Autor Tema: ODLUKA O NAKNADAMA ZA KORIŠĆENJE ZAŠTIĆENOG PODRUČJA NACIONALNI PARK FRUŠKA GORA  (Pročitano 8451 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
U "Sl. glasnik RS", br. 100/2010 izašla je najnovija odluka o pašarini na lipi na Fruškoj gori (naziv nije baš takav, smatrajte ovo mojim "prevodom").
Dažbina je predviđena u poglavlju II u čl.4, tačka 11 gde smo svrstani u Odmor, sport i rekreacija  ::).
Cena po košnici je 150 din.
Na zdravlje!
Ovakva praksa traje u kontinuitetu već 14-15 godina.

Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
   Стварно смо наопаки. Уместо да национални паркови, због развоја флоре и фауне, изграде постоља за кошнице на планираним локацијама, они наплаћују порез по кошници. О умним вредностима лица која су донела овакву одлуку не бих да расправљам , а мислим да и нема потребе.Поздрав
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Mario Ratancic

  • Gost
Kolega Stojanoviću,

Da li postoji mogućnost da se organizuje sastanak delegacije SPOV-a sa rukovodiocima Nacionalnog parka "Fruška Gora" na temu o naknadama za pčelare? Ako se ne varam direkcija je u Sremskoj Kamenici.

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Sigurno da postoji!
Adresa jeste u Sr. Kamenici, odlazio sam tamo više puta.
Međutim za rešavanje problema mislim da nije prava adresa Nacionalnog parka, nego nekog od ministarstava koje osniva nacionalne parkove.

Dobro se sećam početaka ovakvih problema. Bilo je to, čini mi se 1996. godine u vreme jedne lepo zamišljene pčelarske manifestacije "Lipa i med" koja
je bila održavana veoma uspešno nekoliko godina u Beočinu u vreme cvetanja lipe. Te godine u Domu kulture u Beočinu , gde je bilo i dobro organizovano savetovanje bio je pozvan i izvesni g-din iz Nacionalnog parka gde se vodila veoma oštra diskusija na temu tek uvedene pašarine. Bilo je prisutno gotovo celo rukovodstvo SPOV-a (ja sam bio predsednik) i bio je prisutan i tadašnji predsednik SPOS-a, Mihajlo Filipović. Ništa nije vredelo, nikakvo ubeđivanje, jer je njima to pravo dala država!!!
Za njih to nije pašarina nego taksa za parking mesto u Nacionalnom parku!

Mario Ratancic

  • Gost
Proverio sam, nacionalni parkovi spadaju pod "jurisdikciju" Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja Republike Srbije,
Sektor za zaštitu prirodnih resursa.

Kontakt informacije Sektora za zaštitu prirodnih resursa:

    * Danica Baćanović, pomoćnik ministra
      Omladinskih brigada 1, 11070 Novi Beograd
      Telefon: 011/269-17-47
      Faks: 011/269-17-47
      eMail: danica.bacanovic@ekoplan.gov.rs


Osim navedenog Sektora Ministarstva, zaduženje nad nacionalnim parkom "Fruška Gora"
ima i Pokrajinski sekretarijat za zaštitu životne sredine i održivi razvoj,
Sektor za zaštitu i unapređenje prirodnih dobara i biološke raznovrsnosti.

Prilažem i dokumenat Strategije za biološku raznovrsnost Republike Srbije sa akcionim planom 2010-2017
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 09:54:10 od strane Mario Ratancic »

Van mreže nobojsa oro

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: klek
Stiglo mi je resenje o naplati pasarine za 2018 god.u Deliblatskoj pescari po ceni od 150 din /kosnici.  Odluku je doneo nadzorni odbor Vojvodinasuma 21.09.2016.uz saglasnost ministarstva poljoprivrede i zastite zivotne sredine.