Autor Tema: Слободна тема...  (Pročitano 69304 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Слободна тема...
« poslato: April 12, 2016, 21:36:58 »
Наш драги Матија Бећковић...  :D

Ниси ти више мали...



Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2016, 15:48:05 »
Evo Miloše poziv od mene da, ukoliko svraćaš do Gorana u Radovanje, skokneš i do mene jer nisam daleko, mada smo se upoznali na kratko na sajmu, ali eto prilike da se bolje upoznamo i da popričamo o pčelama. Naravno, možeš povesti i Gorana ☺

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2016, 21:14:53 »
Hvala na pozivu Ivice, unapred se radujem susretu...a sto se tiče Gorana pokusacu da ga nagovorim da krene samnom :)  znas da on ne voli ta druzenja ;) ;) ;)
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2016, 08:38:25 »





                             Да не дангубимо превише. Ево одмах предлога термина када се можемо видети. Половином септембра користим мини годишњи одмор од 5.дана тако да саставим два викенда . Викенд седамнаестог на осамнаести септембар ми је слободан термин када можемо обићи Ивицу у Плажанима. Милоше теби ово време вероватно одговора ( завршићеш шљиве ) још само да се Ивица сложи.
                             Ресава је иначе прелеп крај који вреди обићи. Моји су иначе , по женској линији из тог краја из Миливе од Животића. Можда Ивица познаје некога из те фамилије. Иселили су се још пре стотинак година , после првог светског рата за Јагодину. Одавно нисам обилазио тај крај можда има и десетак година. Задњи пут сам тамо водио рођаке из иностранства да виде Манасију , Лисине , Велики бук , Ресавску пећину ... 
                             Врло радо бих поново прошао тим крајем . Ако је предложени термин у реду потврдите да на време све усагласимо. Поздрав Раковац.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2016, 16:16:20 »
Iskreno se nadam da ce se sljiva zavrsiti do tada a i da se ne zavrsi uzecu dan dva odmora i obici prijatelje ...upravo gledam cene smestaja u okolini Despotovca jer u njegovoj okolini ima mnogo toga da se vidi a jedan dan je malo za obici sve ...
Zakljucak:
Datum Odgovara i Predlog mi se svidja.
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2016, 00:10:33 »
U kalendaru mi je upravo zaokruzen taj vikend, tako da je dogovor pao što znači da vas očekujem. Inače moj predlog je sledeći: u subotu 17. septembra u prepodnevnim satima da se nadjemo u Svilajncu. Tamo obidjemo Prirodnjački centar sa dinosaurusima i odatle idemo kod mene kući u Plažane na ručak. Popodne koristimo za pregled mojih pčela i za ćaskanje, a ima i drugar nekoliko DB pa mu verovatno ne bi smetalo da ih pogledamo i razmenimo iskustva. Uveče pičimo za Despotovac kod mene u stan i tu prenoćimo (svako o svom trošku). Neće vam izaći ni 100€ prenoćište. Hehe, zezam se naravno, ima mesta za petoricu, ako spavamo po dvojica u krevetu. Na pod mogu da stanu daleko više. ☺

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2016, 00:17:59 »
Nedelja doručkujemo i idemo u manastir Manasiju, zatim Resavska pećina i vodopad Lisine gde predlažem ručak. Odatle možemo na dve strane. Prva je put manastira Ravanice gde možete kupiti meleme i lekovite sirupe koje monahinje prave. Iz Ravanice u Ćupriju gde možemo svratiti kod kolege Miodraga sa foruma koji ima RV i čiji poziv imam da ga obidjem, ali ukoliko njemu to bude odgovaralo. Odatle u Jagodinu u Zoovrt, muzej voštanih figura i izletište potok gde bismo se i rastali.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2016, 00:25:49 »
Drugi predlog je da iz Lisina idemo na Krupajsko vrelo, svratimo u Zov Homolja na vlaški kačamak i onda u manastir Gornjak preko Krepoljina. Zatim na terme Ždrelo i tu da se rastanemo. U oba slučaja možda naletimo na neki kontejner pa Miloš može slikati ☺ Mislim da je prvi predlog sadržajniji mada daleko od toga da je drugi manje zanimljiv. Ako podranite u subotu možda možemo i tad iz Svilajnca da obidjemo drugi predlog, ali na juriš. Odlučite sami, ja sam dao predloge, vaše je samo da ponesete po zelembaća pa ćemo lako. ☺☺☺ Čujemo se momci

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2016, 00:27:05 »
Čekajte, polako....
Pa šta ja n'umem da je'm jagnjetinu u Lisinskom raju?
A imam i šator...

