Autor Tema: Zašto se ne slažem da se komentarišu javno izneti stavovi na drugim forumima  (Pročitano 27901 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Blagoja Koneski

  • Gost
Evo sada, ne znam u kolju temu da pošaljem ovu moju poruku na ovaj lepo uređen i pregledan forum.
Ali nema veze, poslaću je bilo gde, jer siguran sam da će oni koji su mi postavili stapicu i čekali me na pusiju, mogli bi da je pronađu.

Poštovane, časne i čestite kolege
Izvinjavam se zbog toga što puno vas poznajem i sa druge forume (makar to bilo i virtualno) i verujem da ćemo se i dalje družiti. ali moram da napišem ovu moju poslednju poruku na ovaj forum a stime i nekoga da nepotrebno zamaram.
Neću odužavati i vama gnjaviti, neću pisati teške reči, nekoga omalovažabati i vređati, jer to ne mi dozvoljava moja savest i vaspitanje, a takođe poštujem gostoprimstvo vlasnika ovog foruma.
Zbog toga reći ću samo ovo: Nisam čovjek bez zdravog razuma, nisam slep, nisam noj koji drži glavu u pesak kao noj, nisam podmetač, nisam potkupljivač, nisam ničiji advokat ili poverenik (stručno rečeno), nikome ne držim predavanja niti imam takvu nameru i.t.d. (ovo su kvalifikacije koje su meni upatene).
I pored moje dobre namere, evo već nekoliko dana pokušavam to da dokažem na forumu, a i u privatnu prepisku sa moderatorima foruma, ali kako kako ne naiđoh na razumevanja, jedino što sam ućario je to da pogoršam moje i te kako krefko zdravlje.
Ako ovaj forum je i malo demokratski (kako se deklariše), zamolio bih uredništva da odmah me skinu sa liste članova ovog foruma, odnosno izbrišu moj nalog, jer po svemu meni ovde nije mi mesto. HVALA VI.
Ako i bilo kojim slučajem, ova moja poruka opet predizvika bilo koga, iako već nisam član foruma, dopustam da svako ko hoće može da me vređa i omalovažava jer to neću već viđati.
Na kraju hoću samo da kažem da demokratija nije isto što i anarhija, jer demokratija pored određena prava, podrazmeva i poštovanje određenih pravila i obaveza.

Pozdrav i svako dobro svima želim,

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Ова тема је настала због несугласица на другом форуму,и због небулоза и разноразних огледа,које благе везе немају са здравом памеќу!
Епилог ове теме,се тек сада види на том "нашем" форуму,вожд закључао све теме за нечланове и госте!
Толико о демократији и пријатељски отвореном форуму,у ствари то се могло и приметити одавно веќ,чак што више
све нас,учеснике ове теме и мало шире (сазнао сам од сигурних извора) је назвао погрдним речима,и на крају изговорио ону његову реченицу
да тежнемо да му срушимо форум,од кога је,па и много је,ето му га,среќно му било!

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Што би рек`о Мома Капор: "жарко чезнем да некога зезнем". Међутим, стварно не видим разлога за неке јаче емоције у вези са форумима. Обрадујем се, скоро подједнако истомишљеницима и "љутим непријатељима". Ови други су ми често занимљивији.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Ne radi se o emocijama, naprotiv,covek ispunio svoju zelju,otvorio forum,iz drugog sposovog foruma su ga trajno iskljucili zbog kragje PP poruka......i to je ozbiljan neljudski i pokvaren prekrsaj!
Kad bi svi bili ko on,gde bi nam bio kraj,cesto puta dok je prepiska sa njim trajala tamo primetio sam da mi proverava PP poruke,da nisam ja mozda u megjuvremenu pisao nekome i sta sam pisao i kome,sta reci sramota,bruka neka mu sluzi na casti!
Neko ce reci da hocu da mu napakostim,ne samo hocu da se zna prava istina sa kim imamo posla!

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Istina ne treba da se krije. Ne postoji razlog za tako nešto. Krije se nešto što je prljavo. Možda se krije blistava tehnika tretiranja mitakom pre bagremove paše, pa onda posle nje i to amitrazom. Da kupci "zdravog" meda to ne vide.

Krije se pogršna tehnika rada i pogrešne istine i stvaraju se lažne veličine. To je svrha zatiranja i skrivanja istine.

