира на то засигурно ћу бар једном обићи тај крај јер ту имам добре пријатеље.
Желим ти пријатан боравак на овом форуму , добро здравље и успех у пчеларењу.


Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Pozdrav i dobrodošao na ovaj forum. Sve što ti treba ili te zanima pitaj, dobićeš pravi odgovor.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице


Добро дошао на форум. Овде ћеш наћи већину одговора, слободно питај али нам и покажи шта знаш.

Поздрав из Смедерева
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Dobro došao Jovane.

Van mreže Saša Đurđević

  • Gost
  • *
  • Poruke: 0
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Lazarevac
Dobro došao na forum!

Van mreže Jovan Radulović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 91
  • Pol: Muškarac
  • Pčelarim RV košnicama.
  • Lokacija pčelinjaka: Dragovac, Velika Morava, oko 70mnv, Srbija
Хвала Вам, колеге, на добродошлици.

Живи били!
Моје представљање:
http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=2839.new#new

0652213733

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Поздрав и добродошао

Van mreže Tanja Dopuđ

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 63
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka: Trešnja
 :)
Добро нам дошао!
Планираш ли да од деде преузмеш ДБ или си се заинтересовао и за РВ?

Леп поздрав...

Van mreže Jovan Radulović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 91
  • Pol: Muškarac
  • Pčelarim RV košnicama.
  • Lokacija pčelinjaka: Dragovac, Velika Morava, oko 70mnv, Srbija
:)
Добро нам дошао!
Планираш ли да од деде преузмеш ДБ или си се заинтересовао и за РВ?

Леп поздрав...

Опростите на закаснелом одговору, тек сада сам га уочио!

Планирам да, евентуално, задржим неколико ДБ кошница, ради деде који је њима баш дуго радио, али бих, генерално, пчеларио са РВ кошницама. Прошлог лета сам купио прве две РВ кошнице и овог пролећа ћу видети како се сналазим у пчеларству и са тим кошницама, па бих и проширио пчелињак за неколико кошница, уколико будем имао од чега да га проширим.  ;D

Срдачан поздрав!
Моје представљање:
http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=2839.new#new

0652213733