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2016, 00:33:04 »
Što se mene tiče može, a vi se dogovorite ko će da šoferira i gde će ko da se ukrcava. Samo javite brojno stanje dan dva ranije, da podgojim pile. ☺

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2016, 10:31:34 »





                       Браво Ивице . Програм који си предложио је више него захтеван. Бојим се да би за обилазак свега требало оптимално 5 - 6 дана . Слажем се да све предложено треба видети посебно од стране оних који обилазе први пут тај крај али ће то бити тешко оствариво. Но , све једно , битно је да су датуми утврђени, око програма ће мо се већ усагласити. Чекамо половину септембра . Поздрав.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2016, 13:46:28 »
Što se tiče vremena, može sve lagano za dan da se obidje, ako se ne uhvatimo bančenja u Lisinama ☺ Pre 3 meseca sam išao na ekskurziju na tu relaciju, od 9 do 5 sve obišli. E sad najbolje ispadne kad je nešto neplanirano, tako da što kažeš, bitno je da smo datum utvrdili.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2016, 16:07:38 »
Ja taj kraj slabo poznajem tj nepoznajem, tako da o planu programa nisam adekvatan da predlazem tako da prepustam vama planiranje a ja cu da se prikljucim realizaciji ali moram jedan predlog da iznesem tj. slazem se sa  Ivicom da najbolje ispada kad se nesto ne planira tako da smo mi utanacili datum vidjenja samo da vidimo mesto skupljanja pa kada se skupimo lako cemo da se dogovorimo na koju cemo stranu pa kolko obidjemo obisli smo bitno je da se vidimo popricamo i druzimo mogli bismo mi i 10 dana da obilazimo sve znamenosti ali nije stvar u obilazenju svega odjednom vec da svaki put kada se sastanemo ( Mladi smo druzice mo se zdravlje od boga mnogo narednih godina) imamo nesto novo da obidjemo zato nemojmo se opterecivati sta cemo i kolko da obidjemo vec da se druzimo pa sto ne vidimo i ne obidjemo tad obicicemo drugi put...
 
Ja na ovaj put polazim sa suprugom i ćerkicom obecao sam im da ih vodim kada zavrsim sa poslovima da obidjemo neke lepe predele Srbije na jedan produzeni vikend sada ste mi da li ideju da spojim i posao i zadovoljstvo ...


Mogli bismo da napravimo i jednu malu tradiciju koju cemo godinama da odrzavamo tj mogli bismo da jednom ili dvaputa godisnje  tj po mogucstvu da obilazimo jedni druge tj na forumu nas je sa razlicitih strana Srbije i bivse Jugoslavije a nasa zemlja je bogata prirodnim lepotama i sa bogatom istorijom tako da se ima sta videti...
 
U mom Kraju TOPLIČKI OKRUG je veoma bogat i turisticki aktivan kraj ima se mnogo toga videti evo par lokacija : Djavolja varoš, Prolom Banja,manastir sv Nikole, Manastir presvete Bogorodice,Crkva lazarica kod prolom banje  (crkva brvnara u kojoj su se po predanju precestio deo vojske u Kosovskom boju), Lukovska Banja, Kopaonik, Manastir Strmac itd veoma bogat kraj u netaknutoj prirodi...








Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2016, 17:03:20 »
Onda to može ispasti extra. Javiću se kasnije sa idejom.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Слободна тема...
« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2016, 20:25:53 »
Ideja je da imate kod mene prenoćište u subotu na nedelju, a za obilazak koliko stignemo. Što se tiče i subote i nedelje nisam ništa planirao, ali voleo bih da zajedno iskoristimo neki deo vremena da pogledamo moje pčele i da ih izanaliziramo. Ideja o tome da postane tradicija mi se svidja pa eto neka započne, Bože zdravlja, od tog vikenda. Uzgred, imam i ja dvojicu malih šalabajzera pa će i ćerkica imati društvo za igru.