Zato je i Forum SPOS-a zatvoren za goste. Da ne vide neke stvari. Nema drugih izmišljenih razloga.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2015, 12:21:19 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Dragi prijatelji,
Molim vas da poštujemo sve forume i njihove vlasnike kako domaće tako i ostale iz okruženja. Ne moramo se uvek slagati sa staviovima sa tih foruma ili sa domaćinima ali vas molim da se ne stvara klima koju će neko prokomentarisati kao mržnju prema drugim forumima i ili njihovim vlasnicima..
Ja se svakako ne slažem i imam zamerki na neke neprijatne reči koje se mogu pročitati kako na Đokinom Forumu tako i na Uredničkom Sposovom forumu ali poštujem njihove vlasnike jer sam siguran da su otvoreni u cilju edukacije pčelara i usavršavanja našeg pčelarstva. Moje mišljenje je da ti forumi pored svojih dobrih osobina imaju i svoje negativne osobine (što bi neki rekli kao i sve košnice) ali ih svakako poštujem. Sa ovog Foruma niko nikada neće biti isključen bez svoje želje i vaš domaćin sigurno nikome neće pisati PP u kojim bi neko mogao da mu nešto zameri. Pozdrav svima... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Ја се извињавам што поново покреќем писање,Војо извињавам се,ал ово морам да споделим...коментаре немам,остао сам без текста,жучно брањење је уродило плодом! ;D

http://brdsko-planinskopcelarenje.com/forum/index.php?topic=3591.msg51985#msg51985

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Иначе (тек онако да нешто напишем и писано је у теми наслова Дневни унос у БАГРЕМОВОЈ паши 2016...форум СПОС) упоредио сам недостатак хране као „горива“ и недостатак пчела зато што не познајем пчелињу заједницу и бар кроз прозор сам погледао како је било напољу ових дана.



Али! Имате форум СПОС и некадашњег члана редакције Пчелар који каже није то ништа ако нема пчела у кошници (то није опасно, то само пецне...)...цитирам:

„Бобане, тада сам у кошницама имао пуне рамове затвореног легала, а пчела толико мало да нису могле да покрију ни десет процената легла“ ...


И да не дужим са цитатом, иако је било ноћу и испод нуле и данима хладно, памти ту годину као једну од медоноснијих!!! Ха-ха ...јебо те! Овакву праксу приповеда чича Милија (звани Филип Вишњић вероватно, јер није добро видео или није нормалан, када овако нешто напише). И каже да што се науке тиче, слаже се са науком, али исту (науку – примедба  ЈА) пчеле нису спознале.


Што значи, 8 рамова легла??? Колико улица пчела...10% му дође око две-три улице пчела. Добра пчеларска пракса – продаш три пакетна роја пре багрема и запамтиш годину као медоноснију.

Ипак треба коментарисати неопеване глупости које неки „стручњаци“ пишу. Људи, није срамота ћутати, али би неки и на д.пе проговорли (па и то да "две улице" пчела одржи пуну кошницу легла и успе да донесе бар 50 кг за пчелара исте године).

Може се наслутити ко прави мед од борових иглица или зове у казанима, јер не треба пчела за најмедоноснију годину.

Ево цитата. Па просудите да ли овако нешто треба коментарисати:

Bobane, tada sam imao u kosnicama pune ramove zatvorenog legla, a pcele toliko malo
da nisu mogle da pokriju ni deset procenata legla, zabrinut zbog zahladjenja, desetak
dana dnevna temperatura nije prelazila deset stepeni, nocna je padala ispod nule, sta
sam mogao ocekivati osim problema, ali sve se zavrsilo kako deda rece.
Jasam tu godinu bas zbog toga odlicno zapamtio kao jednu medju naj medonosnijim.
A sto se nauke tice, slazemo se u potpunosti, ali pcele jos nije ista spoznala ni blizu,
na srecu prvenstveno pcela, a potom nas uzgajivaca istih.


Цитат преузет са Форума СПОС  :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže aca peric

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 331
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
 ??? :'( 8) Neverovatno,ne znam da li da se smejem ili da plačem,da ne poveruješ šta sve ljudi pišu i šta veruju.Ne čitam druge forume,hvala vam da ste ovo citirali,čisto da znam kakvih sve poznavaoca pčelarstva ima kod nas....majko mila,ne bih nikako bio u koži onih koji slušaju takve poznavaoce.Čuj ovaj biser temperatura oko 0 a 8 ramova sa leglom i samo 10 posto pokrivenosti pčelama,a meda kolko hoćeš?A šta je sa truleži legla ili krečnim leglom,koliko je toga bilo u takvim društvima i uslovima?
Meda je bilo ko što kolega Dragan reče na tone,uz dovoljno šećernog sirupa i borovih iglica,u to ne sumnjam, da je to mogao da izvede,čak i bez pčela i košnica.
Majko mila,stvarno baš čudnog sveta ima....