Autor Tema: kontejneri za RV kosnicu  (Pročitano 123866 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #30 poslato: Decembar 10, 2011, 12:44:07 »
Evo napokon, urađen je crtež pčelarskog kontejnera za RV košnice.Isti se, uz jako mala prilagođenja, bez posebnih prepravki, može koristiti za LR košnice.

Ovim putem bih se posebno zahvalio našem kolegi Zvonku Babiću na nesebičnoj pomoći i strpljanju  u raznim objašnjenjima i detaljima.
Idejno i tehničko rešenje kontejnera je njegovo, ali ako ima grešaka na crtežu, to svakako pripišite meni, jer ja nikada pčelarski kontejner nisam video u "živo"
Crtež kontejnera u 3D možete preuzeti na:

http://minus.com/mk6lNuc5Y

Nadam se da će ovo, ipak, nekome koristiti.
Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2011, 12:49:23 od strane Lazovic Zivojin »

Van mreže Zvonko Babić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #31 poslato: Decembar 10, 2011, 14:32:15 »
Hvala Živojinu na uloženom trudu. Siguran sam da će pomoći onima koji budu radili kontejnere, ne samo za RV nego i za LR košnice. Potrebne su vrlo male izmjene.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #32 poslato: Decembar 10, 2011, 14:33:49 »
Zivojine,Zivojine svaka cast pa ovo izgleda lepse nego u stvarnosti kombinacija boja i slika,svaka cast.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #33 poslato: Decembar 10, 2011, 14:34:41 »
Normalno,Zvonku sve pohvale i zahvalnost sto pomaze.

Van mreže Zvonko Babić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #34 poslato: Decembar 10, 2011, 14:53:50 »
Kombinaciju boja za različiti materijal je osmislio Živojin. Vrlo korisno svima, izuzev daltonistima.

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #35 poslato: Decembar 10, 2011, 17:10:53 »
Zaista ulozen veliki trud i znanje da se dodje do ovog rezultata,puno hvala na  angazovanju da nam prezentujete ovaj 3d crtez i specifikaciju materijala kontejnera.

Puno pozdrava.

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #36 poslato: Decembar 10, 2011, 17:25:02 »
Ako me pamcenje dobro slizi, mada s godinam i popusta, Voji sam napomenuo da pripikom pisanja njegove knjige ( ako ima nameru da je napise) neka zamoli Zivojina da mu uradi sve crteze koji su potrebni kada je u pitanju RV i EV. Predlog je usvojio, knige jos nema, ali Zivojin je ostao Zivojin sto se iz prilozenog da i vidieti. Svaka ti cast Zivojine. Sta drugo reci.

Veliki pozdrav od Boze

Van mreže Željko Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sela Radoinja, Miševići
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #37 poslato: Decembar 10, 2011, 21:36:41 »
Kolega Živojine svaka čast na prezentovanim 3D crtežima, specifikaciji materijala i hvala za trud koji si uložio da bi uopšte mogli bilo šta planirati, oko ovog zaista izuzetnog načina pčelarenja. Naravno hvala i kolegi Babiću koji je ekspert za pčelarske kontejnere. Pozdrav

Van mreže Mirko Bradić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čazma
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #38 poslato: Decembar 10, 2011, 22:27:01 »
Majstorski odrađeno svaka čast,još dimenzije mjere i brusilicu i aparat za varenje iz garaže pa možda padne i samogradnja,na ovom forumu se vidi kolko se ljudi trude pomoč nesebično drugima i ja sam vam zahvalan radi toga.Pozdrav svima.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #39 poslato: Decembar 10, 2011, 22:40:01 »
Hvala vam  drugari za lepo mišljenje o Zvonkovom i mom radu.
... ali ako ima grešaka na crtežu, to svakako pripišite meni, jer ja nikada pčelarski kontejner nisam video u "živo"....

Nakon ponovnog pregleda crteža, primetio sam da su  mi se potkrale 2 greške u crtanju, ali u suštini nisu mnogo bitne (što svakako ne znači da ih nema još).

