Autor Tema: Pcele u prirodnom stanistu  (Pročitano 5230 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Pcele u prirodnom stanistu
« poslato: Novembar 13, 2014, 13:42:04 »
 
 
                  Tokom setnje u nedelju 09.novembra na mestu gde sam nebrojano puta prolazio primetio sam na jednom hrastu na visini od oko 4-5 metara nesto crveno-ruzicasto na stablu.Kad sam se priblizio imao sam sta i videti. U deblo se uselio prirodni roj. Otvor u deblu je ocigledno bio ogroman te je neki nas kolega zeleci da zastiti pcele na otvor postavio dasku sa otvorom odsecenu od obliznjeg panja i sve to ucvrstio pur penom koja mi je i skrenula paznju svojom crvenom bojom. Za ovaj posao je trebalo poprilicno i vremena i rada i pomocnih sredstava te je primer ovog ,meni nepoznatog kolege, za svaku pohvalu.
                   Sve ovo je fotoaparatom ovekovecio Voja Stanojevic nas prijatelj sa ovog foruma pa dostavljam par njegovih slika koje mi je prosledio.
                    Meni ostaje da ovaj roj obilazim i na prolece izvestim kako je prezimeo. Pozdrav svima posebno nepoznatom kolegi za kaga bih voleo da je clan ovog foruma.                   
 

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Odg: Pcele u prirodnom stanistu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2014, 19:59:50 »
Svaka čast kolega i za vas i za anonimnog kolegu.Drago mi je da ima LJUDI različitih od onih na pčelarskim forumima i grupama koji se hvale posečenim drvima sa prirodnim pčelama koje nose kući i slikaju kao sa nekim trofejima pored tih unakaženih stabala.Tobože ih spašavaju od sigurne smrti kao da te iste pčele bez naše pomoći nisu živele hiljadama godina.....I preživele....

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Pcele u prirodnom stanistu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2014, 21:47:18 »
Svaka čast momci. Ovo je prava retkost da neko hoće da zaštiti pčele u prirodi. To je za svaku pohvalu. Baš bi mi bilo drago da taj roj preživi i da dugo od njega bude prirodnih rojeva. To je pravo bogatstvo. Pozdrav.