 Ko pronađe gde su (već sam ih ispravio u "lokalu", ali ne i na postavljenom linku) nudim, kao nagradu, pola kg cevi (po izboru) za kontejner ;D

Inače, obavešten sam od kolege Sveta da će se u Užicu održati predavanje o pčelarenju na kontejneru. Predavanje će održati naš kolega sa drugog foruma Sloba Marjanović.
Nastojaću da tom predavanju prisustvujem. Sigurno će biti tu dosta novog i interesantnog, a ako bude uslova, fotografije i utiske ću preneti ovde. Nadam se da ću tom prilikom videti  Slobin kontejner za LR košnice

Veliki pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #40 poslato: Decembar 10, 2011, 23:04:12 »
Odlično Lazo, svaka čast i tebi i kolegi Zvonku za asistenciju.
Te greškice koje pominješ ja sigurno ne bih pronašao za mesec dana.

Hvala vam za veliki trud u ovom poduhvatu. Nadam se da će rezultat vašeg nesebičnog rada koristiti mnogim pčelarima.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #41 poslato: Decembar 10, 2011, 23:31:09 »
Bravo za kolege Zvonka i Živojina (izgleda da je Živojin postao medijska ličnost-avatar). Oduševljen sam crtežima, toliko da već ozbiljno razmatram mogućnost da i ja napravim ovakav kontejner. Sa ovakvim crtežima i specifikacijama to izgleda neće biti teško. Posebno mi se svideo način za unutrašnje pričvršćivanje košnica. Evo nekoliko slika koje sam napravio koristeći SketchUp model. Pozdrav.
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2011, 23:38:47 od strane stevanovic sveto »

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #42 poslato: Decembar 11, 2011, 06:10:47 »
Kolega Sveto, doro uradzeno i osmisljeno po Zvonkovom uputstvu, a i odlaganje kutija 40x20 kada se kontejner ne transportuje. Super resenje za odlaganje, nezauzima mesto u kontejneru.

Nisam taj detalj za odlaganje kutija bio zapazio na Zvonkovom kontejneru, pa sam i ja razmisljao gde sa kutijama kada pregledamo kosnice, ali nisam toliko razmisljao o tom vaznom detalju, mislio sam, ima vremena kada ga pocnem raditi vec cu nesto smisliti, eto, sada si mi olaksao u mnogome.

Sada kada sam bolje pogledao Lazine crteze vidim da je i on to nacrtao, nisam odmah zapazio o cemu se radi, jer nisam obradio paznju na donje nosece kutije. Moja brzopletost.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2011, 06:17:15 od strane Boza Trbojevic »

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #43 poslato: Decembar 11, 2011, 06:29:54 »
Ipak je za podizanje srednjeg dela ali se nevidi princip(barem ga ja nevidim) u svakom slucaju mi kao "nebeski narod " treba jos mnogo da ucimo od suseda
.

Sajle sluze za podizanje kompletnog patosa, pa tako olaksava rad na kosnicama u gornjeim redovima, a krov se otvara da pcelar moze nesmetano da radi u gornem delu, nekrivi ledza jer koliko sam primetio to su male kosnice, pa je zbog toga sve tako i konstruisano.

Resenje je dobro, a i sve se vidi s kojim sistemom se podize, mada to resenje u pocetku je sretnije dok su sajle nove, a kada se neka od njih istegne, morale bi se duzine izjednacavati u suprotnom jedan od coskova bi bio nagnut, nebi se jednako dizale sve setiri strane patosa.

Pozdrav

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #44 poslato: Decembar 11, 2011, 08:27:05 »
Svaka čast za kvalitetnu prezentaciju kontejnera za RV košnice.
Ko zna da svoj rad prikaže i na lepši način, on to i slikom dokaže.
Imam predlog za kolegu Živojina.
U saradnji sa uredničkim timom izmenite to što sti vi primetili.
Mi manje stručni za to nismo u situaciji da to primetimo, pa bi najbolje bilo da
prva prikazivanja budu bez " tehničkih " grešaka i spremna za korišćenje.

Pozdrav iz Aleksinca